Харків провів у останню путь відомого патріота Володимира ПАСIЧНИКА
Цього тижня Харків прощався з видатним громадським діячем, письменником, одним із засновників Народного Руху України Володимиром Пасічником, який пішов із життя 3 листопада. Саме завдяки його діяльності в Харкові встановлено три пам’ятники української історії: 1990 року — перший в Україні пам’ятник Незалежності на майдані Свободи, 1991-го — хрест пам’яті замордованим жертвам Голодомору в Молодіжному парку і поряд — пам’ятник воїнам УПА, який було вкрадено за бездіяльності правоохоронних органів навесні 2013 р.
«День проголошення Незалежності України я вважаю найщасливішим днем у своєму житті», — казав Володимир Пасічник в одному з останніх інтерв’ю. Щирий патріот України, чудовий поет і відданий громадянин — так говорять про Володимира Пасічника найближчі друзі та члени громадських організацій Харківщини.
«Це людина, яка не тільки ініціювала встановлення пам’яток української історії, а й втілила свої задуми на високому рівні. І дуже грамотно! Всі рішення про пам’ятники Володимир Михайлович провів через міськраду, відстоював у судах — за останні роки він виграв десятки судів! При тому, що мав пошкоджені легені, бо важко працював у ливарні на ХТЗ... — згадує Анатолій Сергієнко. — Останній суд, який він виграв, відбувся щодо пам’ятника воїнам УПА — рішенням підтвердили законність меморіалу».
Анатолій Григорович зауважує, що Володимир Пасічник встиг розробити та узгодити проект меморіалу в Молодіжному парку, який має за мету об’єднати пам’ятник воїнам УПА і хрест Голодомору. Наразі громада збирає гроші для втілення проекту та відновлення каменю УПА. Активісти обіцяють, що відтепер пильно стежитимуть за меморіалом за допомогою відеозасобів, щоб унеможливити подальші акти вандалізму.
«Ми повинні тепер охороняти ці святині, — наголошує Анатолій Сергієнко. — У Харкові є дієва українська громада. Члени «Просвіти», Народного Руху України, молоді активісти, родина Черемських, Дмитро Пилипець. Біда в тому, що громада неорганізована. Наше завдання на сьогоднішній день — це наша соборність та самобутність. Нам треба зберегти себе як націю», — упевнений близький друг та однодумець великого харків’янина.
Володимир Пасічник був похований на 13-му кладовищі м. Харкова.