Перейти до основного вмісту

Коротко / УКРАЇНА

18 березня, 00:00

Україна більше не вступає до НАТО?

Україна поки не готова до вступу в НАТО і наступного разу це питання виникне на наступних парламентських виборах, вважає прем’єр-міністр України Юрій Єхануров. «Поки третина населення хоче до НАТО, а дві третини — ні, то, напевне, не вступатимемо. Треба спочатку розібратися, що це таке», — сказав прем’єр, виступаючи вчора перед викладачами і студентами Донецького національного технічного університету. «Це не питання сьогоднішнього дня — це питання виборів. Наступного разу проблема НАТО буде на наступних виборах. Думаю, раніше не станеться», — зауважив прем’єр. Ю. Єхануров наголосив, що до питання вступу до НАТО й Євросоюзу Україна повинна підходити з прагматичної точки зору. На його думку, першочергове завдання — підвищення рівня життя населення країни. Прем’єр також наголосив на необхідності співпраці з НАТО, як це робить Росія. «Росія тримає в НАТО 80 чоловік спостерігачів, а ми 8. Вони не хочуть до НАТО, а ми ніби хочемо», — сказав він.

Андрiй Шевченко зустрівся з паралімпійцями

Форвард національної збірної з футболу та італійської команди «Мілан» Андрій Шевченко зустрівся з паралімпійською збірною України. Зокрема, він подарував їм фірмові «міланські» футболки. Україна посідає друге місце у загальному заліку Паралімпіади. Наші спортсмени завоювали 5 золотих, 8 срібних і 6 бронзових медалей. Лідирує Росія — 10 золотих, 9 срібних і 5 бронзових нагород. За загальною кількістю медалей Україна також друга — 19 медалей проти 24 у росіян. На фото — Андрій Шевченко з секретарем Комітету Верховної Ради України у справах пенсіонерів, ветеранів та інвалідів, керівником Національного комітету спорту інвалідів Валерієм Сушкевичем.

В Одесі знову був «День»

Цього четверга в Одеській державній науковій бібліотеці ім. М.Горького відбулася презентація трьох книжок «З бібліотеки газети «День» — «Війни і мир», «День і вічність Джеймса Мейса» та «Апокрифи Клари Гудзик». Їх Одеса ще не бачила. Відтак презентація знову переросла в довготривалу дискусію. Чому «День» обрав місцем проведення свого заходу саме горьківську бібліотеку? Хто в Одесі наслідує газету «День» в плані популяризації історії та, зокрема, теми геноциду українського народу? Чому вивчення голодомору 1932—1933 рр. не є мейнстрімом? Як навчитися змінювати політиків без істерії? Про це та про інше — в найближчих номерах «Дня». Ольга ВАСИЛЕВСЬКА , «День».

Лінія допомоги для журналістів

Для безперешкодного висвітлення ЗМI перебігу виборчого процесу Національна спілка журналістів України, Професійне об’єднання «Незалежні медіа-профспілки України», Правова програма IREX U-Media та Асоціація медіа-юристів створили тимчасовий офіс для допомоги журналістам під час виборів. Безкоштовна телефонна лінія для журналістів 8-800-50-44-500 буде працювати з 6.00 26 березня (у день виборів). «У разі порушення Ваших професійних прав, у тому числі при відмові у наданні інформації, забороні присутності на засіданнях виборчих комісій тощо пропонуємо звертатися для надання негайної допомоги, — йдеться у повідомлені центру. — Юристи та представники журналістських організацій будуть працювати не тільки у київському офісі, а й у всіх обласних центрах України».

Напад на агітатора

Увечері 16 березня стався напад на Інгулецький районний штаб Опозиційного блоку «Нe ТaК!», розташований за адресою Кривий Ріг, пр. Південний, 43. Невідомі вибили двері штабу, заштовхнули в приміщення агітатора. Під час боротьби з нападником агітатор постраждав — є підозра на струс мозку. Міліція прибула на місце через 40 хвилин після початку нападу, після двох дзвінків. Наразі збиток, нанесений офісу Опозиційного блоку «Нe ТaК!» з’ясовується, повідомляє прес-служба блоку. Нагадаємо, що в ніч із 9 на 10 березня в місті Антрацит Луганської області було спалено ще один офіс Опозиційного блоку «Нe ТaК!».

Вік батьківству не перешкода

Це підтвердив на своєму прикладі 78-річний буковинець, який у минулому році став батьком. Як повідомили нам у Головному управлінні статистики Чернівецької області, це найстарший батько 2005 року, а наймолодшому виповнилося 16. Щодо жінок, то наймолодшою матір’ю стала 14-річна мешканка нашого краю, а трьом найстаршим породіллям виповнилося по 46 років. Але більшість дітей все ж народилось у сім’ях, де батькові й матері виповнилось відповідно 20—24 роки та 25—29 років. Щодо багатодітних сімей, то вони на Буковині не рідкість. Згідно з даними управління статистики, майже 9% народжених у минулому році малюків стали третьою дитиною у сім’ї, а 25 новонароджених вже мають по 9 і більше братиків та сестричок. Цікаво і те, що торік в області зафіксовано народження першої дитини у жінки, якій виповнилося 43 роки, другої дитини — у 15-річної матері, третьої — у 17-річної. 31-річна буковинка стала матір’ю десятий раз, а 40-річна — п’ятнадцятий, повідомляє Наталія ЖИТАРЮК , Чернівці.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати