Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

Iсторія програє бізнесу?

Активісти програли суд по будівництву на Гончара, 17—23, що в буферній зоні Софії Київської, — у Вищому адміністративному суді закрили провадження
22 травня, 11:05

Цього тижня у багаторічній історії із висоткою «Фреско-Софія», що зводилась впритул до заповідника «Софія Київська», можна було б поставити крапку. Днями у Вищому адміністративному суді розглядали касаційну скаргу від забудовника ТОВ «Інвестиційно-будівельна група». Компанія намагалась оскаржити рішення Апеляційного суду від березня 2014 року: про позбавлення забудовника земельної ділянки та скасування рішення Київради на будівництво.

Активісти ГО «Андріївсько-Пейзажна ініціатива» та представники КМДА були єдині у своїй позиції, що саме так і має бути. Однак у Вищому адміністративному суді відкрите провадження взагалі закрили, бо не знайшли підстав для розгляду справи, а рішення про позбавлення землі та дозволу на будівництво — скасували. Таким чином судді дали зелене світло забудовнику і далі зводити восьми— чи десятиповерхову споруду за кілька десятків метрів від мурів Софії, на території буферної зони заповідника, без дозволів на це ЮНЕСКО.

Юрист та активіст ГО «Андріївсько-Пейзажна ініціатива» Марина Соловйова налаштована на подальшу боротьбу у Верховному суді, готується з колегами подавати касаційну скаргу. Бо справді виглядає дивним, що починаючи з 2011 року суди різних інстанцій розглядали позови від громадськості, аналізували документи, виносили різні рішення, аж тепер з’ясувалося, що ця справа не підлягає адміністративному судочинству.

— Це ганебна практика, адже адміністративні суди були створені саме для того, щоб громадяни та юридичні особи могли оскаржити рішення суб’єктно-владних повноважень. Усе, що відбулось на засіданні, незаконне. Це рішення було нібито ні на чию користь, але на мій погляд, це на користь забудовника, а не Києва чи громади.

Тож замість крапки в цій історії з’явилось багато ком, тире та знаків питань. Бо якщо раніше активісти готували позов про демонтаж двох поверхів (до допустимої висоти будівель в історичному центрі столиці, а це 27 метрів), то тепер усе скасовується. Останнє рішення суду гальмує всю подальшу боротьбу. За словами Марини Соловйової, нині будівля під заставою ВТБ-банку, який у свій час давав кредит ТОВ «Інвестиційно-будівельна група» на будівництво. Оскільки кредит компанія не повернула, банк може розпоряджатись будівлею на свій розсуд. І це ще більше ускладнює шлях до перемоги.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати