Коротко / УКРАЇНА
Від 5 до 8 років. За два бюлетені
Жовтневий суд Дніпропетровська виніс рішення про затримання голови Дніпропетровської райради Анатолія Лященка. Два тижні тому, отримавши матеріали перевірки, прокуратура Жовтневого району спочатку порушила кримінальну справу, а потім пред’явила звинувачення А. Лященку у використанні заздалегідь підробленого виборчого документа під час голосування в другому турі президентських виборів. За даними слідства, голова райради, виявивши високу виборчу активність, примудрився проголосувати не менше двох разів. Спочатку в Дніпропетровську, а потім в Дніпропетровському сільському районі, заздалегідь «відкріпившись» в селі Багате Новомоськовського району, де він не проживав. У цих діях, повідомила прес-служба прокуратури Дніпропетровської області, вбачається порушення статті 158, частина 3 КК України. За використання підробленого виборчого документа обвинуваченому загрожує від 5 до 8 років позбавлення волі з подальшими заборонами займати певні посади протягом трьох років. За словами прес-секретаря прокуратури Дніпропетровської області Р. Юргель, в зв’язку з порушенням виборчого законодавства під час президентських виборів було порушено 12 кримінальних справ, 7 iз них вже розслідувано і відправлено на розгляд до суду. Щоправда, в тенетах правосуддя досі поки лише виконавці, а не замовники фальсифікацій, повідомляє Вадим РИЖКОВ, «День».
Президент розпорядився підняти престиж педагогів
Президент України Віктор Ющенко на всеукраїнському педагогічному форумі «Турбота про вчителя — надія на майбутнє», який пройшов у вівторок у Полтаві, повідомив, що доручає уряду довести рівень заробітної плати вчителів до середньої у промисловості в 2006 році. Він також розпорядився знайти спосіб забезпечувати житлом педагогічних і науково- педагогічних працівників (насамперед тих, хто працює в сільській місцевості.), надавати адресну грошову допомогу молодим фахівцям, які підписують угоди про роботу в сільських школах не менше, ніж на 3 роки. Віддав наказ збільшити розміри оплати праці працівникам, які мають спеціальні звання, а також за інші види педагогічної діяльності, серед яких — «завідування кабінетами, майстернями, навчально-дослідницькими ділянками, музеями», а також вирішити питання щодо суттєвого збільшення довічних державних і державних стипендій Президента України видатним діячам освіти. Віктор Ющенко доручив розробити концепцію розвитку в країні дошкільної, загальної середньої та позашкільної освіти, а також за два роки запровадити європейські критерії оцінки якості освіти.
Настин рятівник «пішов» на район
Учора Віктор Вікарчук одержав із далекого Бостона добрі вісті про свою маленьку підопічну Настю Овчар. «У лікарів уже немає жодного сумніву в тому, що життя Насті поза небезпекою. Відвернули велику біду. Настя — на порозі реабілітаційного періоду, що триватиме до чотирьох місяців. Поруч із Настею — її мама, якою опікується українська церква», — повідомив «Дню» Віктор Вікарчук. Нагадаємо читачам «Дня», що саме Віктор Вікарчук, як тільки почув про те, що Настя винесла із палаючої хати свою молодшу сестру й сама опинилася на межі життя та небуття, зателефонував до свого давнього приятеля із США Сергія Самборського й домовився про те, аби маленьку героїню взялися лікувати у Бостоні на гуманітарній основі. Відтак, подолавши бюрократичні перешкоди на Батьківщині, відправив Настю за океан. «Спілкуюсь із Сергієм чи не щодня. Радіємо, що дівчинка потроху поправляється», — продовжив Віктор Вікарчук. Після цих подій у його житті відбулися певні зміни. Він одержав призначення на посаду голови Красилівської райдержадміністрації. Отож, залишив свій бізнес у Хмельницькому і взявся організовувати життя району. При цьому Віктор Вікарчук не залишає поза увагою філантропські проекти. «За тиждень має прибути до Хмельницького Сергій Самборський. Є деякі спільні задуми щодо організації лікувальної справи в Україні», — розповів добродійник, повідомляє Михайло ВАСИЛЕВСЬКИЙ, «День».
Мова живопису
Учора в Державному політехнічному музеї КПІ відкрилася перша виставка молодої художниці Галини Інгули. Чим цікава ця експозиція і чому її вшанували своєю увагою кілька десятків журналістів? Художниця Галина Інгула — глуха. Хоч як дивно це звучить, але саме цей факт привернув увагу широкої громадськості до виставки. Проте такий соціальний інтерес зовсім не применшив самих картин. Галина закінчила київську спеціальну школу для дітей зі слабким слухом, які мають неабиякі художні здібності, потiм отримала спеціальність кондитера — свого часу вона дуже художньо оформляла торти. Згодом займалася художнім різьбленням і розписом по дереву, працювала веб- дизайнером. Нині ж вона учениця творчої майстерні художника Костянтина Косаревського. Попит на картини Галини Інгули з’явився несподівано, увагу публіки привернули роботи в стилі фентезі. Художниця придумала свою планету, назвавши її планетою Інгула. Інгула дуже схожа на Землю — там також є сади й квіти, день і ніч, сонце й комети, тільки мають вони дещо іншу форму, та й забарвлені у не зовсім звичні кольори. До речі, місце для експозиції було виділене примітне. У залі з постійно діючими технічними виставками — політехнічному музеї КПІ. Під стелею прямо над огородженим кутом висить модель літака з гордою назвою «Юніор-1». Якраз відповідає першій виставці молодої художниці. Вікторія ГЕРАСИМЧУК, «День».
На папері — столицю озеленюють
На благоустрій Києва в рамках весняного двомісячника з благоустрою витрачено 174,2 млн. грн., що в 1,5 разу більше, ніж у 2004 році. Про це повідомляє Інтерфакс-Україна з посиланням на начальника головного управління з контролю за благоустроєм Київської міської державної адміністрації Сергія Рюмшина. С. Рюмшин повідомив, що в рамках двомісячника було висаджено 23,4 тис. дерев, 98 тис. кущів, 8 млн. розсади кущів, знято 13,3 тис. сухостійних і аварійних дерев. Він відмітив, що усього було вирощено 12 млн. квіткової розсади, однак погодні умови не дозволили висадити її всю, і висадку квітів буде продовжено. Крім того, на прибудинкових і виробничих територіях, у парках і скверах було закладено 62 га нових зелених масивів.
Випуск газети №:
№92, (2005)Рубрика
День України