Перейти до основного вмісту

Iграшки гарного настрою

У Музеї однієї вулиці відкрилася різдвяна виставка
24 грудня, 00:00
У СВІТІ ІГРАШОК ВІК НЕ МАЄ ЗНАЧЕННЯ / ФОТО ОЛЕКСАНДРА КОСАРЄВА / «День»

За традицією до різдвяних свят Музей однієї вулиці готує особливі виставки. Наприклад, експозиції минулих років були присвячені різдвяній та новорічній листівці, історії ялинкових прикрас i традиціям київських святок. Цьогорічна, вже четверта різдвяна виставка «Гра в дитинство» присвячена святковим подарункам. В експозиції — 78 ляльок в оригінальних авторських костюмах київської майстрині Iрини Хаджинової та колекція авторських дерев’яних іграшок київського скульптора Сергія Фісюна. Також на виставці експонуються десятки оригінальних фотографій дітей 1870— 1930-х років, дитячі журнали та книжки початку XX століття та радянської доби, старовинні ялинкові прикраси, різдвяні й новорічні листівки, яких у музеї назбиралося вже близько двох тисяч. «Але це не так уже й багато, як здається, — говорить директор музею Дмитро Шльонський. — Адже раніше на кожне свято, особливо в Російській та Австро-Угорській імперіях, випускалася величезна кількість листівок. Тоді вважалося шикарним жестом, навіть незмінною традицією, відправляти листівки на новорічні свята своїм друзям, близьким, родичам».

Щодо ляльок, представлених на виставці, то ними майстриня Iрина Хаджинова захоплювалася з дитинства. Й мріяла про власну колекцію. Протягом останніх п’яти років вона збирає ляльки на «блошиних» ринках, на звалищах, купує у дітей, дещо приносять знайомі. На сьогодні у колекції Хаджинової близько трьохсот ляльок. Iрина каже, що якщо лялька її зацікавила, то вона придбає її за будь- яку ціну. Потім реставрує та одягає у власноруч пошиті костюми. «Мені здається, що лялька повинна мати свою «душу». Спочатку я бачу її характер, а вже потім підбираю костюми», — пояснює майстриня. Для одягу годиться все: клаптики старих мережив, намистинки, аксесуари... Для кожної ляльки вона вигадує ім’я, епоху, характер i стиль. Так, у її колекції зібралися порцелянові, гумові та пластикові ляльки. Узагалі ж найбільш природні лялькові голівки з бісквіту. Бісквіт набагато більше подібний до ніжно-рожевої дитячої шкіри.

Динамічні й рухливі іграшки Сергія Фісюна. Улюбленицею відвідувачів виставки одразу ж стала дерев’яна черепашка, зроблена з вирізаних кульок. Якщо її гладити по спинці, вона повільно рухається. Сергій переконаний, що сьогодні, коли дитячий світ заполонили китайські трансформери, дуже важливо дарувати дітям щось таке, що створює позитивний настрій. Та й матеріал підбирає відповідний — дуб, інколи — ясень. За словами Фісюна, іграшки з такого дерева — теплі та міцні. Так що поламати їх дуже складно.

На думку дружини Президента Катерини Ющенко, яка відвідала відкриття виставки, такі заходи завжди піднімають настрій. У дитинстві пані Катерина мала багато різних ляльок, для яких вони з мамою теж шили костюмчики, платтячка та вишиванки. А сьогодні кілька тих ляльок є у колекції її дітей. «Хоча вони й старовинні, мої діти ними граються», — розповіла Катерина Ющенко. Адже, як говорить наукова співробітниця музею Владислава Осьмак, чим більше рук ми до чогось прикладаємо, тим більше нашої душі в тому залишається. Виставка триватиме до 20 січня 2006 року.

Delimiter 468x90 ad place

Новини партнерів:

slide 7 to 10 of 8

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати