«Iз днем народження, Америко!»
Учора Київський симфонічний оркестр та хор провели концерт, присвячений Дню незалежності СШАУ програмі вечора прозвучала патріотична музика («Боже, благослови Америку», «Прекрасна ти, Америко») і пісні, в яких ідеться про історичні події. Найбільший блок становили твори, написані під час громадянської війни. Найвідомішими тоді були: «Бойовий гімн республіки» та «Шенандора». А закривала концерт увертюра Чайковського «1812». Під час виступів до хору приєдналися туристи з Каліфорнії (64 співаки), і всі заспівали разом. Програма «Із днем народження, Америко!» дозволила митцям переглянути сторінки минулого життя США. У ті далекі часи музика була дуже емоційною, вона давала надію на життя, на свободу. У концерті взяли участь солісти Анжеліна Швачка, Барбара Тоблер, Олексій Пальчиков та Андрій Гнатюк.
Треба зазначити, що протягом останніх 16 років Київський симфонічний оркестр та хор під керівництвом Роджера Макмерріна здобув популярність серед публіки різних країн. Він 11 разів гастролював у США, 2007-го здійснив турне по Казахстану, Киргизстану та Узбекистану, проводить численні концерти у залах Києва, записав 17 компакт-дисків. Цей колектив встигає бути у центрі різних благодійних акцій, проводити гастролі та просто зустрічатися з цікавими людьми. До речі, у вересні — жовтні музиканти та співаки вирушать у турне по США і виступлять у 80 містах. Хор виконає багато українських творів. Завдяки цьому киянам вдасться зібрати змішану інтернаціональну публіку. Нині українська громада США вже знає про гастролі Київського симфонічного оркестру та хору. Своїми концертами колектив знайомить різні народи, відкриває їх один одному. Диригент Макмеррін впевнений, що ці гастролі допоможуть представити українську культуру на належному рівні.
За словами мистецтвознавця Дмитра Степовика, американці — дуже вдячна публіка. Вона настільки естетично налаштована, що їх цікавить абсолютно все: «Я побачив, як народжується дружба між зовсім різними людьми»...
До речі, Київський симфонічний оркестр та хор активно допомагає у розв’язанні соціальних проблем, сприяє розширенню освітніх програм, проводить позакласні уроки музики, живопису, англійської мови, етики, рукоділля та комп’ютерної майстерності.