Колекції українських музеїв поповнюються контрабандою
За словами митників, киянин мандрував у Францію і намагався переконати їх у тому, що це його власні роботи. Експертиза встановила, що найімовірніше ці ікони є старообрядними, походять iз території Росії або тих районів України, де проживають старообрядці.
За останні роки це перший випадок передачі затриманої мистецької контрабанди з Рава-Руської митниці у Львівську картинну галерею. Хоча, за словами директора музею Бориса Возницького, співпраця між митницею та музеєм розпочалася ще в 60–ті роки. Саме тоді було розроблено положення, за яким всі вилучені на кордоні твори повинні проходити обов'язкову експертизу фахівців-мистецтвознавців. Завдяки цьому в 60-ті роки колекція Львівської картинної галереї поповнилася 1500 старовинними іконами. Пізніше порядок передачі мистецьких творів у музеї неодноразово змінювався. У часи перебудови всі вилучені митниками твори передавались у Радянський фонд культури, яким керувала дружина президента Радянського Союзу Раїса Горбачова.
Зрозуміло, що всі кращі твори осідали в російських музеях. Тепер рішення про розподіл вилучених митниками творів мистецтва здійснюється через Київ на підставі закону про музейну справу. Що стосується культових предметів, то ті, які мають мистецьку цінність, передаються в музеї, решта розподіляється поміж церковними громадами.
Борис Возницький розповів, що зараз це є чи не основним способом поповнення музейних збірок. Адже музеї зараз настільки бідні, що не можуть собі цього дозволити. Адже мова йде про підтримання музеїв бодай у задовільному стані. Репортер «Дня» звернув увагу на тріщини на стелі та стінах зали, в якій відбувалася церемонія.