Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

Коли є Інтернет, щоденник не потрібен?

У п’ятницю в Києві прозвучить останній дзвоник
29 травня, 00:00

Цього навчального року для київських школярів уперше за багато років усі заняття проводилися лише в першу зміну, всі київські школи вже комп’ютеризовано, а 75% із них мають доступ до Інтернету, повідомив учора на прес-конференції, присвяченій підсумкам навчального року, який минає, і перспективам на майбутнє, начальник Головного управління освіти і науки Михайло Жебровський. До речі, Київське управління освіти і науки в майбутньому має намір через Інтернет здійснювати зв’язок школи з батьками, де на спеціальних сайтах можна буде отримувати інформацію про успішність, відвідуваність, зауваження вчителів дітям. Основною проблемою в столичній шкільній освіті є питання кадрів — їх катастрофічно не вистачає. Щоб зацікавити молодих учителів роботою в школі, у Києві для роботи за майбутнім фахом цього року було задіяно більше аніж півсотні студентів денної форми навчання, яких було переведено на індивідуальну форму навчання, і вони отримували доплату до заробітної платні в розмірі 30% окладу. Обговорюється питання про видачу педагогічних дипломів після проходження інтернатури, оскільки студенти педагогічних ВНЗ досить конкурентоспроможні на ринку праці, а в Києві цей ринок відкриває для них набагато більш перспективні матеріальні можливості.

Останній дзвоник для 306 тисяч столичних школярів пролунає в п’ятницю, він сповістить про початок екзаменаційного періоду для майже 30 тисяч випускників 11-х класів і 36 тисяч тих, хто закінчує 9 ий клас. Прощатимуться ж ізрідними школами київські випускники 21 червня.

За попередніми даними, на золоту медаль претендує понад тисячу київських випускників і 948 киян має намір отримати срібну нагороду. Правила прийому медалістів до ВНЗ залишаються колишніми. Про надання пільгових умов при вступі до ВНЗ питання вирішуватиметься кожним навчальним закладом на власний розсуд.

На ремонт шкіл містом виділено близько 19 мільйонів гривень, які розподілено по районах і використовуватимуться вони за розсудом районних відділів освіти. У ремонті шкіл візьмуть участь і трудові загони старшокласників. На оплату їх праці виділено понад 300 тисяч гривень. Із часів чорнобильської катастрофи дітям до 18 років заборонено працювати на землі, тому табори праці та відпочинку, які користувалися великою популярністю у молоді, не відкриватимуться.

У новому навчальному році київські школярі почнуть вивчати іноземні мови з першого класу, а їх однолітки в інших регіонах країни займуться цим лише з другого року навчання в школі. У київських школах дітям надано можливість вивчати одну з 24 мов світу, серед яких 10 — східні. У п’ятдесяти київських школах для першокласників уже запроваджено курс «Сходинки до інформатики». Другого червня у всіх районах Києва відкриється 188 денних таборів відпочинку, де відпочиватимуть майже 15 тисяч хлоп’ят та дівчат.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати