Перейти до основного вмісту

Коротко / УКРАЇНА

01 червня, 00:00

Парламент погодився на амністію

Інцидент, що трапився в Ужгороді з депутатами — членами фракції СДПУ(О) Нестором Шуфричем і Тамарою Прошкуратовою, парламент розгляне сьогодні першим питанням. Таке рішення, підтримане 320 голосами, народні обранці прийняли учора після того, як соратники потерпілих парламентаріїв по фракції за «накатаною» технологією заблокували трибуну. Таким чином парламент, хоч і примусово, але підтвердив свою стурбованість у зв’язку з подіями, що відбуваються в країні, щодо дотримання прав людини.

Робота, що розпочалася після «політичної розминки» над законопроектами виявилася на диво результативною. По-перше, було ухвалено запропонований Президентом України закон про амністію. Цей закон поширюється, зокрема, і на ув’язнених за фальсифікацію виборів. Пропонується звільнити від покарання осіб, які на момент скоєння злочину були неповнолітніми; які мають неповнолітніх дітей чи дітей-інвалідів; жінок старше 50 років і чоловіків старше 55 років, ветеранів війни; інвалідів 1, 2 і 3 груп; хворих на важкі захворювання, потерпілих та учасників ліквідації аварії на ЧАЕС і т.д.

Парламент прийняв учора й низку важливих економічних законів. Серед них закон, що регулює порядок передачі об’єктів державної власності, а також закон, що встановлює кримінальну відповідальність за розкрадання електроенергії і пошкодження об’єктів електроенергетики. Водночас Верховна Рада відхилила законопроект, стосовно вимог дотримання прав інтелектуальної власності СОТ, — документ зібрав лише 203 народних депутата. Уряду тепер доведеться добряче подумати, як далі «просувати» справу вступу України до СОТ. Не погодилися депутати розглядати законопроект про націоналізацію підприємств гірничо-металургійного комплексу, — бажаючих обговорити, як відібрати в олігархів стратегічно важливі для країни об’єкти знайшлося лише 141, повідомляє Володимир СОНЮК, «День».

Запросили...

Можна тільки руками розвести, почувши інформацію про інцидент у місті Городку на Львівщині, що стався минулої неділі. Там під час виступу польських дітей з міста-побратима Ніско провалилася сцена. Зрозуміло, що діти були травмовані, їм надали негайну медичну допомогу. Школярі дуже злякалися. Одну дівчинку навіть доставляли до кордону на санітарній машині: вона отримала забій в області хребта.

Як стверджує мер Городка Микола Савка, польська сторона претензій не висловила, проте була негайно утворена міська комісія і винні понесуть покарання. Ясна річ, комісії не доведеться довго досліджувати питання, адже сцена, змонтована на вулиці Парковій, має чималий вік як для дерев’яної споруди такого гатунку — десять років, кілька дощок уже прогнило. І запрошувати на таку сцену для виступу дітей з-за кордону (і не лише з-за кордону), м’яко кажучи, було ризиковано. Цікаво, що школярі приїхали до України в рамках святкування Міжнародного Дня захисту дітей, а наступної неділі планувався виїзд городоцьких школярів до Ніско.

…Українські діти, звичайно, поїдуть у Польщу, там на центральній площі Ніско відбудеться конкурс дитячого малюнку на асфальті. Інцидент хоч і набув міжнародного характеру, та не розсварив міста-побратими, повідомляє Ірина ЄГОРОВА, «День».

У італійця виявили контрабанду

Несподівану знахідку виявили митники наприкінці минулого тижня у громадянина Італії на митному посту «Ужгород», що на українсько-словацькому кордоні. 53-річний італієць заїхав у зону митного контролю в «зелений коридор» на автомашині «Фіат». Як повідомила головний інспектор із зв’язків із громадськістю Карпатської регіональної митниці Вікторія Сенгетовська, при перевірці ужгородські митники звернули увагу на поведінку чоловіка, який дуже нервував. Відтак йому було запропоновано заповнити митну декларацію, в якій італієць вказав про наявність 250 євро. Тим не менше митники вирішили провести поглиблений догляд автівки і відправили її у бокс. Інтуїція не підвела: серед особистих речей митники знайшли в салоні 39 предметів культурної старовини: сім старовинних ікон, три книги, дві картини, старовинні музичні інструменти (баяни, акордеони, кларнети, труби), хрести, речі домашнього побуту (срібні підсвічники та кавник), японську статуетку. За словами італійця, весь цей антикваріат він віз додому, аби розмістити у місцевому кафе.

Наразі підрозділом контрабанди Карпатської регіональної митниці це порушення кваліфікується за ст.340 Митного кодексу України. Цінність даних речей визначить проведена експертиза, до якої залучать фахівців Закарпатського художнього музею, повідомляє Наталія ПОПОВИЧ, Ужгород.

4% робочих місць — інвалідам

Верховна Рада ухвалила закон, згідно з яким на підприємствах усіх форм власність 4% робочих місць повинні забезпечуватися для інвалідів. Як передає Інтерфакс-Україна, закон встановлює, що норматив 4% робочих місць, які необхідно створити для інвалідів, вираховуватиметься не від загальної кількості робітників, а від їхньої середньооблікової кількості за рік на підприємствах усіх форм власності. Крім того, законом встановлюється положення, згідно з яким питання встановлення нормативу робочих місць для забезпечення працевлаштування інвалідів визначається виключно законом про основи соціальної захищеності інвалідів. Законом також чітко визначається розмір пені, яку має сплатити господарюючий об’єкт у разі порушення ним термінів сплати штрафів, нарахованих на невиконання вимог цього закону. Розмір пені становитиме 120% річних облікової ставки Нацбанку за кожен календарний день прострочення терміну сплати штрафу, включаючи день оплати.

Сільгоспвиробники отримають дешеву електроенергію

Платники фіксованого сільськогосподарського податку — сільгоспвиробники можуть отримати пільгу на оплату спожитої електроенергії. Учора Верховна Рада України підтримала в першому читанні відповідний законопроект, внесений членом фракції Народної партії Катериною Ващук.

У ньому пропонується встановити граничну ціну на електроенергію, споживану сільськогосподарськими підприємствами. Зокрема пропонується, щоб роздрібна ціна на електроенергію не перевищувала тарифи на електроенергію для сільського населення. Як зазначається в законопроекті, його прийняття сприятиме зниженню собівартості продукції сільгоспвиробників-платників фіксованого сільськогосподарського податку.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати