Каміння та співи
![](/sites/default/files/main/articles/10012014/2skulp.jpg)
Мистецтво на Майдані приймає все більш масштабні форми. Зокрема завдяки французькому художнику на псевдо Roti, котрий подарував киянам скульптурну композицію «Нова Україна».
Roti народився у Франції, у місті Аннсі, що на кордоні зі Швейцарією, та вже встиг попрацювати у Нью-Йорку, Парижі й Лондоні. Його мати француженка, а батько з Іраку — обидва скульптори, однак син спочатку став відомим як стрит-артист — творець не завжди легальних настінних розписів.
Власне, саме як стрит-артист Roti вперше і побував в Україні — у вересні минулого року його запросили на фестиваль Gogolfest. Результатом цього візиту стала вражаюча фреска на стіні одного з цехів столичного Експериментально-механічного заводу, де відбувався Gogolfest — чорно-біла, сповнена вишуканих деталей історія створення світу.
Цього разу Roti приїхав незабаром після початку українського повстання — на три тижні. Після приїзду він взяв участь у благодійному аукціоні на підтримку інтернет-телеканалу Hromadske.tv, надавши організаторам створений у Києві малюнок «Майдан».
«Нова Україна», власне, є результатом десятиденної праці художника безпосередньо на місці. Скульптура являє собою барельєф зі рожевого мармуру завдовжки 2 метри та завширшки 1 метр. З кам’яної брили проступають людське обличчя, руки й ноги: вочевидь, за задумом автора, нова Україна прокидається від тяжкого кам’яного сну, починає повставати, вириватися з брили диктатури на свободу.
Встановлення скульптури перетворилося на окреме дійство: жіночий гурт Dakh Daughters, співаючи колядки, пройшов Майданом від барикади на вулиці Михайлівській до початку Інститутської; слідом за ними їхала вантажівка зі скульптурою. Тут, поряд з тротуаром, Roti під спів голосистих Dakh Daughters розмістив свою дещо інфернальну композицію, котра одразу ж викликала жвавий інтерес у завсідників площі.
Таким чином Майдан дістав чергове підтвердження свого перетворення на окрему, автономну територію, котра має не лише власну економіку, поліцію і законодавство, а й відтепер своє монументальне мистецтво.