Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

«Глодоський скарб» — Костеві Москальцю

Цьогорічному лауреату премії на деякий час доведеться відмовитися від усамітнення на Чернігівщині
08 квітня, 00:00
КОСТЬ МОСКАЛЕЦЬ

15 квітня у студії звукозапису Національного радіо України в рамках проекту «Радіо «Культура» представляє...» (прямий ефір) відбудеться церемонія вручення премії «Глодоський скарб». (У 60-ті у селі Глодоси на Кіровоградщині школяр у полі під каменем знайшов майже три кілограми стародавнього золота і срібла). Нагадаємо, чотири роки тому нагороду заснував письменник і видавець Григорій Гусейнов з Кривого Рогу — на відсотки від грошової частини своєї Шевченківської премії. Лауреатами «Глодоського скарбу» є кобзар Тарас Компаниченко, поет Віктор Неборак, письменниця і художниця Емма Андієвська. А цьогоріч буде відзначено поета, прозаїка, есеїста, колишнього учасника популярного львівського театру-студії «Не журись!», автора знакової для кількох поколінь пісні «Вона» («Завтра прийде до кімнати...») Костя МОСКАЛЬЦЯ. До речі, у режимі on-line можна буде поставити запитання «новоспеченому» лауреатові. Тим більше, що письменник зрідка з’являється у велелюдних місцях — він відлюдно живе і працює у селі Макіївці на Чернігівщині. Між іншим, у найближчих номерах «Дня» читайте ексклюзивне інтерв’ю з Костем Москальцем.

На урочистій церемонії нагородження, яку вестиме Михайло Слабошпицький, виступлять Тарас Чубай, власне, виконавець пісні «Вона», Василь Гересим’юк, Олесь Ільченко та Віктор Морозов — усі товаришують і працюють з Костем Москальцем. Приміром, Віктор Морозов записав два диски «Треба встати і вийти» та «Армія світла», які складаються із пісень лауреата. А у цьогорічному львівському концерті «Наше Різдво» відбулася прем’єра твору на слова Костя Москальця «На шляху до Віфлеєму» у виконанні Тараса Чубая.

Відомо, що після вручення премії наступного ж дня Кость Москалець зі своїми прихильниками вирушить на Полтавщину. Там він виступить перед учнівсько-вчительської аудиторії села Тарандинці, яку колись закінчив Василь Симоненко, а також перед інтелігенцією міста Лубни. І відвідає славнозвісний Мгарський монастир.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати