Перейти до основного вмісту

Географія дитячого відпочинку: від Iспанії до шкільного двору

06 липня, 00:00

З початком літа всіх без винятку батьків турбує одна проблема: куди відправити своє чадо оздоровитися та набратися сил перед новим учбовим роком. Хтось вибирає між пасивним відпочинком, скажімо, під жарким сонцем Іспанії і літньою школою в Англії, а хтось болісно думає, як розподілити свій сімейний бюджет, щоб дитина подихала чистим повітрям хоч би де-небудь у передмісті й набралася нових вражень. Є, щоправда, ще й третя категорія, турботу про яку взяла на себе держава. Це діти з неблагополучних сімей, сироти, інваліди і діти, що отримали статус чорнобильців.

Як розповідає заступник голови комітету з питань сім’ї і молоді Зінаїда Кияниця, до цього залучено майже всі міністерства і відомства. МінНС займається дітьми, які потерпіли від аварії на ЧАЕС, і, безумовно, контролює безпеку водоймищ на дитячих базах відпочинку, інваліди — на плечах Мінпраці і соцполітики, «транспортники» виконують пільгові (і навіть для деяких категорій — безкоштовні) перевезення дітей, а за безпекою «українського майбутнього» стежать співробітники МВС. Словом, робота йде неабияка. Але, щоправда, з урахуванням того, що дитяче населення країни становить 10,7 млн. , з яких 1,5 млн. мають чорнобильський статус, 100 тис. 293 — сироти і понад 1,8 млн. — соціально-незахищені, насолоджуватися літнім відпочинком доведеться далеко не всім. У минулому році повезло лише 1 млн. 50 тис. Практично за бортом залишилися «чорнобильці» (за державні гроші їх відпочило всього 7—8%), зате вихованці інтернатів і діти-сироти відпочили практично повністю.

Цього року планку сподіваються істотно підняти частково за рахунок збільшення кількості пришкільних таборів (їх цього року в Україні працює 7441). Для дітей із соціально-неблагополучних сімей — це справжній порятунок. Тут вони можуть тричі на день отримувати гарячу їжу, перебувати під постійним наглядом вихователів і спілкуватися з однолітками, але, безумовно, не покращувати своє здоров’я. До речі, саме медичні показники, як кажуть у комітеті, визначають вибір місця відпочинку для дитини, яка знаходиться під опікою держави. Адже область не обмежується лише «своїми» базами відпочинку і дитячими таборами. Дитину можна відправити і у Крим, і в Херсонську область, але можна, звичайно, і за кілька кілометрів від міста. У даному питанні, як з’ясувалося, справу повністю беруть у свої руки місцеві власті, які й вирішують: економити їм на переїзді дітей чи ні. До того ж, різні області по- різному виконують свої «оздоровчі» функції. Наприклад, минулого року «пасли задніх» Чернігівська і Львівська. Тому саме з них, зі слів Зінаїди Кияниці, і розпочав свої традиційні перевірки комітет, які незабаром наздоженуть Автономну республіку Крим і Одеську область.

Тим часом звичайні сім’ї нині з ностальгією згадують про практично «халявні» профспілкові путівки і готові на шкоду собі забезпечити хоч невеликий, але все ж відпочинок для своїх дітей. Як показав міні-опит на вулицях, перспектива відпочинку дитини в шкільних стінах мало кого спокушає. В ідеалі мами і татусі хотіли б побачити свою дитину на березі моря, але краще у межах країни. Тенденцію до переваги вітчизняних рекреаційних зон для дітей відзначають і турфірми. У одній із них розповіли, що практично не організовують дитячі групи для поїздок за кордон, оскільки більшість батьків не поспішають відпускати своє чадо за межі України.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати