Перейти до основного вмісту

Коротко / УКРАЇНА

19 березня, 00:00

«Влада паралізована»

Дніпропетровщина перебуває в очікуванні губернатора. Запланований на вчора візит Президента з місією представити нового голову ОДА знову перенесли на наступний тиждень. Проте голова Дніпропетровської облради Микола Швець повідомив депутатів, що в нещодавній розмові Віктор Андрійович сказав йому про те, що дніпропетровським губернатором буде призначено 47-літнього «нашеукраїнця» Михайла Полянчича. Під час президентських виборів М. Полянчич був довіреною особою В. Ющенка по 33 округу в Кривому Розі. На Дніпропетровщині засновано Раду довірених осіб Президента В. Ющенка, члени якої мають намір створити «вертикаль прямого зв’язку» між главою держави та його виборцями. Про це колишні соратники Президента по виборчій компанії заявили на прес-конференції, повідомивши журналістам, що ними вже вибрано президію, ведеться розробка положення про Раду, угоди між довіреними особами, а також складається текст звернення до самого Президента України з проханням схвалити ініціативу низів. За словами членів Ради, під час президентських виборів вони погодилися стати довіреними особами та виступити на стороні В. Ющенка лише тому, що поділяли положення його передвиборної програми про «вільну й багату Україну». В правдивості цієї програми вдалося переконати й багатьох виборців, які віддали свої голоси за «народного Президента». Проте зараз, на думку колишніх соратників В. Ющенка, відбувається щось дивне — «влада на Дніпропетровщині паралізована, глави облдержадміністрації немає, а в усіх органах управління працюють чиновники, які брали пряму участь у фальсифікації виборів». Більш того, як повідомив Костянтин Лященко з Нікополя, який був довіреною особою в окрузі №35, на заміну колишнім чиновникам пропонуються такі кандидатури, що виборці «хапаються за голову». Все це, вважають прихильники В. Ющенка, не дає новій владi можливості показати свої переваги та реалізувати передвиборні лозунги. Рядових людей, які йдуть зі скаргами до органів влади, як і раніше, ніхто не чує, і вони все більше розчаровуються в результатах «помаранчевої революції», повiдомляє Вадим РИЖКОВ , «День».

Доказів немає

Міністерство внутрішніх справ не має у своєму розпорядженні доказів причетності колишнього глави адміністрації президента Віктора Медведчука та екс-голови Центральної виборчої комісії Сергія Ківалова до фальсифікацій виборів Президента в 2004 році. «Ці прізвища поки що не є фігурантами (справ) із доказовою базою», — повідомив міністр внутрішніх справ Юрій Луценко. За його словами, МВС порушило понад 300 справ за фактами фальсифікацій виборів, передає Кореспондент.net. Як повідомлялося, Генпрокуратура допитала як свідків, крім Медведчука та Ківалова, голову Верховної Ради Володимира Литвина, екс- голову Служби безпеки України Леоніда Деркача та екс-заступника глави адміністрації президента Юрія Загороднього. При цьому ГПУ відмовилася уточнити, у яких справах було допитано кожного із запрошених свідків. Як повідомляє прес-служба СДПУ(О), Юрій Загородній прокоментував свій візит до Герпрокуратури, підкресливши, що жодна версія причини відвідування ним прокуратури, представлена в ЗМІ, не відповідає дійсності. «Фактично йшлося про пояснення, які стосуються діловодства колишньої Адміністрації Президента України», — сказав Ю. Загородній.

Піст із примусу

Продовжується Великий піст, одначе ціни на скоромне у Хмельницькому осоромили всіх, хто прогнозував підвищення добробуту населення на ці дні. Вчора на продовольчому ринку правили за кілограм сала 25 гривень, на 20 відсотків більше, ніж тиждень тому. Змушені поститися навіть ті, хто не зважає на християнську традицію. Як повідомила для «Дня» начальник відділу Держінспекції з контролю за цінами у Хмельницькiй області Олена Романенко, «на 1 березня в порівнянні до 1 лютого подорожчало все, крім яєць». Яловичина на — 8,8 відсотка, свинина — на 4,5. Непереливки ведеться й отим, хто звик підтримувати свій життєвий тонус картоплею, — подорожчала на 23,1 відсотка. Ціни на моркву й буряк зросли на 30 відсотків, на цибулю — на 38 відсотків. Олена Романенко розповідає і про те, як і чому подорожчали молочні продукти: «У лютому Хмельницька маслосирбаза підвищила закупівельні ціни на молоко від 880 — 1200 до 1000 — 1450 гривень за тонну. Відтак збільшилися відпускні ціни: на молоко фасоване 2,5-відсоткової жирності — від 1,55 до1,65 гривні за літр, на сир 9-відсоткової жирності — від 7,8 до 9,3 гривні за кілограм, на масло вершкове «Селянське» — від 10 до 10,5 гривні за кілограм». На жаль, не залишилися осторонь процесу подорожчання життя і скромні трудівники прилавка — відповідні накрутки зробили. Подорожчала і птиця. «М’яса птиці у краї не виробляється, завозиться з інших областей», — говорить начальник відділу Олена Романенко. Що ж буде, коли закінчиться Великий піст? Повiдомляє Михайло ВАСИЛЕВСЬКИЙ , «День».

Від пенсіонерів — сотні позовів до судів

За даними центральної громадської приймальної СДПУ(О), останнім часом щодня сотні пенсіонерів приходять до регіональних громадських приймалень партії з проханням про юридичну допомогу у відновленні їхніх законних прав. Йдеться про недоотримані ветеранами пенсії та надбавки, гарантовані законодавством України, але не виплачені новим урядом. За останні дні в громадській приймальній СДПУ(О) кваліфіковані юристи допомогли ветеранам направити понад двi тисячi заяв до районних і міських органів Пенсійного фонду, а також кількох сотень позовних заяв до місцевих судів, повідомляє прес- служба СДПУ(О).

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати