Перейти до основного вмісту

Коротко / УКРАЇНА

06 грудня, 00:00

Удовенко виступив на захист зарубіжних українців

На сьогодні за кордоном проживає близько 20 млн. осіб українського походження, й залучення їх до співпраці повинне стати пріоритетом для зовнішньополітичної діяльності України, вважає екс-міністр закордонних справ, голова парламентського Комітету з захисту прав людини та нацменшин Геннадій Удовенко. При цьому він відзначив, що йдеться про громадян інших держав, які мають етнічне українське походження чи походять із України, але ця цифра не включає українців, які тимчасово працюють за кордоном. «На жаль, за роки незалежності в Україні так і не було розроблено національні механізми співпраці із зарубіжним українством», — відзначив Г. Удовенко, нагадавши, що так само «не спрацювала жодна з прийнятих державних програм «Зарубіжне українство». На його думку, необхідно зробити все для того, щоб розпочала роботу передбачена законодавством національна комісія з питань зарубіжного українства, концепція державної політики по зарубіжному українству, проект якого вже давно розробив МЗС. «За роки української незалежності значно скоротилися зв’язки нашої держави з зарубіжним українством», — відзначив Г. Удовенко. «Події листопада-грудня минулого року відкрили нові перспективи співпраці України з зарубіжними українцями. Широке освітлення світовими засобами масової інформації демократичних перетворень в Україні, підвищення спільного інтересу до України та її підтримка лідерами країн масового поселення етнічних українців викликали в зарубіжних українських громадян бажання до постійних зв’язків із історичною батьківщиною», — підкреслив Г. Удовенко. Він також висловив думку, що оргкомітет чергового IV Всесвітнього форуму українців потрібно очолити Президенту України Віктору Ющенку, повідомляє Інтерфакс-Україна.

Створено Блок Марчука

Партія «Єдність», Партія Свободи і партія «Солідарність жінок України» підписали меморандум про створення «Блоку Євгена Марчука — Єдність». Підписання документа відбулося в суботу в Будинку профспілок, повідомляє прес-служба Партії Свободи. Документ підписали: лідер партії «Єдність» Володимир Яловий, Партії Свободи Євген Марчук і партії «Солідарність жінок України» Валентина Гошовська. Як повідомляє прес-служба, метою меморандуму є консолідація зусиль представників сторін щодо участі у виборах 2006 року і створення «Блоку Євгена Марчука — Єдність».

Донеччина і трамадол єдині?

Понад 500 упаковок медичного препарату трамадол днями вилучили співробітники відділу з боротьби з незаконним обігом наркотиків Маріупольського міського Управління внутрішніх справ у жителя м. Маріуполя (Донецька обл.). Як повідомляє Центр із зв’язків із громадськістю УМВС України в Донецькій області, 37-рiчного маріупольця затримали неподалік від власного будинку, де він і торгував таблетками. При цьому відомо, що торговець-невдаха і раніше опинявся в полі зору правоохоронців, і близько місяця тому його вже затримували та доставляли у ВБНОН за торгівлю трамадолом і циклодолом на Центральному ринку Маріуполя. Тоді в нього вилучили близько 17 тис. капсул цих медичних препаратів. За рішенням суду таблетки конфіскували, але продавець, відбувшись лише штрафом, вирішив не кидати прибуткового бізнесу та продовжував займатися розповсюдженням трамадолу. Ще до затримки торговця співробітники міліції встановили канал поставок препарату: їх доставляв спеціальний кур’єр із Запоріжжя. Днем раніше цього постачальника затримали із великою партією таблеток: у його сумці знайшли понад 25 тис. капсул трамадолу, які він планував продати маріупольському торговцю за сім гривень за упаковку, а той перепродував їх уже по 15 грн. За словами кур’єра, лікарський препарат він постачав маріупольському торговцю вже протягом року, причому розмір партій поставки постійно збільшувався: спершу партії становили тільки 1000 упаковок на місяць, а останнім часом кількість таблеток і поготів досягла 30 тис. Загальна вартість вилученої партії трамадолу, за цінами чорного ринку, становить понад 38 тис. гривень. У цей час всі таблетки вилучені, а стосовно торговців складені адміністративні протоколи, що спрямовані до суду для прийняття законного рішення, повідомляє Ганна ХРИПУНКОВА, «День».

Жертвам трагедії допоможуть

Лікарі запевняють, що стан постраждалих в аварії в Турківському районі на Львівщині задовільний. Проте наразі не відомо, скільки часу і сил доведеться затратити медикам, щоб повністю поставити цих людей на ноги: численні переломи та інші травми хворих не вселяють особливого оптимізму лікарям. Як вже повідомляла наша газета («День», №204) 2 грудня вранці неподалік сіл Верхнє Висоцьке і Матків Турківського району із семиметрового мосту в річку Стрий упав автобус «ЛАЗ», внаслідок чого дев’ять людей загинули та шестеро — травмовано. Одразу з місця трагедії дев’ятьох постраждалих було доставлено до Турківської районної лікарні, де того ж дня двоє людей померли в реанімації. На сьогоднішній день на лікуванні у Турківській районній лiкарнi знаходяться лише двоє постраждалих. Троє інших хворих були переведені до Львівської лікарні швидкої медичної допомоги. Водія автобуса за власним бажанням за місцем проживання було направлено у Стрийську району лікарню, у травматологічне відділення. В облдержадміністрації переконують, що сім’ям загиблих та постраждалих з резервного фонду держави буде виділено 455 тис. грн. Ці кошти будуть розподілені наступним чином: родичі загиблих отримають по 30 тис. грн., а також 20 тис. грн. сім’я загиблих отримає на кожну дитину, двоє постраждалих отримають по 15 тис. грн., одна постраждала отримає 10 тис. грн. і троє — по 5 тис. грн. Щодо постраждалих, то розподіл коштів відбувався відповідно до важкості травм, які отримала людина внаслідок аварії. Але чиновники самі розуміють, що ці гроші, якими б вони великими не були, не повернуть людей до життя. Поки що ж остаточні причини трагедії на Львівщині не відомі. Офіційна версія буде оприлюднена сьогодні на засіданні комісії. Ірина РОЖОК, Львів.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати