Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

Книгозбірня запрацює вже восени – до Дня міста Дніпро

До Бібліотеки української діаспори імені Дж. Маккейна привезуть раритетні видання
25 червня, 19:34
ФОТО НАДАНО ДНІПРОВСЬКОЮ МЕРІЄЮ

У США представники мерії Дніпра отримали книжкове поповнення для бібліотеки імені Джона Маккейна і запрошення виступити в Гарвардському університеті. Зараз делегація мерії Дніпра перебуває у відрядженні в Сполучених Штатах Америки. Представники команди міського голови Бориса Філатова побували, зокрема, у Портленді, де зустрілися з українською діаспорою.

Треба відзначити, що після минулорічної зустрічі Бориса Філатова з очільником цього американського міста Тедом Віллером Дніпро та Портланд працюють над встановленням партнерства. Для Дніпра це буде перше американське місто-побратим.

У робочу поїздку до США відрядили, зокрема, начальницю управління економічного розвитку та інвестицій Наталю Чернишову та представника КП «Агентство розвитку Дніпра», історика Олега Репана. У Рочестері представники мерії Дніпра комплектують книжкове поповнення для першої в Україні Бібліотеки української діаспори імені Джона Маккейна. Ці екземпляри — частина колекції професора Володимира Пилишенка. Так, до Дніпра додатково прибуде чимало історичних книжок. Зокрема «Основи Конституції УНР», видання, що описують Голодомор в Україні 1932—1933 років, а також примірники книг про Організацію українських націоналістів. Загалом Фонд книгозбірні Бібліотеки української діаспори імені Джона Маккейна — це колекція книжок, журналів українців у Сполучених Штатах Америки про Україну, її історію, громадських, політичних діячів, які видавалися впродовж ХХ ст. у США та європейських країнах. За її створення понад рік тому взявся міський голова Дніпра Борис Філатов. Ідею підтримує українська діаспора у США.

Нині в бібліотеці зібрано унікальну колекцію, якої ще не бачили в Україні. Водночас у Нью-Йорку дніпровським делегатам вдалося налагодити взаємодію з науковим товариством імені Шевченка. На чолі організації стоять українські діаспоряни, котрі викладають у Гарварді. Тож представників Дніпровського муніципалітету запросили на конференцію Гарвардського університету, щоб вони розповіли про рідкісні видання фонду. Крім цього, під час візиту вдалося домовитися про співпрацю з приватним нью-йоркським колекціонером паном Мироном Куропасом та фондами Бостонської бібліотеки. За словами представників Дніпровської мерії, Бібліотека української діаспори імені Джона Маккейна запрацює вже восени — до Дня міста. Долучитися до знакової події в мерії Дніпра запросили всіх закордонних гостей, котрі сприяли заснуванню бібліотеки або просто мають бажання побачити її на власні очі.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати