Коротко / УКРАЇНА
Житомиряни за квартиру платитимуть більше
У травні мешканці Житомира, які проживають у будинках громадського фонду, отримають з житлових ремонтно-експлуатаційних підприємств квитанції на оплату їхніх послуг вже за новими, здебільшого підвищеними тарифами. Згідно з рішенням міськвиконкому, з 1 квітня нинішнього року плата в розмірі 19 коп. на місяць за 1 кв. м загальної площі, яка раніше була загальною для всіх, залишилась тільки для жителів аварійних та ветхих будівель (з 1738-ми будинків, що є у комунальній власності, до цих категорій віднесені 288). Для інших, поділених в залежності від стану та комфортності на класи від шостого (нижчого) до першого (найвищого), вона тепер складає від 27 до 50 коп. в будинках без ліфтів (серед них 82% належать до третього класу) і від 32 до 58 коп. за 1 кв. м в будинках з ліфтами (серед таких 99% третього класу). Тобто для більшості квартирна плата виросла більш ніж у два рази, і для стандартної трикімнатної квартири, наприклад, вона становитиме близько 27—30 гривень. І вже зараз багато хто з житомирян збирається продавати свої більші квартири з тим, щоб купити менші. Утім, в коментарі для «Дня» начальник управління житлово-комунального господарства міськради Геннадій Забродський наполягав, що для повного відшкодування витрат ВЖРЕПів тарифи повинні бути ще на 20— 30 коп. вищими. Загалом, як стверджують комунальники, у Житомирі до останнього часу комунальні платежі були найнижчими в області й серед інших обласних центрів. Зараз борги ВЖРЕПів енергетикам, іншим партнерам сягнули 6 млн. грн., повідомляє Валерій КОСТЮКЕВИЧ, «День».
«Я пам’ятаю, а ТИ?»
Таку назву носила акція, присвячена Дню пам’яті людей, які померли від СНІДу, що пройшла в Донецьку минулими вихідними. Ініціаторами акції виступили клуб «Світанок», а також представники Всеукраїнської Мережі людей, які живуть із ВІЛ. Крім того, захід підтримали кілька відомих у Донецькому регіоні громадських організацій, які надають підтримку людям з ВІЛ, у числі яких реабілітаційний центр для наркозалежних «Твоя перемога», Товариство сприяння ВІЛ-інфікованим та ресурсний центр «Міст». Відкрив акцію традиційний для таких заходів хід з квілтами — полотнами, на яких вишиті імена донеччан, померлих від СНІДу, і прикріплені їхні дрібні особисті речі, спеціально передані їхніми близькими. Після ходу перед жителями шахтарської столиці виступили з імпровізованим концертом місцеві рок-групи, виступ яких переривався на інтерактивні тематичні ігри-вікторини, виставу форум-театру та клубу історичного фехтування, а також розпис полотна та конкурс малюнків на асфальті, повідомляє Ганна ХРИПУНКОВА, «День».
Список від опозиції . Дозвольте розпочати розслідування?
Народний депутат України Ігор Шурма заявив вчора в Ужгороді, що стан здоров’я Івана Різака не дає підстав для того, щоб проводити слідчі дії. За його словами, лікарів з клініки «Борис» до Різака не допускають. Більш того, з ними навіть не хочуть консультуватися. Народний депутат висловив обурення заявою прокурора області Бенца, в якій останній спростував інформацію СДПУ(О) про те, що у екс-губернатора був інфаркт. «Усі заяви прокурора про нормальний стан здоров’я Різака — це спроба психологічного тиску на нього». Народний депутат також підтвердив інформацію, про те, що він має намір звернутися до правоохоронних структур із вимогою встановити істинну причину смерті ректора Ужгородського університету. До відповідальності за злочини, на переконання народного депутата Ігоря Шурми, та й згідно із законом, мають притягуватися всі, хто порушив законодавство, незалежно від їхніх політичних переваг і регалій. Шурма впевнений, що у такому разі владі не заважало б розпочати з перевірок у власних лавах. Наприклад, з підприємств («Автосила», «Схід моторс», Луцький автомобільний завод, «Богдан-Сервіс» та інш.), пов’язаних з секретарем Ради національної безпеки Петром Порошенком. Як розповів Шурма, у 2002—2004 роках із різних джерел неодноразово надходила інформація про їхню причетність до протиправного отримання коштів із держбюджету й ухиляння від сплати податків в особливо великих розмірах. У 2004 році ці підприємства через комісіонера Електро Трейд експортували до Йорданії апарати високочастотного захисту. Причому ціна однієї одиниці продукції, що відправлялася на експорт, перевищувалася в середньому в 150 разів. Це досягалося за рахунок документального оформлення операцій купівлі-продажу з фіктивними підприємствами. Лише минулого року таким чином було відправлено товару на суму понад 200 мільйонів гривень. Найбільше в цьому плані відзначився Луцький автомобільний завод, що «експортував» апаратуру на суму близько 190 мільйонів гривень. А до речі, експортні операції не були пов’язані з основною діяльністю цих підприємств. Проте, оприлюднивши цю інформацію, Ігор Шурма додав, що не має жодних юридичних і законних прав звинувачувати в чомусь безпосередньо Петра Порошенка. «Я наводжу факти, які мають стати приводом для розслідувань і перевірок МВС і СБУ. І лише після проведення перевірок ця справа має розглядатися в суді, який і встановить міру причетності», — відзначив нардеп, повідомляє Марина БРИКИМОВА, «День».
Віражі
На Львівському треку СКА 15 травня пройшли чвертьфінальні змагання особистого чемпіонату Європи із спідвею. До Львова приїхали гонщики із 12-ти країн: Польщі, Молдови, Італії, Хорватії, Угорщини, Словенії, Росії, Латвії, Чехії, Австрії, Німеччини та України. Нашу батьківщину репрезентували рівненські гонщики Віктор Гайдим та Ігор Марко. Щоб пройти у півфінальну стадію змагань, потрібно було увійти в кращу вісімку. Українці із завданням справилися успішно: слідом за переможцем етапу поляком Гжегожем Власеком (14 очок) обидва наші спортсмени піднялися на п’єдестал. Другим став Віктор Гайдим — 12 очок, третім Ігор Марко — 11 очок.
Випуск газети №:
№85, (2005)Рубрика
День України