Катастрофа місцевого масштабу
В одному зi ставків Харківської області вимерла вся рибаФахівцями Державного Управління екології і охорони природних ресурсів у Харківській області здійснено перевірку інформації, що надійшла 9 червня цього року від голови Пономаренківської сільської ради Харківського району М. Глазунова. Йшлося про скидання стічних вод у ставок площею 2,9 га, що розташований біля села Хролі Харківського району.
Як повідомив «День» заступник начальника міжрайонної екологічної інспекції центрального району Державного Управління екології і охорони природних ресурсів у Харківській області Андрій Нерета, внаслідок прориву напірного каналізаційного колектора Роганського промвузла стічні води потрапили у вищезгаданий ставок. Це призвело до забруднення навколишнього природного середовища і загибелі риби — переважно білого карася. 10 червня о 19.00 скидання стічних вод з аварійного трубопроводу призупинено. У зв'язку з тим, що на Роганському промвузлі Харкова розміщено більше 15 промислових підприємств, встановлюють відомчу приналежність аварійного напірного каналізаційного колектора. До надання запитаної управлінням інформації про підприємства і їхні стоки, сказати про те, хто винний, нічого не можна. Повна інформація про те, що трапилося, буде відома після отримання відповіді від підприємств, що прилягають до місця аварії, а також після отримання результатів, які нададуть фахівці управління проб стічних вод. На даний момент роблять аналізи води, результат яких буде відомий в кінці тижня (методика передбачає 5—7 днів проведення аналізів.) До отримання результатів цих аналізів сказати про ступінь і вид забруднення води ставка не можна, також як і займатися його очисткою. Припустимо риба загинула від браку кисню, внаслідок того, що лужні сполуки, що потрапили у воду, «потягли кисень» на себе.
Для підрахунку загиблої риби були залучені Харківська рибінспекція і іхтіологи. Точні дані наразі невідомі, але, з чуток, при первинному підрахунку загинуло близько 5 тисяч особин. Голові Пономаренківської сільської ради було наказано забезпечити інформування населення і недопущення використання загиблої риби.
Як розказують очевидці, в ставку спливла вся риба. Сільські мешканці називають пригоду екологічною катастрофою і кажуть, що риба загинула з вини одного з сусідніх підприємств. Незважаючи на стійкий запах каналізації, біля ставка спостерігалося незвичайне пожвавлення — тут виловлювали мертву рибу, не тільки чайки, але й ледве чи не половина сусіднього з водоймищем селища. Люди небагаті і кажуть, що хоч риба і здохла, але зате безкоштовна, і якщо грибами не отруюються, то і від риби погано не буде...
Старожили згадують, що в Хролях риба вже спливала, і всі впевнені, що, як і зараз, в цьому винні сусідні заводи, що забруднили воду ставка стічними водами.