Хто очолить Голосіївський парк?
У Міндовкілля обирають директора найбільшого природного об’єкта КиєваВизначатимуть переможця серед трьох претендентів — Олександра Чорноборова, Андрія Хрутьби та Ігоря Артеменка. Інтрига цього конкурсу в тому, що від імені переможця залежатиме, чи збереже Київ свій найбільший за площею парк. Збереже — у прямому значенні слова. Адже від бекгрануду та зв’язків із громадськими структурами та бізнесом кожного з кандидатів на посаду національного природного парку «Голосіївський» залежить, чи буде і далі парк захаращуватись сміттям та так званими «алкобудками», чи будуть з’являтися тут нові екологічні маршрути, чи зупиняться незаконні вирубки дерев та неправомірні захоплення території...
2 вересня, постійно діюча комісія для проведення конкурсного відбору керівників підприємств, установ та організацій, що належать до сфери управління Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів України, заслухала презентації трьох кандидатів на посаду директора Голосіївського нацпарку. Як писав уже «День», найбільше громадськість стурбована участю у конкурсі Ігоря Артеменка, який працював в органах прокуратури, пенітенціарних установах та очолює мисливське товариство. Про цей досвід роботи учасники комісії, звісно, не розпитували. До речі, до участі у ньому допустили тільки акредитованих заздалегідь журналістів. Громадськість могла спостерігати за перебігом засідання завдяки онлайн-трансляціям присутніх у залі представників ЗМІ.
Першим заслухали презентацію Ігоря Артеменка. Читав він її з листочка, нагадав присутнім про президентський указ, за яким створювався нацпарк, серед першочергових заходів бачить ухвалення нового проєкту реорганізації території, обіцяв співпрацювати з громадою та міськрадою. У принципі ці ж тези були присутніми і в презентаціях інших претендентів. Так, Андрій Хрутьба, котрий, до речі, отримав з десяток листів підтримки своєї кандидатури, у тому числі і від народного депутата Дмитра Гуріна, озвучував стан справ у парку з фінансами, кадрами, зонуванням, охороною тощо. За його словами, проблем накопичилося досить багато, аби їх вирішувати, потрібно налагоджувати комунікацію з громадою та усіма зацікавленими сторонами. Олександр Чорнобров частину свого виступу присвятив тому, на чому може заробляти парк. На його думку, парк самостійно може організовувати відпочинок відвідувачів, проводити платні екскурсії, переглянути деякі угоди про оренду територій (у бік збільшення орендної плати) тощо.
Хто стане переможцем конкурсу, у Міндовкіллі мають повідомити упродовж трьох днів після його проведення. Напередодні конкурсу голова «Української природоохоронної групи» Олексій Василюк закликав учасників комісії «до принциповості, до якої має вас зобов’язувати назва міністерства, до рішучості у прийнятті рішень, яка має бути притаманна тим, кому держава довірила очолити захист довкілля».