Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

Кандидат Ткаченко робить ставку на місцеві ради

22 липня, 00:00

Вони зводилися до ролі місцевих рад «у завершальній фазі передвиборної кампанії» і до катастрофічного становища в народному господарстві. Підкресливши відповідальність місцевих рад у формуванні виборчих комісій, а також залежність об'єктивного народного волевиявлення 31 жовтня від чіткого дотримання законодавства і Конституції на місцях, Олександр Ткаченко змалював ситуацію, в якій Україна йде до виборів глави держави. Жнива, на його думку, свідчать, що «процеси в державі йдуть некеровано». Ідеться не тільки про збирання, але і про закладання бази під майбутній урожай, тобто «стартової бази під наступне п'ятиріччя і для майбутнього президента». Спікер повідомив, що збирається запросити до себе керівництво уряду й АПК, щоб послухати «їхні думки, розрахунки і бачення», — що вони збираються робити, коли нинішній урожай становить мінус 2,1 центнера з гектара порівняно з минулим роком. «Це трагедія», — вважає Олександр Ткаченко. А судячи з того, що відбувається «на енергетичному полі, — колапс економіки і тих, хто взявся нею управляти».

«Якщо реформи йдуть не в тому напрямі, ми повинні виправляти становище», — заявив спікер і знов повернувся до ролі місцевих рад, підкресливши, що саме ВР формує законодавче поле, внутрішню і зовнішню політику держави. Продовжуючи заочну полеміку з Банковою про депутатську недоторканність, спікер згадав про «статтю 31»: «Це не передвиборний жест. Це крок, який був необхідний, щоб захистити депутатів від свавілля, яке відбувається в державі». Ведучи мову про дії виконавчої влади в ході передвиборної кампанії, Олександр Ткаченко завершив: «Те, що сьогодні робиться, — насильство над суспільною свідомістю, використання силових структур — це не просто проти закону, це проти людської моралі». Він також нагадав, що в жодному законі не записано, що ради підпорядкованi виконавчим структурам. А також підкреслив, що авторитет рад «ми стали підіймати з 1998 року», — очевидно, мова йде про прихід Олександра Миколайовича як глави парламенту...

Таким чином, дії кандидата на посаду президента Ткаченка цілком можна пояснити: він робить ставку на місцеві ради і послідовно реалізує цей напрям. Можна не сумніватися, що проведений минулого тижня установчий з'їзд Спілки лідерів місцевої і регіональної влади, зібраний не без патронату групи «Відродження регіонів», мав на меті стати «перпендикуляром» до сили, наміченої Олександром Ткаченком як опорної. Не виключено, що в передвиборній боротьбі за регіональну владу нас чекає ще багато цікавих сюжетів.

Голова Херсонської облради Валерій Третяков згодний з кореспондентом «Дня», що прикладом передвиборної боротьби між кандидатами на посаду президента від виконавчої влади і від законодавчої влади за впливових регіональних лідерів може служити й ця нарада. «Це зрозуміло і нормально, — на його думку. — А в кожного лідера є своя голова». А що стосується «альтернативної» Спілки, то, вважає Третяков, якщо вона буде незалежною від стороннього впливу, — вона може стати дуже важливим об'єднанням виконавчої та законодавчої влади на місцях. «Я й Тихонову, голові Луганської облради, обраному головою нової Спілки, сказав: добийтеся, щоб рішення Вінницької облради, що не визнала призначення Дворкiса, було виконане! Ось це буде доказом того, що Спілка незалежна». До речі, сам спікер назвав призначення Дворкіса «повним абсурдом.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати