Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

Кадрова революція провалилася

Верховна Рада так і не проголосувала за пакет із семи нових міністрів
02 липня, 00:00

Як і очікувалося, грандіозним планам Юлії Тимошенко перешкодили регіонали — вони двічі(!) блокували трибуну. Перший раз вимагали ухвалити закон про збільшення прожиткового мінімуму (ця вимога в них з’явилася ще в четвер). Литвин поставив це питання на голосування, але воно набрало лише 212 голосів. Проте Рада чи не одноголосно ухвалила в першому читанні законопроект, що передбачає скорочення термінів кампанії у справі виборів Президента з 120 до 90 днів.

Коли справа підійшла до кадрових питань, регіонали знову потяглися до трибуни. Тепер вимагали відставки міністра внутрішніх справ Юрія Луценка і міністра освіти та науки Івана Вакарчука.

— Ми вимагаємо, щоб зі складу уряду були виключені алкоголіки та націоналісти, і далі уряд має право формувати склад Кабінету Міністрів, — заявив Олександр Єфремов. Яка небезпечна заява? А якщо візьмуться за алкоголіків у середовищі регіоналів? А ще й за шовіністів? Хто ж працюватиме?

Литвин засідання закрив. Депутати розійшлися. Чи то до п’ятниці, чи то до суботи. Як очікується, 3 або 4 липня БЮТ зробить ще одну спробу заповнити міністерські вакансії.

На чиї голоси розраховують бютівці? 37 голосів НУ-НС, 20 — блоку Литвина і 54 — БЮТ (в сумі — 211) — це все, що має у своєму розпорядженні нинішня коаліція. А для результативного голосування, як відомо, потрібно мінімум 226.

Насправді, домовленості з кадрових питань нагадують складну шахову комбінацію — щодо кожного міністра своя схема. Скажімо, комуністи готові проголосувати за призначення нового голови Мінтрансу (на місце звільненого Вінського висувають бютівця Таріела Васадзе). Щодо кандидата на посаду голови Мінвуглепрому, члена УНП Олександра Клименка і потенційного керівника МЗС, нині — посла України в США Олега Шамшура — проголосувати за ці кандидатури може «Наша Україна».

— Я вважаю, що всі домовленості будуть виконані, — зауважив у розмові з «Днем» бютівець Сергій Соболєв — Регіонали тому такі перелякані, бо знають, що голоси є.

— Щоб задобрити Партію регіонів, коаліція може погодитися на їхню вимогу — звільнити неугодних їм міністрів Вакарчука, Вовкуна та Луценка?

— Ми нікого не здаватимемо.

— А чому ви так тримаєтеся за Луценка?

— А навіщо нам його знімати? Виявилося, що все те, про що так багато писали наші та іноземні ЗМІ — брехня. То що, здавати через це міністра? А те, що регіонали написали про алкоголіків, та якби за таким принципом формувався уряд Януковича, то він у нього ніколи б не був сформований. Якщо вже ми говоримо про алкоголіків, то в епоху Кучми жоден уряд би не був сформований, — обурювався Соболєв. Хоч і не конкретизував...

А тим часом Партія регіонів готова знову взяти активну силову участь у черговому позачерговому засіданні Ради. Тобто знову заблокувати трибуну. І виходу з цієї патової ситуації поки що не видно...

ДОВIДКА «Дня»

Пакет Тимошенко:

Віце-прем’єр-міністр — Михайло Згуровський (ректор КПІ)

Віце-прем’єр-міністр — Юрій Любоненко (мер Кривого Рогу)

Міністр закордонних справ — Олег Шамшур (посол України в США)

Міністр фінансів — Федір Ярошенко (заступник голови ДПАУ)

Міністр транспорту — Таріел Васадзе (нардеп від БЮТ, власник корпорації «Укравто»)

Міністр вугільної промисловості — Олександр Клименко (нардеп від НУ-НС, член УНП)

Міністр юстиції — Віктор Шемчук (нардеп від НУ-НС, у минулому — прокурор Криму)

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати