Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

Iнтелектуальні бої за правилами

З міжнародних олімпіад 24 українськi школярi привезли 23 медалі
10 серпня, 00:00
ДВОКРАТНИЙ СРІБНИЙ ПРИЗЕР МІЖНАРОДНИХ МАТЕМАТИЧНИХ ОЛІМПІАД ВАСИЛЬ КУЗНЄЦОВ. ВІН ВВАЖАЄ, ЩО В МАТЕМАТИЧНІЙ НАУЦІ ЩЕ ДАЛЕКО НЕ ВСЕ ВІДКРИТО, І ЙОМУ В МАЙБУТНЬОМУ ДУЖЕ ХОТІЛОСЯ Б ЗАЙНЯТИСЯ ДОСЛІДЖЕННЯМИ В КІБЕРНЕТИЦІ / ФОТО БОРИСА КОРПУСЕНКА / «День»

Традиційний каскад міжнародних літніх олімпіад для школярів підійшов до завершального етапу — змагання з інформатики, яке відбудеться найближчими днями в польському містечку Новий Зонч. Позаду битви за медалі і грамоти з математики, фізики, хімії, біології, екології. Найуспішнiшим виявився виступ математиків. Вони привезли додому з Мексики, де цього року проходила олімпіада, дві золоті, дві срібні та дві бронзові медалі.

Фізики повернулися з іспанського міста Саламанка з двома золотими, срібною, бронзовою медалями й Почесною грамотою. Біологи прилетіли з Китаю з двома золотими і двома бронзовими медалями. А екологам, які випробовували себе в Туреччині, вдалося вибороти одну золоту, дві срібні і дві бронзові медалі. Тайвань приймав юних хіміків, де українські школярі відвоювали три срібні й одну бронзову медалі.

«День» зустрівся зі срібним призером математичної олімпіади Василем Кузнєцовим. Цього року він повторив свій минулорічний успіх — увійшов до складу української команди і знову посів на міжнародній олімпіаді друге місце. Такий успіх — результат великої праці як самого Василя, так і його шкільного наставника Михайла Якіра. Сьогодні Василь Кузнєцов — студент Київського відділення Московського фізико-технічного інституту. Він зарахований без вступних іспитів на факультет управління і прикладної математики. У Москві він закінчить чотири курси, а на п’ятому і шостому році навчання буде займатися наукою на батьківщині — в Україні. За навчання в Росії Василя і ще двох десятків його співвітчизників сплатила Україна, і, за умовами контракту, хлоп’ята обов’язково повинні повернутися до своєї країни. Василь Кузнєцов планує після повернення працювати в Інституті кібернетики Академії наук України. Про свої враження від участі в олімпіаді Вася говорить математично стисло: «Переліт до Мексики був важким. Наша делегація прибула останньою, прямо в ніч перед змаганням. Я дуже задоволений, що побував на екскурсії, яка розповідає про культуру народу майя. Я захоплююся вивченням древніх культур, у яких не відбувався бурхливий розвиток цивілізації. Свого часу я багато читав про слов’янську культуру часів язичества. А стосовно результатів олімпіади, то хотілося б, щоб Україна була не в кінці першої десятки, а посідала вищі місця».

Чи був шанс у наших дітей домогтися більшого? «Безумовно, — вважає завідуюча сектором відділу роботи з обдарованою молоддю Науково-методичного центру Міністерства освіти і науки України Валентина Борисова. — На підготовку наших хлопців до міжнародних виступів виділяється набагато менше коштів, ніж для їхніх однолітків і суперників в інших країнах. В основному дітей збирають на навчальні збори тричі — восени, взимку і навесні. У Китаї, що вже давно утримує перше місце з математики, підготовка дитячої національної «збірної» починається з 1 вересня, а число підготовлюваних набагато перевищує необхідну кількість для остаточного складу команди. Так що там і готують набагато довше і вибір талантів набагато ширший. У нас же вся підготовка разом з відбором займає лише 10 днів, до того ж уже перед самими змаганнями. На відбірно-підготовчі збори запрошуються школярі, які показали кращі результати на четвертому турі Всеукраїнської олімпіади. Їхнє число тільки вдвічі перевищує необхідну кількість для складу команд, які стануть учасниками міжнародних олімпіад. З учнями- кандидатами працюють вчені. Однак маючи більше часу для роботи з дітьми (тобто кошти на осінні і зимові збори для кандидатів на міжнародні олімпіади) українські фахівці могли б набагато більше дати талановитим дітям, особливо виявленим у глибинці. Після подачі заявки жодне прізвище вже не може бути змінене. Якщо хтось захворіє, то команда буде вимушена виступати в неповному складі. Цього року Україна за результатами математичної олімпіади зберегла свою позицію та знаходиться в першій десятці серед 91-ї країни-учасниці. Попереду нас Сполучені Штати, Росія, а з європейських країн — тільки Румунія, а з Угорщиною ми опинилися на одній сходинці в цьому рейтингу».

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати