«Гаряча путівка» Богдана Губського
![](/sites/default/files/main/openpublish_article/20020807/4141-2-3.jpg)
Депутатські канікули народні обранці проводять по-різному: одні набираються сил на золотих пляжах Середземномор’я, інші вудять рибу біля рідного сільського ставу, треті оглядають ейфелеві вежі чи пікантні закутки амстердамів і мадридів — кому що до вподоби. Народний депутат по 196 виборчому округу, голова Фонду інтелектуальної співпраці «Україна — ХХI століття» Богдан Губський розпочав серпень із робочої поїздки до тих, хто вручив йому депутатський мандат, — до своїх виборців.
Отже, протягом двох днів — у понеділок і вівторок він побував у чотирьох районах Черкаської області: Канівському, Золотоніському, Драбівському та Чорнобаївському. Фактично, це був перший звіт депутата перед народом за 120 днів своєї роботи у Верховній Раді та окрузі.
Лідер фракції «Народовладдя» був діловим і, якщо можна так висловитися, некрасномовним. Говорив не він — говорили цифри. За сприяння Богдана Губського за перші три місяці його депутатства в окрузі було відремонтовано автодоріг на суму 173 тис. грн. 83 дітям — випускникам шкіл Черкащини — надано гранти для навчання в інститутах та університетах. До кінця серпня в кожну сільську школу округу депутат пообіцяв надіслати по комплекту підручників (від 50 до 100 примірників), а вже в жовтні-листопаді цього року розпочнеться комп’ютеризація навчальних закладів глибинки.
Як повідомив Богдан Губський, виступаючи перед жителями села Мартинівки (Канівський район), статтю по комп’ютеризації сільських шкіл закладено в бюджет як захищену, тобто, кошти, виділені «під неї», не будуть перекинуті на якісь інші нагальні проблеми, — їх використають на цю статтю до копійки. До речі, мартинівчани вже цього року отримають довгождану звістку: сільську школу, завдяки клопотам депутата, нарешті буде під’єднано до газової гілки й дітлахи перестануть мерзнути взимку й часто хворіти.
У селі Степанці Канівського району його голова Віра Ласкава від імені жителів попросила Богдана Губського допомогти поремонтувати дорогу на віддалений хутір Заросава. Там мешкають переважно молоді родини, й дітям добиратися до школи по ковбанях та рівчаках, особливо восени та навесні просто ціла проблема. Відповідь депутата була лаконічна: 50 тис. грн. вже виділено, роботи розпочнуться найближчим часом, відрізок дороги протяжністю 2,5 км буде полагоджено до жовтневої негоди.
У селі Піщане Золотоніського району діє районний центр творчості та підприємництва учнів. Вироби піщанських школярів — від вишивок до складних конструкторських — користуються попитом і в області, і в Україні, і за її межами. Та все ж за нестабільної економічної ситуації підтримка Піщанського центру Фондом інтелектуальної співпраці була б надійним «тилом» для талановитої учнівської молоді. Богдан Губський таку підтримку пообіцяв. Не обминув він увагою і фізкультурно-оздоровчий комплекс у цьому ж селі: не так багато й залишилося, щоб його добудувати, проте в місцевого господарства навіть за підтримки області не вистачає сил, аби поставити комплекс «у стрій». Депутат сказав, що вивчить це питання і, при можливості, знайде вихід, аби завершити будівництво унікального не лише для округу, а й для країни в цілому фізкультурно-оздоровчого сільського комплексу.
Однією з останніх була зустріч Богдана Губського з жителями села Великі Канівці Чорнобаївського району. До 1 вересня залишилося три тижні, а будівництво школи завершено лише на 80%. Депутат пообіцяв знайти кошти, допомогти поставити в споруду вікна, двері, провести опоряджувальні роботи. Так що цілком можливо, що великоканівські «першачки» вже цього року сядуть за парти у великій, світлій і, що головне, новій, школі.
Коли Богдана Володимировича під час однієї з зустрічей запитали, коли він збирається у відпустку і чи не чекає його якась «гаряча путівка» на море, він відповів: «Найгарячіша путівка у мене — на Черкащину».