Колюча краса
На щорічну виставку-продаж кактусів до Києва з’їхалися колекціонери з усієї України
Для тих, хто захоплюється вирощуванням сукулентних рослин та кактусів, середина літа та початок осені — найулюбленіша пора. Саме у цей час у рослин починається пора цвітіння. Аби показати цю красу киянам та гостям міста, Київський клуб колекціонерів кактусів проводить чергову виставку-продаж екзотичних рослин, яка триватиме до 29 червня на території Ботанічного саду ім. Фоміна. Своїх екзотичних улюбленців тут демонструють любителі з різних куточків України: Запорізької, Одеської, Вінницької, Київської областей, а також гості з Грузії, Прибалтики, Росії — теж зі своїми унікальними колекціями.
— Голодний водяний пайок для кактусів та сукулентів — це найкращий спосіб життя, — розповідає колекціонерка Тетяна Кецко. — А для людей, які рідко поливають квіти, — це найкращий подарунок. Як відомо, батьківщина цих рослин — найбільш посушливі місця у різних куточках світу: Центральна Америка, гори Тянь-Шаню, Близький Схід та Африка. Саме тут, де мало води та триває постійна засуха, кактуси та сукуленти постають у всій своїй красі. А виживають за рахунок економного використання вологи, що забезпечують товсті листки, колючки, восковий наліт, пух та ворсинки. Тому успіх людини, що вирощує такі рослини, залежить від того, чи зможе вона забезпечити їм такі умови, як на батьківщині.
Як свідчить виставка, смаки українських колекціонерів дуже різноманітні. Дехто з них збирає тільки кактуси, оскільки цінує їх за незвичайно красиві квіти (хоч і чекає їхнього цвітіння роками), а комусь до вподоби сукуленти, їхні далекі родичі, але з іншою формою стовбура: трояндоподібні (до речі, називаються такі сукуленти кам’яними трояндами), спіральні, прямокутні, пірамідальні тощо.
— Виставка кактусів та сукулентів проходить у Києві вже четвертий сезон. Традиційно вона триває 5 днів, і основне її завдання — популяризація рослин та знань про них, — розповідає активіст Київського клубу любителів кактусів Олена Іванова (до речі, своїх улюбленців вона тримає у теплиці площею 50 квадратних метрів. — Авт. ). — Для більшості учасників виставки вирощування рослин — це не хобі, а основна робота, їй вони присвячують усе життя. Так само було і зі мною: розводити й вирощувати кактуси я почала ще в 11 років і нині не полишаю свого захоплення.