Коротко / УКРАЇНА
Вибори ще не закінчилися
Вищий адміністративний суд заборонив публікувати результати виборів Верховної Ради за позовом блоку Наталії Вітренко «Народна опозиція». Про це повідомила начальник прес-служби Центральної виборчої комісії Зоя Шарикова з посиланням на ухвалу суду від 11 квітня. У своїй ухвалі суд заборонив ЦВК робити будь-які дії з оприлюднення результатів виборів, а також заборонив редакціям газет «Голос України» та «Урядовий кур’єр» публікувати офіційні результати виборів. Водночас прес-служба блоку Вітренко повідомляє, що в позові блоку оскаржувалася процедура оприлюднення ЦВК офіційних результатів виборів. «Рішенням Вищого адміністративного суду України зафіксовано, що офіційні результати виборів, оголошені ЦВК 10 квітня, не можуть набрати чинності, оскільки їхнє оголошення велося з порушенням процедури — таким чином, завдяки судовому рішенню 11 квітня, станом на сьогодні в Україні не оголошені і не набранi чинності офіційні результати парламентських виборів», — сказано в повідомленні блоку. Раніше ЦВК доручила «Голосу України» та «Урядовому кур’єру» опублікувати список депутатів ВР до 15 квітня. Коментуючи рішення суду, Президент Віктор Ющенко вчора на прес-конференції заявив, що «це нормальне рішення, якщо ми йдемо правовою дорогою». Він нагадав, що за законом політичні сили мають п’ять днів на оскарження виборів після оприлюднення підсумків.
Гроші від «Криворіжсталі» вкладникам не дістануться
Президент України Віктор Ющенко повернув зі своїми пропозиціями для повторного розгляду Верховною Радою зміни до держбюджету на 2006 рік (щодо виділення коштів від приватизації ВАТ «Криворізький гірничо-металургійний комбінат «Криворіжсталь» на фінансування заходів з поступової компенсації громадянам збитків від знецінення грошових заощаджень в установах Ощадного банку колишнього СРСР). Про це повідомила вчора прес-служба глави держави. Зміни, прийняті парламентом 16 березня 2006 року, передбачали, що 9 млрд. грн., які залишилися від приватизації металургійного комбінату «Криворіжсталь», мають бути направлені на повернення вкладникам втрачених заощаджень Ощадбанку колишнього СРСР. Президент В. Ющенко вважає, що зміни викликають зауваження як правового характеру (його окремі положення не відповідають нормам Конституції України, Бюджетного кодексу України та закону про держбюджет на 2006 рік), так і економічного (набуття законом чинності призведе до розбалансування держбюджету України). Пропозиції глави держави під час розгляду ветованого закону про зміни на пленарному засіданні Верховної Ради представлятиме міністр фінансів Віктор Пинзеник.
Донецькі школи лідирують
Більше 30 середніх навчальних закладів Донецької області днями були визнані одними з найбільш успішних у нашій країні і отримали звання лауреатів Всеукраїнського конкурсу «100 кращих шкіл України». Як повідомляє управління освіти і науки Донецької облдержадміністрації, ініціаторами такого незвичайного змагання виступили Асоціація керівників шкіл України і редакція газети «Директор школы». При цьому всього в конкурсі взяли участь 1887 навчальних закладів України, які змагалися одне з одним в 10 номінаціях. Наприклад, в номінації «Школа педагогічного пошуку» кращими були визнані ЗОШ № 3 міста Краматорська Донецької обл. і обласний ліцей «Эрудит», а також ще кілька шкіл регіону. Крім того, в номінації «Школа соціального партнерства» відзначилася гімназія № 92 Кіровського району м. Донецька, а незвичайне звання «Школа шкіл» отримала одна в найвідоміших у шахтарській столиці — загальноосвітня школа № 115. Загалом же, почесного статусу «кращої школи» удостоїлися 32 ліцеї, гімназії, навчально-виховних комплекси, а також ряд загальноосвітніх шкіл шахтарського краю. Усього ж за підсумками конкурсу названо 386 лауреатів і призерів з усієї України, повідомляє Ганна ХРИПУНКОВА, «День».
Відлига вимила «подарунки» війни
Талі води розмивають не тільки дороги, але й старі сховища воєнних часів. Після відлиги на пустирі за селом Каменка (Харківська область) місцеві жителі знайшли цілий арсенал проржавілих боєприпасів і негайно повідомили про це правоохороннi органи. На думку співробітників МНС, які розкопали загалом 130 мін часів Великої Вітчизняної війни, знахідка такого значного арсеналу не дивина для цього району. У 1943 році на цьому місці проходили одні з найзапекліших і великих боїв ВВВ. Тому піротехніки продовжують пошукові роботи в Каменці, а знайдені боєприпаси будуть вивезені у безпечне місце і знешкоджені, повідомляє Марина ГОЛIНА, Харків.
У Заліссі «оновили» Леніна
Готується до гідної зустрічі 136-ї річниці від дня народження В.I. Леніна орган місцевого самоврядування села Залісся Старосинявського району (Хмельницька область). «До цієї події на майдані встановили новий пам’ятник Iллічеві. Бо старий, виготовлений з гіпсу, розсипався на очах, не мав жодної мистецької цінності», — повідомив «Дню» сільський голова Василь Власюк. Що ж до нового твору монументального мистецтва, то ця робота невідомого автора «також виготовлена з гіпсу, облямована міддю». Погруддя довго зберігалося в коморі одного із сільськогосподарських підприємств району серед мішків із збіжжям. «Воно було знято з балансу, тому домовилися із засновниками підприємства, й вони нам його подарували», — продовжив Василь Власюк. Зазначає, що мешканцi села, особливо представники старшого покоління, привітали ці турботи місцевої влади. Місцевий краєзнавець Iван Козельський пригадує: «Колись на майдані, де на п’єдесталі постав «новий» Iлліч, урочисто приймали в піонери молоде покоління». Тепер тут щосереди — базар. Звідусіль з’їжджаються крамарі, не зважають на облямованого міддю гіпсового ідола, який з висоти свого п’єдесталу наче спостерігає за процесом купівлі-продажу різного краму. Після завзятих торгів майдан прибирається далеко не завжди. Михайло ВАСИЛЕВСЬКИЙ, «День».
Диплом Сорбони можна отримати і в Харкові
Відтепер студенти, які проходять навчання в Харкові, зможуть, крім українського диплома отримати й французький — Сорбони. Міжнародний Соломонів університет уклав договір з Iнститутом дистанційної освіти «Париж 8», що є підрозділом Сорбони. За угодою сторін, раз на рік студенти їздитимуть до Франції на двотижневий курс лекцій, де отримуватимуть літературу для підготовки до сесії. Педагоги з Франції прийматимуть іспити безпосередньо в Україні. За цією ж програмою можна отримати й другу освіту, термін навчання при цьому розтягнеться на один-два роки, залежно від спеціальності та успішності студента. Вартість такого виду навчання становитиме дві тисячі євро на рік, повідомляє Марина ГОЛIНА, Харків.
Випуск газети №:
№62, (2006)Рубрика
День України