Харків хоче стати містом-ярмарком
З 19 по 29 жовтня на найбільшій у Європі площі — майдані Свободи — у Харкові буде проходити «Великий Слобожанський ярмарок «Харків- 2002». Таким чином Харківська облдержадміністрація та виконком Харківської міськради вирішили відродити давні традиції: у XVIII—XIX століттях Харків традиційно був центром торгівлі Слобожанського краю. Щорічно тут проводились чотири великих ярмарки: Хрещенський, Успенський, Троїцький та Покровський.
Передбачається, що у ярмарку візьмуть участь понад 200 підприємств міста та області, в тому числі близько 100 підприємств-виробників сільськогосподарської продукції, підприємств переробної промисловості з усіх районів області; машинобудування та легкої промисловості та інші. Заступник голови облдержадміністрації Олександр Кривцов сказав, що адміністрація проводить серед учасників ярмарку роботу, щоб ціни на сільськогосподарську продукцію були нижчими від цін на ринках Харкова, а на продукцію підприємств — на 10—15 відсотків нижчими за середньоміські роздрібні ціни.
Безумовно, ярмаркова торгівля для такого крупного промислового центра України як Харків, потрібна. Власне, у «дикоростучому» вигляді вона тут й існує. На третьому перегоні лінії метро, біля станції «Барабашова» на колишніх пустках розлігся величезний ринок промислових товарів. У Харкові його називають «Барабашовський», хоча академік Микола Петрович Барабашов був славетним астрономом і нічого спільного з торгівлею не мав.
Так от, Барабашовський ринок давно став не лише місцем роздрібної торгівлі, але й крупним центром дрібного опту. Кожного тижня, у так звані оптові дні, сюди з’їжджаються бізнесмени із сусідніх областей, та навіть із віддалених. Закуповують тут деревообробні верстати та насоси харківського виробництва, партії твердосплавних свердл із Світловодська, електродрелі із Ростова-на-Дону і багато чого іншого, що користується попитом на ринках їхніх міст.
Колись у президента концерну «АВЕК і Ко» Олександра Фельдмана була мрія збудувати великий виставко-ярмарковий комплекс, де можна було б гідно і цивілізовано показати можливості харківського ринку. Існували навіть ескізні проробки будівель. Але потім будівництво було відкладене до кращих часів, а згодом Олександр Фельдман став народним депутатом і відійшов від підприємництва. Ідея неначе загинула.
І ось «Великий Слобожанський ярмарок». Поки що, на етапі навчання, він спеціалізуватиметься на харчових продуктах, але у майбутньому, схоже, цей фах зникне. В усякому разі, перспектива у ярмарків є.