Коротко / УКРАЇНА
Над Венецією — прапор України
Сьогодні офіційно відкривається Венеціанський бієнале сучасного мистецтва. А над одним iз найгарніших венеціанських палаців XVIII століття Пападополлі ще з 9 червня майорить прапор України. Тут, у рамках бієнале, відбулася презентація колекції Добродійного фонду Віктора Пінчука «Сучасне мистецтво в Україні», повідомляє Інтерфакс-Україна. Як зазначив керівник фонду Дмитро Логвін, уперше приватний український фонд бере участь у бієнале сучасного мистецтва у Венеції. Фонд Віктора Пінчука репрезентує на виставці роботи сучасних українських художників Василя Цаголова і Арсена Савадова, а також одного з найвідоміших у Європі фотографів Бориса Михайлова. Крім цього, фонд презентує у Венеції декілька недавно придбаних творів відомих художників iз Данії, Німеччини, Таїланду, Франції та В’єтнаму. Україну на бієнале також представляють роботи черкаського художника Миколи Бабака, який виграв відбірний конкурс українського Міністерства культури та мистецтв. За словами Віктора Пінчука, участь у бієнале двох українських колекцій, приватної й державної, має одну мету — просування України в Європу. Один із запрошених на презентацію, колишній наш співвітчизник, а нині один iз провідних критиків сучасного мистецтва в США Костянтин Акінша зауважив, що колекція фонду — «це несподівано, дивно, вражаюче».
Нагадаємо, що бієнале сучасного мистецтва у Венеції є одним iз найбільших і найвідоміших творчих заходів у світі й проходить раз на два роки. Україна бере в ньому участь iз 2001 року.
Ющенко доручив Полiщуку скасувати наказ про переїзд МОЗ до клініки «Охматдит»
Президент України Віктор Ющенко доручив міністру охорони здоров’я Миколі Поліщуку скасувати його наказ про переїзд Міністерства охорони здоров’я до клініки «Охматдит». Про це в п’ятницю журналістів повідомив заступник державного секретаря України Маркіян Лубківський. «Сьогодні Президент України дав доручення міністру охорони здоров’я скасувати його наказ», — сказав М. Лубківський, повідомляє Інтерфакс. Він заявив, що наказ «пішов у розріз iз відповідним розпорядженням Кабінету Міністрів України від 23 квітня цього року і від 14 травня цього року щодо передачі до сфери українського Міністерства охорони здоров’я приміщення по вулиці Щорса і частини будівлі по Кловському узвозу». Як відомо, СДПУ(О) провела ряд акцій протесту в зв’язку з рішенням про передачу МОЗ частини приміщень «Охматдиту».
На Вінниччині пройшов «сухомолочний» дощ
Це сталось днями у райцентрі Літин. Житлові будинки, дерева та двори вкрились білим порошком. А після справжнього дощу, що пройшов невдовзі, на вулицях залишилися молочні калюжі. «Зініціював» це дивне явище цех з виробництва сухого молока місцевого молокозаводу. Там стався викид продукції в повітря. Завод зазнав значних збитків. А місцеві екологи та СЕС оштрафували головного інженера підприємства на 136 грн. Крім того, заводу виставлено позов на 200 грн., повідомляє Мирослава СОКОЛОВА, «День».
Золоті засіки
Триповерхову будівлю в стилі пізнього ренесансу (побудована в XVI сторіччі) в старовинному центрі Львова зв’язують, як не дивно, не з ім’ям її першого господаря і, власне, замовника її зведення — аптекаря Яроша Ведельського. А з господарем наступним — купцем із Флоренції Робертом Бандінеллі, внуком відомого флорентійського скульптора. Саме йому свого часу польський король Сигізмунд III надав привілей «переміщувати» королівську пошту. Виправдати надану честь у Роберто, щоправда, не вийшло. Пошта була готова справлятися зі своїми обов’язками, та ось, очевидно, лінувалися писати і за тих часів. Загалом, із «бізнесом» не склалося, і Бандінеллі «благополучно» збанкрутував…
…Як то не було, але будинок Бандінеллі — нині одна з родзинок старовинного Львова. Занесена, до речі, до списку пам’яток світової спадщини ЮНЕСКО. Довгий час будівлі таланило не більше, аніж її колишньому володареві. Ні, кошти на її підтримку, звичайно, виділялися, і неодноразово. Але лише на «косметику». А вік же поважний…
Нині палац Бандінеллі нарешті відреставрували, що називається, по-серйозному. Більше того, це дало можливість відкрити запасники Львівського історичного музею та запропонувати огляду відвідувачів те, що колись було доступне спогляданню лише його працівниками. Нині в колишньому будинку італійського купця відкрилася експозиція історичних коштовностей. В її основі — близько 1 тисячі експонатів, серед яких — роботи «золотих справ майстрів» та археологічних знахідок трипільської культури, повідомляє Наталя МЕЛЬНИК, «День».
Випуск газети №:
№104, (2005)Рубрика
День України