<center>КОРОТКО</center>
Про підтриману Верховною Радою пропозицію депутатської групи "Єдність" Президентові України звільнити Зиновія Кулика з посади "за систематичне порушення законів України" в Міністерстві інформації "чули, але самого документа не бачили". Так що й обговорювати поки що, мовляв, нема чого, заявив кореспонденту "Дня" один із підлеглих Зиновія Володимировича.
Анатолій ЛЕМИШ, Наталія ЛІГАЧОВА, "День" Створено ще одне міністерство правди Володимир ЗОЛОТОРЬОВ, "День" Учора українське телебачення передало повідомлення про призначення Олександра Бєлова, колишнього директора Національного інституту стратегічних досліджень, головою комісії з інформаційної безпеки й одночасно заступником голови Ради національної безпеки й оборони. Редакцію зацікавив сам факт створення такої комісії при Президентові України.
Фактично контроль держави над ЗМІ зосереджено в Міністерстві інформації. Максимальною формою такого контролю є закриття того чи іншого небажаного видання. Міністерство продемонструвало нещодавно, що це для нього - раз плюнути. Функції новоствореної комісії викладено в Указі Президента від 3 лютого вкрай незрозуміло. У будь-якому випадку ми не знайдемо скільки-небудь особливих державних функцій у інформаційній сфері, які б уже не виконувала якась структура. Залишається єдина причина, за якою могла бути створена спеціальна комісія. Найбільш ємно її сформульовано у відомому радянському серіалі словами Мюллера: "Нікому не можна вірити, Штірліце. Мені - можна". Тому поява інформаційно-безпечної комісії - передусім вияв недовіри Президента Зиновію Кулику, СБУ та ін.
Чим більше метушиться влада, "захищаючи" інформаційну сферу, тим більше виникає підозрінь у тому, що їй є що приховувати. "Аеросвіт" зробив хід конем
Учора українська авіакомпанія відмінила щотижневий рейс у Салоніки
Так відповів "Аеросвіт" на арешт свого літака "Боїнг-373" в аеропорту "Салоніки". Як повідомили "День" в авіакомпанії, жорстке рішення було прийнято лише стосовно одного рейсу - 4 лютого. Та коли грецька сторона не відреагує на заяву "Аеросвіту" про незаконність арешту майна компанії, під загрозою опиняться й наступні рейси.
Як повідомили кореспондента "Дня" у відділі бронювання квитків, компанія пішла на свідомі збитки: всі квитки повернуто пасажирам, котрі, попри трагічні обставини, вирішили скористатися послугами цього підприємства. Скандал уже дався взнаки. Менеджер відділу бронювання квитків констатував зниження попиту на послуги, назвавши цей факт "звичайним сезонним спадом".
Тим часом керівництво компанії відмовляється виконати рішення грецького суду, яким "Аеросвіт" зобов'язано до 9 лютого виплатити компенсацію громадянці Греції в розмірі $140 тис. Спроби розв'язати проблему політичним шляхом (утручанням МЗС і посольства України у Греції) бажаних результатів не дали.
Оксана ПАНЧЕНКО, "День"
ШАХРАЙСТВО Продавці не люблять вітчизняних терезів Вони надто точні? Лариса НИКОНОВА, "День"
Продавці обважують покупців у 56% випадків. Такий результат перевірки Держстандарту України спільно з МВС, Держспоживспілкою та держадміністраціями 3500 торговельних підприємств країни усіх форм власності.
Причина: продавці "чомусь" віддають перевагу застарілим терезам, замість нормальних важків використовують гирі з відбитими краями, порожнисті... А то й взагалі "умовні" - пакети з цукром, сіллю. "Вагова лихоманка" особливо стрясає Донецьку, Закарпатську, Івано-Франківську, Харківську області і Республіку Крим. Там обважують не половину покупців, а... всіх!
Так невже в країні дефіцит терезів та гир?
- Вітчизняна промисловість спроможна повністю забезпечити торгівлю сучасним вимірювальними приладами, - сказав кореспондентові "Дня" начальник управління метрології та сертифікації Держстандарту України Борис Салганик. - Їх випускають і Вінницький дослідний завод "Еталон", і Кіровоградський "Друкмаш", й інші підприємства. Ціни - більш ніж скромні. Але наші терези і важки не користуються попитом у продавців з однієї простої причини - вони надто... точні.
Випуск газети №:
№21, (1998)Рубрика
День України