Перейти до основного вмісту

Хоч би шоколадку — але дай

У Криму створений комітет «Прозора влада»…
24 листопада, 00:00

Як повідомили на спеціальній прес-конференції у Сімферополі в четвер депутати Верховної Ради Криму Сергій Велижанський і Людмила Денисова, голова громадського комітету з контролю за використанням землі Андрій Сенченко у зв’язку з масовим характером скарг населення на дії влади, з розкритими фактами зловживання владою у Криму, громадський комітет, створений раніше як комітет з контролю за використанням землі, вирішено перетворити на комітет «Прозора влада» для оприлюднення всіх дій кримських органів влади, які суперечать чинному законодавству.

Як повідомила журналістам на цій прес-конференції депутат Верховної Ради Криму начальник управління Держказни у Криму Людмила Денисова, членам комітету вдалося розкрити масу незаконних дій з відсторонення від володіння майном колишніх пайовиків Кримспоживспілки. Якщо на початку 90-х років у Кримспоживспілці нараховувалося більше 370-ти тисяч пайовиків, які володіли реальним і значним майном споживкооперації, то до кінця 90-х років шляхом махінацій, обману, неправильного пояснення їх прав і загальної ситуації з правовим статусом майна споживкооперації, велика кількість пайовиків була позбавлена своїх прав на майно і неправомірно виключена зі списків пайовиків. Сьогодні кількість пайовиків Кримспоживкооперації приблизно 40 тисяч пайовиків, що майже у 10 разів менше, ніж було раніше. У той час, як кількість майна споживкооперації залишилася такою, як і була.

За твердженням екс-віце- прем’єр-міністра Криму Андрія Сенченка, в діях влади щодо виділення землі ПБК для забудови під приватні здравниці є ознаки діяльності організованої злочинної групи. На його думку, земля на ПБК має велику цінність, однак, незважаючи на це, вона без тендерів розподіляється селищними радами для приватної забудови за офіційно символічну плату, хоч при цьому він упевнений, що місцеві чиновники отримують значну винагороду у власні кишені. Він сказав, що такі дії підпадають під відповідальність за статтею «корупція» КК України, а також за статтею 11 закону про корупцію, яка передбачає відповідальність за те, що чиновники пасивно спостерігають корупційні факти, але не розкривають їх.

Учасники прес-конференції заявили, що надалі вони послідовно і наступально боротимуться з фактами корупції та непрозорості, безвідповідальності органів влади за допомогою комітету «Прозора влада». На їх думку, сьогодні для розв’язання будь-якого питання не можна з’явитися до органів кримської влади, не маючи при собі хоч би шоколадки для підношень або великої суми грошей для хабаря чиновнику, бо вони так виховані, що не відчувають себе на службі у народу, а навпаки, вважають народ зобов’язаним всіляко задобрювати і оплачувати їх апетити. У нашій країні, на їх думку, створена настільки складна система органів державної влади, що простому громадянинові неможливо розібратися, куди потрібно звернутися, щоб вирішити своє питання. Вона повинна бути спрощена, і її дії повинні бути прозорими та зрозумілими для народу, — стверджували депутати Верховної Ради Криму. Вони вважають, що створення такої системи — складне, але реальне завдання. Вона може бути створена після виборів у березні 2002 року, якщо виборці проголосують за кандидатів від демократичних, а не лівих партій.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати