Генпрокуратура думає над «секретами»
Наступне засідання Апеляційного суду щодо Пукача відбудеться 20 квітняСудовий процес над Пукачем сьогодні користується зовсім іншою увагою. І це — маленька перемога. Якщо раніше на судових засіданнях журналістів можна було перерахувати на пальцях однієї руки, то зараз ситуація кардинально змінилася. Посилення громадської уваги не могло не вплинути на сам судовий процес. Він став відкритим, як мінімум на час підготовчої стадії до розгляду апеляційних скарг по суті. Наразі триває стадія, коли за зверненням суду, експерти з питань державних таємниць з’ясовують, чи є в матеріалах справи секрети. Чим запам’яталося судове засідання від 17 березня?
По-перше, тих, кого вимагав на попередніх засіданнях потерпілий Олексій Подольський — відвести з процесу представників державного обвинувачення Віктора Лобача та Романа Волошина, зараз (попереднього разу суд відмовив) стало реальністю за рішенням самої Генпрокуратури. На вчорашнє засідання вона делегувала нових представників — Олега Трояна, Сергія Ярмоленка та Сергія Здрака. «Це результат журналістської уваги до цієї справи та громадського тиску», — заявив під час засідання Подольський.
ФОТО АРТЕМА СЛІПАЧУКА / «День»
По-друге, на засіданні був відсутній представник Подольського — Олександр Єльяшкевич. «Він знаходиться в США, — повідомив Подольський. — Разом із моїми американськими адвокатами вони інформують Гельсінську комісію при Конгресі США, яка давно контролює резонансні справи в Україні, про те, що відбувається в цих справах — як поводять себе правоохоронні структури, як проходить судовий в Апеляційному суді. На наступному засідання Єльяшкевич вже буде на суді».
А далі розпочалася «словесна дуель» між головуючим в суді Степаном Гладієм і Олексієм Подольським. Останній зробив заяву про те, що сенсаційні висловлювання Олексія Пукача (екс-генерал звинувачуються у вбивстві журналіста Георгія Гонгадзе та викраденні і побитті громадського діяча Олексія Подольського) про шантаж і погрози йому з боку судді Печерського суду Андрія Мельника, представників Генпрокуратури, представниці Мирослави Гонгадзе в суді — Валентини Теличенко, які він зробив на попередніх засіданнях, по суті залишилися без уваги. «Ми (звертався мій представник Віталій Купрій) отримали відповідь від заступника генерального прокурора Олексія Баганця про те, що немає підстав розслідувати ці заяви. А чому ви не контролюєте звернення суду на підставі мого клопотання з цього ж приводу? Чи є у вас відповідь? Чому ви нас не інформуєте?», — говорив Подольський.
«Відповідь з Генпрокуратури нам не надходила», — відреагував Степан Гладій. Але буквально через кілька хвилин, присутні представники ГПУ надали суду ще одне рішення Генеральної прокуратури, в якому також мова йде про відсутність підстав розслідувати заяву.
«Тоді я вимагаю перенести засідання суду, — продовжив потерпілий Подольський. — Поки ми не з’ясуємо, що відбувалося в Печерському суді, ми не можемо розглядати апеляції в цьому суді, адже там коїлися злочини».
Проте суддівська колегія перейшла до наступного питання, повідомивши, що до суду надійшли відповіді від СБУ та МВС з приводу наявності чи відсутності в матеріалах справи грифу «секретно». У відповіді СБУ зазначається, що в їхніх матеріалах немає державної таємниці, відповідно відкритий розгляд скарги не зашкодить державним інтересам України. У МВС зазначили, що розсекретили більшу частину матеріалів, а менша частина — не підлягає розсекреченню. В свою чергу, Генпрокуратурі для відповіді потрібен ще час.
Враховуючи такий перебіг подій суд вирішив перенести засідання суду на 11.00 — 20 квітня.