Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

Історична подія

У Львові уклали угоду про співпрацю у медичній сфері між Україною та Європейським Союзом
15 липня, 18:38
Фото ЛМР (Роман БАЛУК)

Церемонія підписання угоди про участь України в інклюзивній програмі «EU4 Health» відбулася в лікарні Першого медичного об’єднання Львова. Про це повідомляє пресслужба Львівської міської ради. У повідомленні ідеться про те, що одним із важливих пунктів документа є пошук партнерів для будівництва реабілітаційного центру за проєктом «Незламні» у Львові. Варто, вочевидь, нагадати, що цей Центр надаватиме належну медичну допомогу всім українцям, які постраждали внаслідок війни з рф.

Єврокомісар з питань охорони здоров’я Стелла Кіріакідес пояснила, що укладання цієї угоди дозволить Україні отримувати додаткове медичне фінансування. І додала, що міністр охорони здоров’я України зможе звертатись напряму до міністрів країн Європейського Союзу.

«Сьогодні маємо історичну подію, – зазначив міністр охорони здоров’я України Віктор Ляшко, який підписував угоду з українського боку. – Ця угода дозволяє системі охорони здоров’я інтегруватись у європейський простір. Ми своєю працею, своєю відданістю показали, що є європейцями, що в нас цінності – європейські. І сьогодні Європа показала, що вважає нас своєю родиною».

Водночас Львівський міський голова Львова Андрій Садовий сподівається, що цей меморандум сприятиме будівництву та розбудові Національного реабілітаційного центру «Незламні» у Львові. «Це суттєвий крок до здійснення нашої мети – будівництва Національного реабілітаційного центру “Незламні” у Львові, – сказав мер Садовий. – Радий, що Львів став містом, з якого починається нова медична історія європейської України».

Довідково:

«День» неодноразово повідомляв про львівський проєкт Національного реабілітаційного центру «Незламні» (UNBROKEN), де щороку отримуватимуть фізичну, психологічну та соціальну реабілітацію понад 50 тисяч українців. Окремим напрямом роботи Центру передбачена хірургія, зокрема – реконструктивна, а також ортопедія і роботичне протезування. Обіцяють, що у Центрі встановлюватимуть кісткові біоімпланти та екзоскелети, проводитимуть реконструктивні операції на кінцівках та мікрохірургію кисті, також – ендопротезування.

На Форумі донорів, під час презентації проєкту «Незламні», вдалося зібрати понад 2 млн євро. Долучається до меценатства й німецьке місто Фрайбург, яке має виділити 1 млн євро на будівництво гуртожитку для пацієнтів реабілітаційного центру.

Львівський ІТ Кластер бере на себе зобов’язання профінансувати створення Центру ментального здоров’я у Львові, що працюватиме в межах центру «Незламні».

Сайт проєкту: https://unbroken.org.ua

Реквізити для пожертв:

https://unbroken.org.ua/donate.html

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати