Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

Коротко / УКРАЇНА

03 листопада, 00:00

Мистецтво об’єднує народи

У Києві розпочалися святкові заходи з нагоди десятиріччя членства України в Раді Європи. Нагадаємо, що урочиста церемонія вступу нашої держави до цієї організації відбулася 9 листопада 1995 року за участі тодішнього прем’єр-міністра Євгена Марчука. Попри те, що одним із головних завдань цього авторитетного об’єднання з 46 європейських держав є захист демократичних цінностей, старт святкувань не мав жодного відношення до політики. Цими днями в Центрі культури і мистецтва Національного технічного університету України «КПІ» було відкрито міжнародну виставку картин, що вже пройшли глядацьке «випробування» у трьох країнах — Польщі, Румунії і Молдові.

«Політика несе розбрат, діячі ж культури роблять усе можливе, аби об’єднати народи», — наголосив Надзвичайний і Повноважний Посол Молдови в Україні Міхаіл Лаур під час відкриття експозиції. На виставці продемонстровані живописні та графічні полотна 11 українських художників. Секретар Національної спілки художників України Василь Перевальський висловив захоплення побаченим. За його словами, нічого дивного в цьому немає, оскільки «мистецька школа в Україні дуже висока». Водночас він висловив занепокоєння тим, що чимало українських митців виїжджають за кордон. «Держава при цьому втрачає кошти, витрачені на навчання. Втрачає спеціалістів. Тому влада має потурбуватися про те, аби талановита молодь творила тут, у власній країні», — наголосив пан Перевальський.

Виставку невипадково було розташовано у вищому навчальному закладі. Організатори таким чином прагнуть залучати студентство до мистецької діяльності. За словами художника, викладача кафедри графіки Видавничо-поліграфічного інституту при «КПІ» Юрія Пшеничного, участь у подібних заходах відкриває перспективи для розвитку митців-початківців.

На жаль, в реалізації виставкового проекту взяли участь лише чотири європейські країни. Організатори сподіваються, що з часом у подібних акціях братиме участь більша кількість держав, повідомляє Юлія ЗБРИЗЬКА.

Список СДПУ(О) очолить Леонід Кравчук

Партійний список СДПУ(О) на парламентських виборах, швидше за все, очолить Леонід Кравчук. «Мені надійшла пропозиція від політбюро СДПУ(О) очолити список, я зараз приймаю рішення», — сказав Л. Кравчук в інтерв’ю «Українській правді» (www.pravda.com.ua). За його словами, він схиляється до того, щоб прийняти цю пропозицію. «В мене партійний квиток СДПУ(О) номер один, я перший президент і буду першим номером у списку, — все співпадає», — відзначив Кравчук.

Як стало відомо «Дню», з подібною пропозицією виступив сам лідер партії Віктор Медведчук.

Леонід Кравчук також нагадав, що в 1998 році вже був першим номером партійного списку СДПУ(О), хоча й не очолював цю структуру. Він також повідомив, що СДПУ(О) відмовилася від ідеї створення блоку Кравчука. «Коли ми проаналізували ситуацію, подивилися, які партії можуть посилити СДПУ(О), то виявилося, що таких немає. І тому створювати штучний блок також немає сенсу», — сказав Кравчук. «Хоч яким би був склад цього блоку, на виборах усе одно працювала б одна структура — СДПУ(О)», — додав він.

Моніторинг іронії і негативу

Увага журналістів-телевізійників до політичних персон у 2,5 раза вища за увагу до політичних партій. А головною фігурою на телеекрані залишається Президент України. Про це говорять результати чергового контент-аналізу новин десяти провідних українських телеканалів «Моніторинг політичних новин», проведеного Академією української преси спільно з Інститутом соціології НАН України впродовж одного окремо взятого тижня (з 3 по 8 жовтня цього року). Діюча влада домінує за обсягами уваги і синхрону в новинах. Частка внутрішньополітичних новин на телеканалах складає 38%. Найбільше таких новин на НТН (69%), «Тонісі» (69%), а найменше — на УТ-1 (24%). Частка новин без посилання на джерело інформації складає 12%. Найбільше таких новин на «Інтері» — 25%. У жовтні лідером у трансляції різних точок зору на одну подію став «Тоніс». Натомість частка таких повідомлень, згідно із дослідженням, зменшилася на «Інтері» та «Новому каналі». На «5 каналі» та на «1+1» збільшилася частка подачі новин в негативному контексті. Серед політичних інститутів найбільшою є увага, окрім як до Президента (26%), до Верховної Ради (23%). Серед політичних партій найчастіше в поле зору телевізійників потрапляють НСНУ, Партія регіонів України та БЮТ (по 7%), СДПУ(О), Народна партія та СПУ (по 5%). Але лише сім повідомлень стосувалися передвиборчих програм партій. Найбільше згадуються 22 політики. Лідирує Віктор Ющенко, увага до якого є в 2,3 раза вищою, ніж до прем’єр-міністра. Серед найчастіше згадуваних політиків найбільш неоднозначний імідж мають Леонід Кучма та Юлія Тимошенко: 40% усіх згадувань про ці персони були негативними або іронічними, повідомляє Ольга ВАСИЛЕВСЬКА, «День».

Україна звинуватила Південну Осетію у провокації

Міністерство закордонних справ України розцінює як провокацію заяву президента невизнаної республіки Південна Осетія Едуарда Кокойти, який закликав раніше ввести санкції проти Києва за поставку зброї Грузії. Про це в середу, 2 листопада, заявив заступник керівника прес-служби українського МЗС Дмитро Свістков, передає інтернет-видання «Кореспондент» (www.korespondentnet).

Свістков відзначив, що українське МЗС не вважає потрібним коментувати заяви південно-осетинського лідера, оскільки вони «є нічим іншим, як провокацією, спрямованою на підрив міжнародного авторитету дружніх держав регіону».

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати