Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

Коротко / Україна

30 серпня, 00:00

Шана Каменяреві

Урочисті заходи, присвячені 155-річчю дня народження Івана Франка, у Львові розпочалися покладанням квітів до пам’ятника Каменяреві і продовжилися серією книжкових виставок, поетичних марафонів, годин пам’яті, конкурсів малюнків, організованих місцевими бібліотеками. Пам’яті відомого українського письменника, поета, ученого, публіциста, перекладача, громадського та політичного діяча було присвячено й велику концертну програму в Палаці культури ім. Гната Хоткевича, а також літературно-мистецьке свято «Прийдімо до Франка» у музеї його імені. «Ювілей Франка — загальнонаціональне свято, — наголосив на урочистостях міський голова Львова Андрій Садовий, — бо без Франка не було б України, не розвивалася б українська мова, культура. Він був революціонером, який не лише змінив життя свого оточення — саме від Франка розпочалася нова віха історії України». У межах святкування керівники міста й області відвідали малу батьківщину Івана Яковича — село Нагуєвичі, що на Дрогобиччині, де відбулося літературно-мистецьке свято «Я син народу, що вгору йде». На урочистості прибули і столичні гості — міністри культури та юстиції Михайло Кулиняк та Олександр Лавринович і радник Президента Ганна Герман. Очільник міністерства культури пообіцяв історико-культурному заповіднику «Садиба Франка» статус національного: «Це буде цілком державний підхід до вшанування по-справжньому пам’яті нашого великого земляка». А голова Львівської ОДА Михайло Цимбалюк поінформував про надання статусу національного Музею Івана Франка у Львові, повідомляє Тетяна КОЗИРЄВА, «День», Львів.

Спорт увічнили в камені

У Черкасах завершився фестиваль кам’яних скульптур «Живий камінь», який відбувався вже вчетверте. Митці зі Львова, Полтави, Черкас, Києва та Польщі впродовж серпня витісували із каменю фігури різноманітних спортсменів, а також символ чемпіонату ЄВРО-2012. Таким чином вісім величезних брил білого піщаника, що їх привезли із вінницького міста Ямпіль, якось непомітно перетворилися на самобутні скульптури. «Дух спортивної відваги надає митцям наснаги», — запевняли організатори фестивалю. Перемогу на цьогорічному фесті здобула майстриня з Польщі Анна Росінська, яка зробила фігуру велосипедиста. Друге місце дісталося полтавчанину Сергієві Олешку та його скульптурі «Борці», а третє — киянину Олександру Кутовому, який витесав веслувальника. Цьогоріч вручили також і приз глядацьких симпатій. Його отримав молодий черкаський скульптор Микола Дзеціна, який спочатку пообіцяв зробити гімнаста, проте в підсумку в нього вийшла гімнастка. Як розповів «Дню» директор комунального підприємства «Дирекція парків», створені скульптури розмістять на території дитячо-юнацьких спортивних шкіл та на вулицях міста. Утім, деякий час кам’яні спортсмени ще стоятимуть у парку «50-річчя», куди сьогодні приходять не лише черкащани, а й гості міста. Вікторія КОБИЛЯЦЬКА, Черкаси.

Рак лікуватимуть за новітнім методом

Відтепер тут зможуть обстежитися та пройти курс лікування онкохворі не лише з області, а й із сусідніх регіонів. Пацієнтів діагностуватимуть на найсучаснішому обладнанні. А лікуватимуть злоякісні новооутворення фотонами та електронами високих енергій. В усьому світі це принципово новий і доволі ефективний метод. Регіональний центр променевої терапії відкрив Президент України Віктор Янукович, що побував на Рівненщині з робочою поїздкою. Область належить до територій, що постраждали від наслідків аварії на Чорнобильській АЕС. На сьогодні у краї налічується 18 тисяч хворих на рак, констатує Григорій Максим’як, головний лікар онкодиспансеру. Щороку 2,5 — 3 тисячі пацієнтів потребують променевої терапії. Нещодавно їх направляли до Києва чи Донецька. Відтепер їх лікуватимуть у Рівному. Загалом за рік у центрі проходитиме курс лікування до семи тисяч пацієнтів. Обслуговуватимуть онкохворих 22 фахівці, які навчалися і стажувалися за кордоном. В медзакладі встановили лінійний прискорювач, сучасний комп’ютерний томограф та інше обладнання для проведення променевої терапії і діагностики раку. Його для Рівненщини придбав фонд Ріната Ахметова «Розвиток України» в рамках проекту «Рак виліковний. Своєчасна діагностика і лікування онкологічних захворювань», на що було витрачено 22 млн. 200 тис. гривень. Це було передбачено в умовах Меморандуму про співпрацю, який підписав голова Рівненської облдержадміністрації Василь Берташ із фондом. Тим часом під центр променевої терапії реконструювали приміщення обласного онкодиспансеру. На це із обласного бюджету виділили п’ять мільйонів гривень. Тетяна ІЛЬНИЦЬКА, Рівне.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати