Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

Коротко / УКРАЇНА

19 липня, 00:00

ДАІ — ліквідувати? Міліцейських начальників — поміняти?

Віктор Ющенко віддав розпорядження за добу підготувати указ про ліквідацію Державної автоінспекції, яка, за його словами, себе дискредитувала. «Я тричі попереджав міністрів: якщо ДАІ і далі під кущами з бузиною сидітиме, ДАІ не буде в цій країні. Ви дискредитували цю службу. Тому я вирішив, що з сьогоднішнього дня — ніякої ДАІ в Україні не буде, і нехай за одну добу буде підготовано проект указу з цього приводу», — сказав Президент на нараді керівництва МВС у понеділок у Києві. Президент розповів, що напередодні дорогою на Говерлу зупинився біля постового і спробував з’ясувати, які в нього функції, однак постовий не зміг дати чітку відповідь. «ДАІ на дорозі повинна бути першим помічником щодо технічних поломок чи щодо якоїсь іншої допомоги», — сказав В. Ющенко, нагадавши про європейський і світовий досвід подібної служби. «Ви ж виїжджаєте на дорогу лише для того, щоб катувати людей на дорозі»,— цитує слова Президента Інтерфакс-Україна. Як уже повідомлялося, в лютому цього року міністр внутрішніх справ Юрій Луценко заявив, що Департамент ДАІ України буде ліквідовано і на його базі буде створено Державну патрульну службу. За даними на 2004 рік, працівниками ДАІ є близько 23 тис. осіб, з яких 19,6 тис. — атестовані і 3,3 тис. — вільнонаймані. Президент також вважає за необхідне стовідсотково замінити керівний склад управлінь Міністерства внутрішніх справ у областях. «...Йдеться про те, що з новими кадрами у нас є надія, що там поліпшиться робота», — сказав В. Ющенко на розширеній нараді керівництва МВС України. Він зазначив, що на місцях залишаються слідчі, які допускають тортури на допитах, існує й інформація про хабарництво. «Якщо ми з азів починаємо боротьбу з корупцією, ми повинні повністю змінити людей, які представляють дискредитовану частину міліції. Чому ж ми цього не робимо, ми ж домовлялися», — сказав В. Ющенко, зазначивши, що заміна керівного складу міліції на місцях — це «не предмет персональної недовіри до тієї чи іншої особи». «Це один із якісних нормативів, які потрібні нам як аргумент», — сказав він.

Прошкуратова призначена курувати Закарпаття

Закарпаття уже в новій іпостасі — виконуючої обов’язки секретаря Закарпатського обкому СДПУ(О) замість Івана Різака — минулого тижня відвідала народний депутат України Тамара Прошкуратова. На прес-конференції вона повідомила, що секретаріат партії довірив їй на час перебування голови обкому СДПУ(О) в Закарпатті Івана Різака в лікарні всі справи в області. «Я в жодному разі не виконую його обов’язки, — повідомила Т. Прошкуратова. — Я приїхала для того, аби довідатися про проблеми членів партії саме в цьому, найзахіднішому регіоні нашої держави. А проблем таки вистачає — починаючи від арештів і закінчуючи масовими арештами тих членів партії, які підтримували під час президентських виборів Віктора Януковича і які досі не зреклися своїх ідей». За словами Прошкуратової, вона не може зрозуміти чутки та перебільшення щодо так само масового виходу з партії її членів. «Якщо, приміром, в Іршавському районі з шести тисяч членів СДПУ(О) вийшли 200 — це хіба масовість? Та й цих кілька сотень не можна звинувачувати у тому, що вони різко змінюють свої погляди чи ще щось, адже у всіх них є сім’ї, які потрібно утримувати, годувати. За нинішнього ж режиму це практично нереально, бо переслідують усіх, хто не переймається ідеями помаранчевої революції». Мас-медійників під час прес-конференції цікавило чимало питань, особливо з приводу перебування екс-губернатора Закарпаття Івана Різака під арештом. Так само актуальним було питання щодо рішення про згортання наметового містечка в Ужгороді, яке нещодавно розташувалося під стінами обласного музично-драматичного театру. Т. Прошкуратова повідомила, що рішення про згортання — це не припинення заходів протесту, а перехід до більш радикальних дій. Першою такою дією став мітинг, який пройшов вулицями обласного центру Закарпаття, повідомляє Наталка ПОПОВИЧ , Ужгород. Зібралися на нього близько 50 осіб. Однак масовості захід, за словами самої ж Прошкуратової, і не передбачав, бо мав на меті не «штурм якогось закладу чи революцію», а «привернення уваги людей до наших проблем».

