Концерт-реквієм Анатолію Солов'яненку
24 жовтня в залі Національної філармонії відбудеться концерт, присвячений пам'яті видатного співака XX століття Анатолія Солов'яненка, чиє життя так несподівано обірвалося в липні цього року.
За задумом організаторів вечора, глядачі поринуть в атмосферу музики. Вже у фойє з динаміків поллється чарівливий голос Анатолія Борисовича. Прозвучать його останні записи й найулюбленіші твори співака. Всі бажаючі зможуть придбати компакт-диски, касети, випущені в різні роки (зроблені, між іншим, за кордоном і за власний рахунок), а також пам'ятні монети Нацбанку України. Концерт розпочнеться зі вступного слова Ади Роговцевої, з якою Солов'яненка зв'язувала багаторічна творча дружба. Своє музичне присвячення видатному артистові виконає багато майстрів української сцени. Крім Марії Стеф'юк, Володимира Гришка, Ольги Микитенко висловили бажання виступити солісти обласних оперних театрів: Тамара Лагунова (Донецьк), Людмила Ширіна та Анатолій Бойко (Одеса). До речі, саме «в місті — перлині біля моря» у вересні минулого року відбувся останній спектакль Анатолія Борисовича. Це опера П. Масканьї «Сільська честь», де з величезним успіхом він співав партію Турідду.
У першому відділенні прозвучать арії з опер і романси. Акомпанувати солістам будуть музиканти симфонічного оркестру філармонії. Друга частина вечора — народні мелодії. Тут вокалісти виступлять у супроводі оркестру народних інструментів. Очікуються й сюрпризи — гості з ближнього і далекого зарубіжжя. «Дата 24 жовтня вибрана не випадково, — наголосила вдова співака Світлана Дмитрівна. — Саме цього дня Анатолій Борисович планував провести у філармонії свій сольний концерт. От він і відбудеться, але... вже без нього. Я нещодавно повернулася з Італії. Там 13 жовтня в українському посольстві провели вечір пам'яті Солов'яненка. На ньому були присутні дипломати фактично всіх країн, акредитованих у Римі. Вийшло тепло й урочисто. Ви знаєте, розумом усвiдомлюю, що чоловік помер, а душа не хоче з цим змиритися. Мені чомусь здається, що він просто поїхав на тривалі гастролі».
Нині члени сім'ї упорядковують архів співака. Збирають усі аудіо- та телезаписи. Саме вони стануть основою меморіального музею А. Солов'яненка. Його творчий шлях не був устелений трояндами. Ми не уміємо цінити таланти за життя, отруюючи їхнє існування дрібними причіпками, iнтригами, заздрістю. Де тепер його душа? Кому співає там? Тут, на землі, у видатного співака залишилися мільйони шанувальникiв, які продовжують його любити.