Iнтелектуал
60-річний Микола Ткач, професор, ректор Чернівецького національного університету ім. Юрія Федьковича став п’ятим губернатором Буковини за часів незалежності.
Микола Ткач — лідер із чіткою громадянською позицією. Буквально з перших годин помаранчевої революції ректор Микола Ткач був на центральному майдані міста разом зі своїми студентами. 24 листопада 2004 р. М. Ткача було обрано головою Буковинського віча — зборів територіальної громади Чернівецької області на підтримку Ющенка. У обласному Комітеті національного порятунку він виконував обов’язки заступника голови. Його кандидатура на пост губернатора була прихильно сприйнята представниками всіх політичних демократичних сил краю.
Сучасна Буковина завдяки прикордонному розташуванню та численній багатомовній діаспорі нерідко виступає повпредом Української держави на міжнародній арені. Тому постать керівника цього краю часто репрезентує перед нашими закордонними сусідами й загалом цілим світом обличчя української влади.
Ігор БУРКУН, політолог:
— Призначення М. Ткача головою ОДА було несподіваним для кіл, наближених до «Нашої України», але спеціалісти пояснюють це зокрема тим, що фігура колишнього ректора компромісна, окрім того, він шанована в області людина. З другого боку, не було широкого громадського обговорення кандидатури, й суспільство не почуло аргументів «за» та «проти», хоча нова влада обіцяла це зробити.
Микола Васильович отримав область не в найгіршому стані — його попередник зробив багато доброго й мав авторитет. Перед новим керівником стоїть також непросте завдання — сформувати команду, але, знов-таки, немає громадського обговорення кандидатур. Говорять про «партійні квоти», але й при такому підході треба звертати увагу на відповідні якості людей, їхню підтримку різними силами, адже від цього значною мірою залежатиме розвиток області в майбутньому. А поки що відчувається деяка розгубленість. Не зроблено перших помітних кроків. За винятком хіба що деяких публікацій, громадськість не бачила програми діяльності нового губернатора, недостатньо інформації про те, що відбувається в «будинку з левами», як називають приміщення адміністрації.
Владислав СТРУТИНСЬКИЙ, голова Чернівецького обласного товариства польської культури ім. Адама Міцкевича, доцент кафедри міжнародних відносин Чернівецького національного університету ім. Ю.Федьковича:
— У особі Миколи Васильовича, якого знаю дуже давно як чудового організатора навчальної та наукової роботи в нашому ВНЗ, вдало поєдналися такі важливі для керівника риси, як професійність, інтелігентність і те, що можна назвати іміджевістю. Новий губернатор — інтелектуал, вчений (фізик-теоретик), ім’я якого відомо далеко за межами країни. Це порядна, принципова людина, яка задовго до приходу до влади демократичних сил розпочала безкомпромісну боротьбу з хабарництвом в очолюваному ВНЗ і створила в такий спосіб прецедент у масштабах України.
Ефективний розвиток туристичної індустрії в прикордонній області важко уявити без широкої міжнародної кооперації зусиль і коштів. І тут, впевнений, новопризначеному губернаторові стане у пригоді його досвід налагодження успішних міжнародних контактів у царині вищої школи й науки. Гадаю, губернаторові Ткачу варто використати й потенціал національних громад краю задля розширення економічних і культурних зв’язків із їхніми історичними батьківщинами, притоку інвестицій із зарубіжжя.