Кабмін облагодіє вибраних
За рахунок держрезерву та паперової приватизаціїУ комісії ВР з питань приватизації переконанi, що 29 і 30 «каесні» аукціони (відомі таємними урядовими списками підприємств і допуском до їх придбання лише двох держкомпаній «Фінпром» і «Держінвест») буде поновлено, коли пристрасті навколо них угамуються. Адже в могутніх руках зависла солідна кількість «каесів», законне життя яких визначене до 1 січня наступного року. Інакше кажучи, 49,4% акцій підприємства, яке випускає шини для легкової, вантажної та сільськогосподарської техніки буде продано не за гроші, а за приватизаційні папери. Те, що для повнокровного контролю над підприємством не складно буде «підшукати» 1,6-відсотковий пакет плюс одну акцію, не викликає сумнівів: 2,87% акцій «Валси» раніше продано за пільговою передплатою, а на сертифікатних аукціонах — 10,33%. До того ж ФДМ до 1 червня наступного року планує виставити, правда вже на комерційний конкурс, ще один 25-відсотковий пакет.
І що цікаво. Якщо планам судилося втілитися, то вже влітку понад 70% акцій «Валси» будуть далекі від держвласності. А в новій свіжопідписаній Кабміном програмі заходів, спрямованих на «зупинку падіння виробництва й організацію його приросту», в розділі «Легка й хімічна промисловість» чорним по білому написано: «виділити з держрезерву матеріальні ресурси на 6 млн. грн. (!) для відновлення виробництва автошин на білоцерківському підприємстві ВАЛСА». Знаменно, що держрезервні цінності планують виділити після того, як більша частина акцій вийде з держвласності, а решта буде на підході до продажу. Чого б це виконавча влада кидалася допомагати окремо взятому підприємству, та ще й (на той час) не дуже державному?
У парламентській комісії здогадів багато. Найпоширеніші: це все російський бізнес («як Березовський приїде, так вічно щось приватизується»), це наперед відомий покупець (під нього і програму приватизації «Валси» написано), це другий білоцерківський шинник — Росава — вирішив укрупнитись і серйозніше завойовувати внутрішній і зовнішній ринки збуту... Що б там не було, а факт примітний, до того ж мало що обіцяючий (принаймні на приватизаційному етапі) бюджету, наповненням якого не стурбований, мабуть, лише лінивий. До речі, голова Фонду держмайна Олександр Бондар прилюдно обіцяв, що останній (47-й сертифікатний аукціон) буде найкращим за весь час сертифікатної приватизації. Ще б пак, тут із 1 до 30 грудня буде виставлено пакети акцій 62 монопольних і стратегічних підприємств за номінальною вартістю.
№227 26.11.98 «День»
При використанні наших публікацій посилання на газету обов'язкове. © «День»