Коротко / УКРАЇНА
Міністр обіцяє не виключати
Студентів та викладачів навчальних закладів, що входять до системи Міністерств освіти та науки України, не виключатимуть із вузів за свої партійно-політичні переконання, заявив міністр освіти та науки Василь Кремень. «Поки я працюю міністром, жодного студента за партійно-політичні переконання не буде виключено з університетів, підлеглих міністерству», — сказав він журналістам у Києві. За словами міністра, з сьогоднішнього дня працює «гаряча лінія», на яку можна буде повідомляти про подібні факти, передає Інтерфакс-Україна. Тим часом, В. Кремень повідомив, що до цього часу було зафіксовано лише виключення з університету Запоріжжя двох студентів, у яке він особисто втрутився. «Поважаю позицію кожного студента і працівника освіти як громадянина, і кожен має право висловити свою позицію», — заявив міністр. Однак він підкреслив: погано, що такі дії студентів є неусвідомленими або робляться під тиском. На думку міністра, освіта має бути за межами політичного і партійного протистояння.
Київська влада стурбована порядком
Київська міська державна адміністрація з метою забезпечення громадського порядку, конституційних прав, свобод та інтересів громадян, їхньої безпеки та здоров’я затвердила розпорядження про заходи відносно забезпечення громадського порядку в столиці — передає Інтерфакс-Україна. Документ затверджено відповідно до статті 38 закону про місцеве самоврядування, статей 6 і 25 закону України про місцеві державні адміністрації, статті 6 закону про дорожній рух. Згідно з розпорядженням, першими заступниками голови та заступниками голови Київської міської державної адміністрації, головами районних державних адміністрацій у місті Києві, керівниками підприємств, установ і організацій незалежно від форми власності і підпорядкування доручено під їх особисту відповідальність вжити в межах повноважень невідкладних заходів відносно забезпечення громадського порядку, безпеки, здоров’я громадян, життєдіяльності та нормального функціонування влади, підприємств, установ і організацій. Керівникам «Київенерго», «Київводоканалу», «Київгазу», «Укртелекому» доручено забезпечити відповідно безперебійне енерго-, водо-, газопостачання і телефонний зв’язок. Головне управління МВС України у Києві міськадміністрація просить посилити охорону громадського порядку та об’єктів, що забезпечують життєдіяльність столиці та її населення, а Управління ДАІ Головного управління МВС України у Києві — забезпечити закриття руху всіх видів транспорту в центральній частині столиці. Координацію діяльності з виконання розпорядження покладено на міський оперативний штаб, створений згідно з розпорядженням Київміськадміністрації від 27 жовтня. Контроль за виконанням розпорядження, підписаного главою адміністрації, мером Києва Олександром Омельченком, покладено на заступників глави міськадміністрації згідно з розподілом обов’язків.
Журналісти оголосили страйк
Вчора журналісти «Вістей Першого національного» розповсюдили відкритий лист «громадянам України, всім засобам масової інформації в Україні та світі, представникам міжнародних місій, організацій та дипломатичних установ, всім небайдужим до долі Української держави», в якому оголосили страйк. Як зазначається в листі, під яким — чотирнадцять підписів, «протягом місяця методом ведення переговорів із керівництвом НТКУ ми намагалися змінити ситуацію в подачі інформації у новинах на користь балансу та об’єктивності. На жаль, ми не досягли бажаного результату». Журналісти нагадують, що Національна телекомпанія існує на кошти бюджету, який наповнюється за рахунок коштів платників податків. «Це, — пишуть журналісти «Вістей Першого національного», — гроші не уряду чи установ, це гроші, які платять до державної казни усі громадяни України. Чому ми — такі самі громадяни — мусимо давати нечесну й неправдиву інформацію, таким чином, брати на себе відповідальність за брехню? Український народе, ми подолали СТРАХ, бо є сильніше почуття — СОРОМ». Тележурналісти, які підписали лист, закликали ведучих та редакторат подумати про власну відповідальність перед народом.
Присяга: неконституційно, але й некарано, вважає Лавринович
Складення в парламенті присяги президента Віктором Ющенком не прикрашає його ініціаторів, оскільки до оголошення офіційних результатів виборів і появи можливості для їх оскарження демонструє зневагу до Конституції та вибору громадян, вважає міністр юстиції Олександр Лавринович. У вчорашньому інтерв’ю журналістам у Києві він підкреслив, що складення присяги В. Ющенком у Верховній Раді не має нічого спільного з Конституцією і не спричиняє ніякої дисциплінарної чи карної відповідальності. «Я би не вживав слова присяга. Тут треба дуже уважно ставиться до слів, понять і наслідків. Вчорашні дії не мають нічого спільного зі обійманням посади президента, описаним в Конституції», — цитує слова О. Лавриновича Інтерфакс-Україна. За його словами, президент може скласти присягу за умови, що ЦВК оповістить результати, у опонента залишиться право звернутися до Верховного Суду за їх оскарженням і протягом 30 днів після оголошення результатів на урочистому засіданні парламенту переможець складе присягу, до якої його приведе голова Конституційного Суду. А. Лавринович підкреслив, що ніяких юридичних наслідків від зроблених вчора кроків немає. «Вони розраховані на емоційні підтексти... В цьому випадку це можна розглядати як вияв свого бажання. Тобто, кожна людина може зробити те ж саме, що зроблено народним депутатом. За це ніяких покарань нікому не буде», — сказав міністр.
Випуск газети №:
№215, (2004)Рубрика
День України