Президент не довірив депутатам засуджених

Президент України Віктор Ющенко повернув у Верховну Раду зі своїми пропозиціями закон, який передбачає можливість уникнути ув’язнення тому, хто перебуває під слідством, під поручительство 150 народних депутатів. На офіційному сайті Верховної Ради суть пропозицій глави держави не викладена, інформує Інтерфакс-Україна. Нагадаємо, 21 червня Верховна Рада ухвалила закон про внесення змін і доповнень до Кримінально-процесуального кодексу України. Закон, авторами якого є лідер фракції СДПУ(О) Леонід Кравчук і член цієї фракції Володимир Заєць. Закон вводить новий запобіжний захід — передача на поруки підслідного не менш, ніж 150 народних депутатів. Таким чином, клопочучись за особу, яка перебуває в СІЗО, народні депутати ручаються за належну поведінку і своєчасну явку підозрюваного, звинуваченого, підсудного до органу дізнання, до слідчого і в суд. За новим законом, народні депутати попереджаються про те, що коли підозрюваний, обвинувачений, підсудний, відносно якого вибраний даний запобіжний захід, ухиляється від слідства та суду, то на кожного з них може бути накладене грошове стягнення в розмірі 3400 грн. На позаминулому тижні прес-секретар Президента Ірина Геращенко заявила, що В. Ющенко критично ставиться до ідеї видачі осіб, які перебувають під вартою, на поруки народних депутатів. «Президент має чітку позицію, що це не справа Верховної Ради і депутатів брати на поруки будь-кого», — сказала прес- секретар. Вона також підкреслила, що необхідно чітко розмежовувати функції законодавчої, виконавчої та судової гілок влади.

Нацрада з питань телерадіомовлення: знову «на валізах»

Здається, питання з «пропискою» Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення нарешті знайшло своє вирішення. Вчора у приміщенні Міністерства у справах молоді і спорту по вулиці Десятинній, 14, де розміщувалася НР і звідки її відселяють, відбулася прес-конференція, на якій було оголошено про переїзд цього органу у будинок по вул. Прорізній, 2 у Києві (де знаходиться Держкомтелерадіо) та поновлення роботи в нових умовах. Голова НР Віталій Шевченко зазначив, що згідно з рішенням Кабінету Міністрів України від 12 липня 2005 року Держкомтелерадіо має здійснити у тижневий строк передачу приміщень у зазначеному будинку НР. Будівля, за його словами, дозволяє розміститися обом організаціям, і НР лише за те, щоб працювати разом, злагоджено, оскільки перед двома установами стоять споріднені завдання — дбати про розвиток національного інформаційного простору. Віталій Шевченко також зазначив, що НР матиме 85 повноцінних робочих приміщень, не всі з яких зараз «використовуються ефективно». Термін передачі цих приміщень НР спливає вже завтра, і на середу у них уже заплановано засідання. Втім, заступник голови Національної ради Ігор Курус зі свого боку зазначив: «Я переглядав Інтернет, і мене дивує, що Держкомтелерадіо замість того, щоб виконувати розпорядження уряду, починає вдаватися до якихось певних маніпуляцій, тобто вони починають звертатися до уряду з роз’ясненням, як це робити. Адже Держкомтелерадіо має ще низку інших приміщень». Варто зазначити, що, згідно з відомостями Держкомтелерадіо, загальна площа адмінбудинку на Прорізній,2 становить понад 4150 кв.м., робоча площа кабінетів — понад 2150 кв.м., в той час як уся робоча площа Інституту філософії, до якого раніше планувалося підселити НР, — 950 кв.м., повідомляє Тетяна ФІСЕНКО.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати