I суд – не наказ...
Попри рішення Феміди, забудовник продовжує знищувати заплавне урочище Бичок у Києві30 серпня у Господарському суді міста Києва відбулося засідання, де розглянули позов прокуратури про визнання договору про оренду 2,6 гектара урочища компанією «Авеста-Буд» недійсним. Нагадаємо, наприкінці серпня забудовник почав вирубувати дерева у Бичку, котрий є частиною Національного природного парку «Голосіївський», щоб, як стверджують активісти, збудувати автозаправку (більше про ситуацію — у матеріалі «Спроба «відкусити» шматок лісу» у №153 «Дня» за 30 серпня).
«Невелика тактична перемога! Господарський суд міста Києва в процесі по заповідному урочищу Бичок задовольнив клопотання позивача щодо забезпечення судового позову! Будь-які роботи до судового рішення там заборонені», — поділився радістю у Facebook активіст «Екозагону» Михайло Погребиський.
Але «Авеста-Буд» продовжує роботи в урочищі. Більш того, як розповів Михайло Погребиський, забудовник стягує туди кримінальних елементів. «Рішення суду вступає у законну силу з моменту оголошення в суді. Представники компанії були присутні на засіданні і рішення не оскаржили. Як мінімум, порушується стаття 382 Кримінального кодексу України «Невиконання судового рішення», і поліція має на це реагувати», — коментує Михайло Погребиський.
На момент спілкування Погребиський разом з іншими активістами якраз складав заяву до поліції. «Гадаю, ситуація може бути досить напруженою», — додав він. Наступне засідання по справі щодо Бичка заплановане на 20 вересня.
Активісти звертають увагу й на іншу проблему, пов’язану з НПП «Голосіївський». «В урочищі Теремки, яке є частиною «Голосіївського», на межі Києва і селища Чабани, планують будувати автомобільну розв’язку, і під це будівництво знищити частину нацпарку, — каже Михайло Погребиський. — Забудовники хочуть отримати погодження на цей проект від керівництва нацпарку і балансоутримувача урочища, Інституту зоології НАН України. Таке неприпустимо, бо Теремки — частина заповідного фонду, межі нацпарку може змінити тільки указ Президента».
31 серпня у Київській міській державній адміністрації мала відбутися нарада щодо побудови розв’язки. Як запевняє Михайло Погребиський, керівництво «Голосіївського» та Інституту зоології категорично проти проекту, але сама постановка питання — знищити частину нацпарку в обхід усіх законів — вражає.