Коротко / УКРАЇНА
«Польове дослідження» експертів ООН
Велику увагу світової спільноти до наступних парламентських виборів в Україні засвідчили характер розмови, спектр запитань, що обговорювали вчора представники ООН пані Кедра Коллінз та пан Франсиско Кобос Флорес (на фото) із головним редактором «Дня» Ларисою Івшиною. Під час своєї двотижневої місії, що незабаром добігає кінця, експерти ООН спілкувалися з представниками української влади, політичних партій, недержавних організацій та ЗМІ з метою оцінити, якої допомоги потребує наша держава для проведення виборів. Як сказала гостям Лариса Івшина, допомога та увага міжнародних організацій потрібна чимала, адже «нашу нову владу слід постійно тримати в доброму тонусі й нагадувати, що попри ореол помаранчевої революції вони завжди будуть під прискіпливим наглядом, у тому числі — громадян, які стояли на Майдані насамперед за демократію й свободу, а не за конкретні прізвища». Тим паче, що «не припиняють лунати думки про те, що парламентські вибори все одно будуть дуже важкими й брудними». Пані Коллінз та пан Флорес сказали, що за два тижні отримали безліч інформації та вражень. Втім ділитися оцінками й підбивати підсумки — не в їхній компетенції. Про результати місії можна буде судити з того, яку допомогу в результаті надасть ООН для проведення українських парламентських виборів навесні наступного року. Нагадаймо, що роботу газети «День» Організація Об’єднаних Націй вже оцінила — цьогорічний фотоконкурс «Дня» відбудеться за підтримки Представництва ООН. Варвара ЖЛУКТЕНКО , «День».
У Порошенка проблеми зі здоров’ям. Неофiцiйно
Учора ЗМІ обговорювали самопочуття секретаря РНБО Петра Порошенка. Зокрема, раніше на своїй прес-конференції в Севастополі народний депутат від СДПУ(О) Нестор Шуфрич заявив про те, що в Порошенка серйозні проблеми зі здоров’ям і він зараз перебуває в Німеччині на лікуванні. Тим часом, інтернет-видання «Українська правда», з посиланням на проінформовані джерела заявило про те, що стан здоров’я Порошенка, під час його перебування в Німеччині, значно погіршився. У свою чергу, за інформацією джерела інформаційного агентства Інтерфакс-Україна нездужання секретаря РНБО не загрожує його життю. Петро Порошенко наразі лікується в Німеччині, у зв’язку з захворюванням шлунково-кишкового тракту. «Жодних серйозних захворювань, небезпечних для здоров’я, в П. Порошенка немає», — наголосило джерело, висловивши впевненість, що максимум через тиждень секретар РНБО повернеться з відпустки на роботу. «Дню» не вдалося отримати від прес-служби РНБО інформацію стосовно місця перебування Петра Порошенка і реального стану його здоров’я. Попри заяви влади про свою повну відкритість для суспільства, провідним засобам масової інформації в таких ситуаціях, й досі, чомусь, доводиться користуватися чутками.
Республіканська партія хоче обговорити енергетичні проблеми
«Загострення проблем української енергетики, пов’язане з підвищенням цін на нафту і газ та їхнім постачанням в Україну, ставить українське суспільство перед загрозою енергетичної кризи. Кризи, яка вже взимку наступного року може паралізувати українську економіку і холодною рукою взяти за горло кожну українську родину. Республіканська партія України та її лідер Юрій Бойко має конкретну і детальну програму попередження такої кризи, — йдеться в заяві партії, яку вона розповсюдила вчора. — Саме тому Республіканська партія України пропонує Президентові України Віктору Ющенку провести публічне обговорення у формі прямих дебатів шляхів недопущення в Україні енергетичної кризи, а також згубної політики уряду Юлії Тимошенко, яка з початку року трясе Україну м’ясними, бензиновими, цукровими кризами. Адже відкрита дискусія на очах всього суспільства розставить всі крапки над «і». Тоді стане очевидним, хто зраджує національні інтереси, а хто пропонує реальний вихід. Публічність обговорення цієї теми вкрай необхідна нашому суспільству, адже енергетичні проблеми так чи інакше стосуються кожного громадянина України, кожне підприємство, від їхнього вирішення вже через кілька місяців залежатиме, чи буде тепло в кожному будинку, кожній квартирі».
У авіаперевізників перевіряють «Боїнги»
Міністерство транспорту та зв’язку України, після масштабної авіакатастрофи «Боїнга-737-300» поблизу Афін, зобов’язало Державіаслужбу терміново організувати позачергові перевірки технічного стану систем герметизації літаків цього класу, які експлуатують українські авіаперевізники. У катастрофі кіпрського авіалайнера в Греції загинула 121 особа. Передбачувана причина аварії — розгерметизація салону літака на зльоті, вчасно не помічена екіпажем. «Подібний інцидент стався в Україні восьмого серпня цього року, коли під час виконання рейсу Київ (Бориспіль) — Каїр (Єгипет) літак «Боїнг-737» авіакомпанії «АероСвіт» був вимушений повернутися на аеродром вильоту через відмову висотної системи (негерметизації літака)», — відзначається в поширеному Мінтрансом прес-релізі. А в «АероСвіті» не бачать необхідності в додаткових заходах технічного контролю літаків «Боїнг- 737». Тому що, за словами заступника преса-секретаря авіакомпанії Ольги Димченко, планові перевірки стану літака проводяться до і після кожного польоту, а масштабні — дещо рідше.
Випуск газети №:
№148, (2005)Рубрика
День України