Кандидат Ткаченко робить ставку на місцеві ради
Вони зводилися до ролі місцевих рад «у завершальній фазі передвиборної кампанії» і до катастрофічного становища в народному господарстві. Підкресливши відповідальність місцевих рад у формуванні виборчих комісій, а також залежність об'єктивного народного волевиявлення 31 жовтня від чіткого дотримання законодавства і Конституції на місцях, Олександр Ткаченко змалював ситуацію, в якій Україна йде до виборів глави держави. Жнива, на його думку, свідчать, що «процеси в державі йдуть некеровано». Ідеться не тільки про збирання, але і про закладання бази під майбутній урожай, тобто «стартової бази під наступне п'ятиріччя і для майбутнього президента». Спікер повідомив, що збирається запросити до себе керівництво уряду й АПК, щоб послухати «їхні думки, розрахунки і бачення», — що вони збираються робити, коли нинішній урожай становить мінус 2,1 центнера з гектара порівняно з минулим роком. «Це трагедія», — вважає Олександр Ткаченко. А судячи з того, що відбувається «на енергетичному полі, — колапс економіки і тих, хто взявся нею управляти».
«Якщо реформи йдуть не в тому напрямі, ми повинні виправляти становище», — заявив спікер і знов повернувся до ролі місцевих рад, підкресливши, що саме ВР формує законодавче поле, внутрішню і зовнішню політику держави. Продовжуючи заочну полеміку з Банковою про депутатську недоторканність, спікер згадав про «статтю 31»: «Це не передвиборний жест. Це крок, який був необхідний, щоб захистити депутатів від свавілля, яке відбувається в державі». Ведучи мову про дії виконавчої влади в ході передвиборної кампанії, Олександр Ткаченко завершив: «Те, що сьогодні робиться, — насильство над суспільною свідомістю, використання силових структур — це не просто проти закону, це проти людської моралі». Він також нагадав, що в жодному законі не записано, що ради підпорядкованi виконавчим структурам. А також підкреслив, що авторитет рад «ми стали підіймати з 1998 року», — очевидно, мова йде про прихід Олександра Миколайовича як глави парламенту...
Таким чином, дії кандидата на посаду президента Ткаченка цілком можна пояснити: він робить ставку на місцеві ради і послідовно реалізує цей напрям. Можна не сумніватися, що проведений минулого тижня установчий з'їзд Спілки лідерів місцевої і регіональної влади, зібраний не без патронату групи «Відродження регіонів», мав на меті стати «перпендикуляром» до сили, наміченої Олександром Ткаченком як опорної. Не виключено, що в передвиборній боротьбі за регіональну владу нас чекає ще багато цікавих сюжетів.
Голова Херсонської облради Валерій Третяков згодний з кореспондентом «Дня», що прикладом передвиборної боротьби між кандидатами на посаду президента від виконавчої влади і від законодавчої влади за впливових регіональних лідерів може служити й ця нарада. «Це зрозуміло і нормально, — на його думку. — А в кожного лідера є своя голова». А що стосується «альтернативної» Спілки, то, вважає Третяков, якщо вона буде незалежною від стороннього впливу, — вона може стати дуже важливим об'єднанням виконавчої та законодавчої влади на місцях. «Я й Тихонову, голові Луганської облради, обраному головою нової Спілки, сказав: добийтеся, щоб рішення Вінницької облради, що не визнала призначення Дворкiса, було виконане! Ось це буде доказом того, що Спілка незалежна». До речі, сам спікер назвав призначення Дворкіса «повним абсурдом.