Коротко / УКРАЇНА
«Усе відкрито»
Президент України Леонід Кучма вважає безпрецедентно відкритою нинішню кампанію щодо виборів президента і відкидає можливість фальсифікації виборів. Відповідаючи на запитання журналістів учора у Чернігові, Л. Кучма підкреслив, що на виборах президента задіяно більше 4 тис. іноземних спостерігачів. За його словами, також залучено близько 236 тис. спостерігачів від кандидатів у президенти і політичних партій і 1,2 млн. членів виборчих комісій від кандидатів у президенти і політичних партій. «Як у таких умовах можна взагалі щось говорити про фальсифікації або про щось інше? Усе відкрито», — цитує слова Л. Кучми Інтерфакс-Україна. «Такої відвертості, яку демонструє Україна, немає і не було, і не буде ніколи, так що потрібно поставити хрест на цих розмовах», — підкреслив Президент. Л. Кучма підтвердив, що збирається проголосувати на виборах. «Я упевнений у результатах виборів, навіщо хвилюватися», — сказав він.
Стрілки — на годину назад
У ніч на 31 жовтня на території України змінюється літній відлік часу. В останню неділю жовтня о 4.00 стрілки годинників будуть перекладені на одну годину назад. Літній час в Україні було запроваджено в останню неділю березня нинішнього року. Минулого року на годину довше жителі України могли поспати в ніч з 25 на 26 жовтня. Переведення стрілок дозволяє знизити енергонавантаження й поліпшити екологічну обстановку, забезпечує стійку роботу єдиної енергосистеми країни, узгодженість транспортних вантажопотоків і зв’язків, організацію теле- і радіомовлення.
Протест підтримали журналісти 18 телекомпаній
Співробітники 18 телекомпаній підтримали протест проти цензури й тиску під час президентської кампанії. Як повідомляє Інтерфакс-Україна, а також низка інтернет-видань, станом на 10-ту ранку п’ятниці, під заявою поставили підписи понад 160 представників 18 українських телекомпаній, у тому числі з 10 провідних загальноукраїнських каналів. Зокрема, заяву підтримали 25 співробітників «Нового каналу»; 15 — ICTV; по 12 представників від телеканалів «Інтер», Першого Національного і «Студії 1+1»; 11 журналістів ТК «Тоніс», а також 28 працівників «5 каналу». Заяву також підтримали 6 тележурналістів телекомпанії НТН, яка має розпочати мовлення в ефірі з 1 листопада, київський кореспондент ТРК «Україна», співробітники медіа-центру «Кандидат», СТБ, «Магнолії- ТБ», ТРК «Київ», а також тележурналісти з інших регіонів. Зокрема, від «Агентства телебачення «Новини» (АТН, Харків) підписалися 13 чоловік, від ТК «TV-4» (Тернопіль) — шестеро, від «7 каналу» (Харків) — четверо, від медіа-групи «Об’єктив» (Харків) — двоє. Крім цієї акції, сім журналістів телевізійної служби новин (ТСН) каналу «1+1» звільнилися на знак протесту проти цензури.
У масових акціях заявлено 600 тисяч осіб
До Київської міськадміністрації надійшли заявки від різних політичних партій і громадських рухів на проведення масових акцій 31 жовтня, 1 і 2 листопада, згідно з якими в цих акціях візьме участь близько 600 тис. осіб. Про це повідомив заступник глави Київської міськадміністрації Володимир Ільгов. За його словами, заявки подані в основному на проведення акцій, починаючи з 20:30 31 жовтня до 8:00 2 листопада біля приміщення Центральної виборчої комісії, передає Інтерфакс-Україна. За словами В. Ільгова, міськадміністрація подала до Шевченківського районного суду подання, в якому просить обмежити проведення масових акцій.
Мобільні оператори обіцяють «тримати мережу»
Провідні оператори мобільного зв’язку в Україні UMC і «Київстар» обіцяють стабільну роботу в день виборів Президента України, 31 жовтня, та 1 листопада. Про це вчора заявили тимчасово виконуючий обов’язки начальника відділу у зв’язках з громадськістю компанії UMC Андрій Сазонов і менеджер у зв’язках з громадськістю компанії «Київстар» Віктор Гоцуленко, передає Корреспондент.net. За словами Сазонова, в період виборів UMC не буде проводити ніяких ремонтних робіт. Компанія також заявляє, що забезпечить високу готовність аварійно-відновлювальних команд і резервне електроживлення. Як повідомив Гоцуленко, «Київстар» у ніч виборів працюватиме в звичайному режимі. Разом із тим, менеджер зазначив, що перевантаження все ж можливі в місцях масового скупчення людей.
Банки та інкасатори посилять охорону
Національний банк доручив банкам посилити заходи безпеки у зв’язку з почастішанням пограбувань підрозділів банків та інкасаторів. Про це НБУ повідомив у телеграмі. Нацбанк зокрема доручив провести позапланові інструктажі працівників підрозділів інкасації і відомчої охорони, переглянути і затвердити маршрути руху оперативних автомобілів, а також ввести практику псевдомаршрутів і використання порожніх оперативних автомобілів, повідомляють Українські новини. НБУ також підкреслює необхідність обов’язкового супроводу автомобілів зі спецвантажем. НБУ заборонив здійснювати зупинки спецтранспорту під час перевезення цінностей у непередбачених для цього місцях, а також випуск на лінію автомобілів, не обладнаних спеціальними світловими і звуковими сигналами.
Компьютерний томограф нарешті дістався Львову
Вже кілька років точаться розмови навкруги нового комп’ютерного томографа для Львова, адже в цьому місті, чи не єдиному в Україні, такого вкрай необхідного обладнання в лікарні швидкої допомоги не було. Як відомо, сюди потрапляють люди зі складними випадками, часто їх привозять сюди просто з вулиці, непритомними, і транспортувати їх на обстеження до іншого медичного закладу не просто важко, а часом і ризиковано. Саме так було й з Ігорем Білозіром, коли його привезли до лікарні після злочинного нападу…
І ось, нарешті, комп’ютерний томограф у Львові. Кошти на його придбання виділила Львівська міська рада. Це 2,7 мільйона гривень. Однак томограф вимагає особливого ремонту приміщення, вартість якого складає 200 тисяч гривень. Це — оздоблення спеціальним матеріалом стін, облаштування під’їзду автомобілів, а головне — міцної підлоги. Вага томографу складає 1200 кілограмів, тому наразі ведуться роботи з укріплення першого поверху, здійснюються всі необхідні підготовчі кроки, на яких наполягали американські спеціалісти, що супроводжували вантаж, повідомляє Ірина ЄГОРОВА, «День».
Випуск газети №:
№197, (2004)Рубрика
День України