Коронавірус набирає обертів
«Іншого способу стримати пандемію, ніж введення суворих карантинних обмежень, немає», — експертУ Київській міській клінічній лікарні №6 200 ліжок для лікування хворих із діагнозом COVID-19 — заповнені на 100%. Нема вільних місць для прийому «ковідних» хворих у Київській міській клінічній лікарні №7 (передбачено 70 ліжок), у Київській міській клінічній лікарні №9 (заповнено усі передбачені 96 ліжок), на 80—90% заповнені Олександрівська клінічна лікарня, міська клінічна лікарня №4, міська клінічна лікарня №8, аж на 116% заповнена міська клінічна лікарня №5 (вочевидь, у палати доставляли додаткові ліжка).
Це офіційні дані Київської міської державної адміністрації станом на ранок 5 жовтня. Загалом ще вільних лишається 617 місць, хоча ще 1 жовтня ця цифра становила 910. Ситуація в регіонах — практично ідентична. У «червону» зону потрапив Тернопіль та Канів. Свій пік захворюваності переживає Одещина (у «жовтій» зоні), місцеві волонтери розповідають у соцмережах, що опорні лікарні відмовляються приймати нових хворих, «швидких» не дочекаєшся, медичного персоналу бракує (зокрема, і на додатково відкриті відділення та ліжко-місця), як і ліків, якими начебто держава повністю забезпечує опорні лікарні (детальніше про це читайте у найближчих номерах «Дня»).
За прогнозами експертів та науковців, котрі створили спеціальну групу у Facebook — «COVID-19 в Україні: аналіз статистичних даних», за кілька тижнів київські лікарні можуть бути повністю заповнені хворими на коронавірус. Зауважмо, госпіталізують лише тих пацієнтів, кому домашнє лікування не підходить, потрібна кваліфікована допомога медиків.
Це не страшилки, а реальність, до якої не хоче готуватися ні суспільство, ні уряд. Усе, що робить МОЗ, як відповідальне міністерство за стримання пандемії, звітує про кількість зроблених тестів, що, безумовно, важливо, про кількість тих, хто одужав, та тих, у кого підтверджено діагноз COVID-19. У нас уже офіційно 230 238 лабораторно підтверджених випадків COVID-19. На вчорашньому брифінгу міністр охорони здоров’я Максим Степанов повідомив, що кількість нових випадків інфікування може зрости до п’яти тисяч за добу уже цього тижня.
Коронавірусна статистика у світі нестримно теж повзе вгору. Країни Європи поступово повертаються до жорстких обмежень. В Україні про повернення до тотального карантину ніхто не говорить, а громадяни продовжують нехтувати масками та соціальною дистанцією. Хоча науковці та медики наполягають якщо на не тотальному локдауні, то хоча б на кількох речах, без яких втримати пандемію не вдасться.
Раніше у коментарі «Дню» вчений-біофізик Семен ЄСИЛЕВСЬКИЙ зазначав: «На сьогодні іншого способу стримати пандемію, ніж введення досить суворих карантинних обмежень, які неухильно виконуються по всій країні, нема. Зараз чітко встановлено, що максимальний ризик зараження несуть масові заходи в закритих, погано вентильованих приміщеннях, тому слід заборонити як мінімум роботу розважальних закладів, концерти, спортивні заходи з глядачами, богослужіння, очне навчання в старшій школі та університетах тощо. Конче необхідно забезпечити неухильне носіння масок у всіх громадських місцях замість тієї профанації, що є сьогодні. Проте я сумніваюся, що влада здатна зараз ввести такі обмеження та домогтися їхнього виконання».
Як доказ — КМДА заявила, що «Київ погодився із пропозицією Української асоціації футболу щодо проведення міжнародних матчів під егідою УЄФА із частковим залученням вболівальників до 30% від місткості стадіонів».