Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

Гостей Дніпра зустрічатиме Яворницький?

На Привокзальній площі міста пропонують установити пам’ятник видатному українському історикові
22 листопада, 11:54

До початку цього року тут стояв чавунний Григорій Петровський, якого повалили міські активісти. Ідея з установкою нового пам’ятника виникла під час нещодавнього святкування дня народження знаменитого історика запорозького козацтва, повідомила директор Дніпропетровського меморіального будинку-музею Дмитра Яворницького Яна Тимошенко. Днями оголошено збір підписів на підтримку цієї ініціативи. За словами директора музею, ескіз майбутнього пам’ятника вже є, а його автор — скульптор Володимир Небоженко. Скульптурна композиція складається з двох фігур: власне Яворницького і збірного образу кобзаря.

Зараз у Дніпрі йдуть бурхливі дебати з приводу оновлення Привокзальної площі. За словами заступника міського голови Михайла Лисенка, на площі, яка є візитівкою міста, вкрай необхідно провести комплексну реконструкцію. Ескізи нового обличчя міста розробляють архітектори та дизайнери Дніпра. У міськраді пообіцяли відібрати десять найбільш удалих проектів, обнародувати їх на сайті мерії, а переможця обрати шляхом голосування. Сам М.Лисенко пропонує встановити на площі модерністську стелу-фонтан з підсвічуванням, яку дніпровці в соціальних мережах вже охрестили «Око Саурона». В іншому варіанті — на місці пам’ятника Петровському може бути розміщене велике інформаційне табло. Сама площа, на думку заступника мера, повинна бути ґрунтовно перепланована не лише з погляду естетики, а й для того, щоб усунути стихійну торгівлю і розв’язати транспортну проблему. Зараз гостям Дніпра з високих вокзальних східців постає абсолютно неприваблива картина.

Ідеї щодо установлення пам’ятника на Привокзальній площі, справді, посипалися від громадськості, як з рогу достатку. «Око Саурона» віце-мер «піддивився» в Чикаго, але активісти вважають установку подібних пам’ятників неприпустимою з ідеологічних і патріотичних міркувань. Про це, зокрема, говориться в офіційній заяві організації «Майдан Січеслав-Дніпро», яка адресована мерії. «Творці та промоутери проекту геть забули, що обласний центр — це місто козацької слави. Місце, де було розташовано шість козацьких січей. І саме про це в першу чергу повинні дізнаватися гості нашого міста», — йдеться в заяві. Крім того, нагадують майданівці, на площі вже багато років стоїть Хрест пам’яті жертв Голодомору. «Саме на цьому місці збирали трупи наших загиблих земляків для подальшого поховання. До речі, навіть «попєрєдніки» нинішньої влади обіцяли на цьому місці встановити невелику каплицю», — наголошується у зверненні.

Можливо, що саме пам’ятник Яворницькому і зможе примирити різні думки, оскільки на честь знаменитого історика вже перейменували головний міський проспект, який починається саме з Привокзальної площі.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати