Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

Коротко / УКРАЇНА

19 листопада, 00:00

Піскун forever?

Шевченківський суд Києва відновив Святослава Піскуна на посаді генерального прокурора України. Таке рішення суд прийняв на другому засіданні з цієї справи у п’ятницю. «Згідно зі статтею 160 Кодексу адміністративного судочинства України, позов Піскуна Святослава Михайловича задовольнити», — сповістив суддя Ігор Мороз. Суд також постановив скасувати указ про звільнення Піскуна з посади генпрокурора. Рішення суду може бути оскаржене в Апеляційному суді протягом 10 днів. На цьому ж засіданні суд відхилив клопотання міністра юстиції Сергія Головатого про закриття справи Піскуна. Раніше Головатий передав клопотання про закриття справи у зв’язку з тим, що вона має конституційно-правову суть і є предметом конституційної юрисдикції. Цього тижня міністр юстиції також допустив, що Піскун вже домовився з суддями про своє поновлення на посту генпрокурора. Нагадаємо, що в указі Президента говориться, що Піскуна звільнено відповідно до пункту 11 частини першої статті 106 Конституції. Згідно з даним пунктом, глава держави призначає за згодою Верховної Ради на посаду генпрокурора і звільняє його з посади.

Ющенко розпорядився боротися з корупцією

Президент Віктор Ющенко підписав указ про першочергові заходи з детінізації економіки та протидії корупції. Ющенко доручив уряду за двомісячний термін затвердити методику та порядок проведення суспільного моніторингу, передбачивши щорічне оголошення його даних. Крім того, глава держави доручив розробити законопроекти про спрощений порядок звільнення з так званих політичних посад, про уточнення поняття корупції, види корупційних дій і суб’єктів цих дій, про інші правопорушення, пов’язані з корупцією, а також про посилення кримінальної відповідальності за втручання в діяльність судових органів. Кабінет Міністрів повинен розробити порядок передачі майна від осіб, які займають політичні посади, і членів їхніх сімей в управління спеціалізованих незалежних юридичних осіб; удосконалити процедуру декларування доходів і майна держслужбовців та осіб, які займають політичні посади чи претендують на них, повідомляє Інтерфакс-Україна.

Прощальний візит президента Квасневського

О. Квасневський 24—25 листопада перебуватиме в Україні з офіційним візитом. Президент України Віктор Ющенко зустрінеться з президентом Польщі Олександром Квасневським 24 листопада. Після зустрічі у форматі віч-на-віч відбудуться українсько-польські переговори в розширеному складі, повідомляє прес-служба Президента. Як раніше повідомляв офіційний представник МЗС України, програма візиту О. Квасневського передбачає також публічний виступ польського лідера й інші заходи. Цього року завершується другий термін перебування О. Квасневського на посаді президента Польщі. Він залишить свою посаду, на якій пробув два п’ятирічні терміни, 23 грудня. У жовтні поточного року новим президентом обраний Лех Качинський.

У Адама Міцкевича — велика чистка

Реставратори відомої краківської фірми «Пьотр Бялко» відновлюють монумент Адаму Міцкевичу у Львові. Польські спеціалісти розпочали опалення бронзових фігур. Потім пам’ятник очистять від сажі та бруду, відмиють розчином на основі обезжиреного лушпиння арахісових горіхів, покриють спеціальним захисним покриттям та відполірують, — запевняє реставратор Марек Шуба (на фото). У такий спосіб поляки реставрували пам’ятник Адаму Міцкевичу у Кракові. Відновлення комплексу навколо пам’ятника та самого монумента всесвітньо відомому польському поету — подарунок міста-побратима до 750-річчя Львова, яке святкуватимемо у наступному році... Євген КРАВС, Львів.

Кожній корові — по паспорту

Ударними темпами виконують у регіоні розпорядження Кабміну, що зобов’язує до кінця цього року провести перепис рогатого «населення», що є обов’язковою умовою для вступу України до Світової організації торгівлі. Співробітники спеціально створеного агентства з ідентифікації худоби беруть на облік не лише КСП і фермерських корів, але і тих, які живуть у приватних господарствах. За інформацією начальника головного управління сільського господарства та продовольства Луганської державної обласної адміністрації Валерія Іванова, агентство заводить на кожну корову паспорт і видає вушні бирки, а всі зібрані дані заносяться в реєстр, де фіксується інформація про належність тварини, дати всіх щеплень і кличку. За запевненнями чиновника, навіть якщо нас не дуже чекають у СОТ, перепис великої рогатої худоби піде всім на користь — при закупівлі м’яса й молока такі паспорти у сільських жителів обов’язково вимагатимуть із нового року. Це означає, що споживачі отримають додаткові гарантії якості. А власникам худоби дане нововведення влетить у «копієчку», адже, незважаючи на те, що сама процедура реєстрації безплатна, бланки документів коштують від 50 до 60 гривень за комплект. Якщо ці гроші приватник пожаліє, молоко та м’ясо треба буде здати тільки «по-чорному», нелегально. Залишиться він, відповідно, й без обіцяної державою компенсації, яка на сьогодні становить 1,3 гривні за кілограм живої ваги. Наприклад, при здачі бика на м’ясо без паспорта можна втратити від 400 до 500 гривень. Як повідомив В. Іванов, зараз усі великі агроформування Луганщини вже забезпечили своїх підопічних документами, залишилися тільки дрібні приватники. Юрій НОЖЕНКО, Луганськ.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати