Перейти до основного вмісту

Генератори знань

02 листопада, 00:00

Вчора гостями «Дня» були фахівці, які зробили надзвичайно багато для України, нашої молоді, шкільництва. Це директор видавництва «Генеза» Олексій Дубас і його головний редактор Олександр Удод, а також відомі українські історики, професори Станіслав Кульчицький та Юрій Шаповал.

Привід для зустрічі — 8 листопада «Генеза» відзначає десятирічний ювілей. В даному разі це — не ритуальне дійство, не данина моді, а радше акція ділова: видавництву, яке спеціалізується на випуску підручників для середньої школи, справді є чим пишатися. На підтвердження цього — лише одна цифра: кожна десята книга в Україні (це дані за 2001 рік) була видана саме у «Генезі». «Дню» теж є чим пишатися — історичні матеріали посідають важливе місце на сторінках газети.

На міжнародній книжковій виставці у Франкфурті (Німеччина) років сім тому Ю.І. Шаповал із жалем констатував, що українські підручники виглядали як жалюгідні сироти. Зараз можна сказати, що становище якісно інше. А от професор С.В. Кульчицький підкреслив: ціле покоління школярів вчилося за підручниками «Генези»; важливо, що вже створена концепція історії України, яка відображена в них. Захоплення у всіх учасників «круглого столу» в «Дні» викликало одне із найкращих останніх видань «Генези»: «Нариси з історії Києва». Блискуче поліграфічне оформлення вражає, але більше важить зміст: Київ — унікальний кожною своєю пам’яткою і це зобов’язує боротися за збереження неповторного обличчя міста від свавiлля чиновників. Докладніше про зустріч читайте у наступному п’ятничному номері «Дня».

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати