Перейти до основного вмісту

Коротко / УКРАЇНА

05 березня, 00:00

«Пункт №1» — пенсії та зарплати, заявляє СДПУ(О)

«Наша партія повинна перейти в опозицію та боротися за належне місце в політичному житті України». Так визначив найближчі цілі СДПУ(О) її голова Віктор Медведчук, виступаючи у Дніпропетровську на партконференції, яка передує серії подібних заходів напередодні з’їзду партії в Одесі. За його словами, нова тактика соціал-демократів цілком відповідає практиці європейської політики, — якщо партія не при владі й не бере участі у формуванні уряду, то вона в опозиції. Попри те, що ці зміни схвалило політбюро, доцільність переходу в опозицію, сказав В. Медведчук, обговорюватиметься перед партійним з’їздом на обласних конференціях. На його думку, перебуваючи в опозиції, СДПУ(О) повинна відстоювати ті позитивні результати, яких вона досягла в попередні роки. Передусім йдеться про зрушення в соціальній політиці, до яких соціал-демократи, які брали участь в уряді В. Януковича, мають прямий стосунок. Партія не повинна допустити зниження розміру пенсій і зарплат, і це буде «пунктом №1» дій опозиції, сказав В. Медведчук.

СДПУ(О), вважає її голова, має дати відсіч будь-яким спробам нової влади скасувати результати політреформи. Насамперед досягти, щоб вибори до Верховної Ради та органів місцевого самоврядування відбулися за партійними списками. Але не менше значення для політичного іміджу СДПУ(О) має захист вітчизняного виробника від негативних і руйнівних наслідків вступу України до СОТ або зближення з Європейським Союзом. «Ми не проти європейської інтеграції, — сказав В. Медведчук, — ми за європейський вибір України, але лише в тому випадку, якщо він означає підйом рівня життя до європейських стандартів».

В. Медведчук повідомив, що фракція СДПУ(О) у Верховній Раді розробила законопроект про гарантії та вільний розвиток російської мови і мов національних меншин. «Останні вибори, — сказав він, — показали, що Україна розкололася за мовною ознакою. Тому ігнорувати це питання було б великою помилкою». За словами лідера СДПУ(О), програш на президентських виборах має піти партії на користь — вона «очиститься від випадкових людей», і це зміцнить її лави. Перед виборами 2006 року, пообіцяв В. Медведчук, партійні списки СДПУ(О) формуватимуться «не зверху, як ми це робили раніше, а знизу — з міст, районів і областей». Цю заяву дніпропетровські соціал-демократи, які підтримали перехід своєї партії в опозицію, зустріли схвальними оплесками, повідомляє Вадим РИЖКОВ, «День».

Маніфест медіа-реформ: варіант профспілки

Сьогодні в Києві мають прийняти маніфест за результатами національної конференції журналістів «Реформування ЗМІ в Україні», яка проходила в столиці 4—5 березня. Незалежна медіа-профспілка України, яка зініціювала маніфест, передбачила в документі 32 вимоги й адресує їх Кабінету Міністрів України та Верховній Раді України, а також власникам вітчизняних мас-медіа.

Чільне місце в документі посідають питання про реформування на законодавчому рівні системи оподаткування, що сприятиме легалізації заробітної плати журналістів. Також ініціатори звернення пропонують встановити юридичну відповідальність за неоприлюднення або фіктивне оприлюднення змісту редакційної політики будь-якого видання; створити єдиний реєстр власників ЗМІ; створити систему громадського мовлення; закріпити на законодавчому рівні заходи щодо запобігання концентрації медіа тощо. Від власників ЗМІ маніфестанти вимагають, зокрема, не перешкоджати створенню та діяльності профспілкових організацій у редакціях; визначити єдину прес-карту як документ, що підтверджує статус професійного журналіста, та взяти участь у формуванні Кваліфікаційної комісії як спільного органу, уповноваженого вести реєстр власників єдиної прес- карти. У заяві також йдеться про визначення статусу журналіста як особи, яка професійно збирає, обробляє та готує інформацію для ЗМІ, отримує прибуток від цієї діяльності та дотримується норм професійної етики.

Голова Національної спілки журналістів України Ігор Лубченко, коментуючи документ, відзначив, що в будь-які маніфести та заклики не вірить, однак ініціативу «щось робити» схвалює, повідомляє Ольга ВАСИЛЕВСЬКА, «День».

27 осіб на крісло

27 осіб сьогодні претендують на посаду першого заступника голови Донецької облдержадміністрації. До його обов’язків, за словами чинного губернатора Донеччини Вадима Чупруна, входитиме кадрова політика, зв’язок з районами і контроль над роботою силовиків.

Крім того, в облдержадміністрації, як і раніше, вакантні місця трьох заступників голови, хоча ходять чутки, що кандидатури деяких з них уже затверджені в Києві, й їхнє представлення не за горами. Поки відомо лише те, що в посаді «продовжили» заступника голови Донецької ОДА Бориса Адамова. Якщо врахувати, що раніше він керував апаратом адміністрації, а тепер ці функції новий губернатор покладає на свого першого заступника, то цілком можливо, що саме Б. Адамов має всі шанси обiйняти цю посаду.

Крім цього, як повідомив Вадим Чупрун, в обладміністрації буде впроваджена спеціальна програма для залучення молодих кадрів до органів влади. При цьому губернатор, за його ж власними словами, не хоче, щоб у регіоні були забуті й досвідчені працівники, «які завжди відповідали своїм посадам і сьогодні чесно й сумлінно працюють». Напевно, саме такою спробою повернути дійсно досвідченого й професійного працівника була пропозиція В. Чупруна «залишитися працювати в адміністрації», яку він висловив екс-губернатору Донеччини Анатолію Близнюку. Щоправда, нинішній голова ОДА не уточнив, яку саме посаду він запропонував своєму попереднику, але відомо, що Близнюк одразу ж відмовився від цієї пропозиції, мотивувавши відмову тим, що «він уже влаштувався», повідомляє Ганна ХРИПУНКОВА, «День».

«День» запрошує

9 березня, о 16 годині, в рамках Міжнародної виставки «Україна інформаційна» у приміщенні столичного виставкового центру на Броварському проспекті, 15 (конференц-зал №3) відбудеться творча зустріч із головним редактором газети «День» Ларисою Івшиною. «День» запрошує на цю зустріч своїх читачів.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати