"Газпром" переглядає угоду на якій Україна вже прийняла свій бюджет
"Газпром" переглядає угоду на якій Україна вже прийняла свій бюджет Напередодні хрещенських морозів газовий ринок України нагадує бардак, але без швейцара Віталій КНЯЖАНСЬКИЙ, "День"
Учора тривали сповнені внутрішнього драматизму переговори з делегацією російського "Газпрому" на чолі з заступником голови правління Олександром Пушкіним.
Прибувши до Києва буквально наступного дня після ратифікації українським парламентом "Великого" договору між Україною й Росією та забувши вказівку Бориса Єльцина - щоранку думати про Україну, російська газова делегація практично зажадала перегляду договору, підписаного рівно місяць тому в Москві першим віце-прем'єр-міністром Анатолієм Голубченком і все тим же Олександром Пушкіним. Ця угода встановлювала ціну на газ, який постачається Україні в якості оплати за транзит по її території, $50 за 1000 куб. метрів і тариф оплати Україні за транзит - $1,09 за 1000 куб. м на 100 км газопроводу. Тепер О. Пушкін зажадав повернутися до ціни й тарифу, які діяли 1997 року, тобто $80 за 1000 куб. м. і $1,75 за 1000 куб. м на 100 км.
Між тим Україна уже побудувала на цьому договорі й затвердила в парламенті свій бюджет, яким не передбачено дотації на ціни за газ ні для населення, ні для бюджетних і комунально-побутових організацій. Якщо "ініціативі" російської сторони не вдасться протистояти, то в экономіці почнеться справжня вакханалія.
Утім, вона вже йде. Коментуючи становище на газовому ринку, один із навчених роками й досвідом фахівців газового господарства зауважив: у бардаку хоч швейцар є, а ми обходимося без нього. Він мав на увазі, що уряд своїми безпрецедентними діями залишив країну практично без газу й змушує просто красти його із газотранспортної системи, яка проходить через нашу територію до Європи. Претензії з цього приводу до України висувались і раніше. 800 млн. куб. м газу було перебрано в четвертому кварталі минулого року, й сьогодні ще не відомо, яким чином його будуть оплачувати. Як стверджують газовики, об'єм краденого газу за січень буде приблизно такий самий: адже на носі хрещенські морози.
Випуск газети №:
№8, (1998)Рубрика
День України