Коротко / УКРАЇНА
Рейтинги — без змiн
Розрив між основними кандидатами президентських перегонів — Віктором Ющенком і Віктором Януковичем — за перші два тижні вересня не змінився і становить 7% у першому і другому турах голосування. Про це свідчать результати шести перших хвиль всеукраїнського соціологічного опитування роллінг-пол, проведеного Фондом «Демократичні ініціативи» та Центром «Соціальний моніторинг» з 1 по 11 вересня (про методику цього опитування «День» розповів своїм читачам в №155 за 2 вересня). Всього було опитано 2000 респондентів. У першому турі президентських виборів за результатами шостої хвилі дослідження (з 10 по 11 вересня) найбільше виборців збираються проголосувати за Віктора Ющенка (31%); другим за кількістю голосів йде Віктор Янукович (24%). Петра Симоненка у першому турі готові підтримати 7% виборців, Олександра Мороза — 6,5%, Наталю Вітренко — 1,7%. Жоден iз решти кандидатів не набирає 1%. 11 кандидатів взагалі не отримали в опитуванні жодного голосу.
Якщо до другого туру вийдуть Віктор Ющенко і Віктор Янукович, за лідера «Нашої України» всередині вересня проголосували б 40% населення, за діючого прем’єра — 33%. Загалом можна стверджувати, що помітної динаміки у рейтингах кандидатів (як основних, так і інших) протягом перших двох тижнів вересня не відбулося.
Разом iз тим, трохи збільшилася кількість тих, хто правильно назвав дату проведення президентських виборів (58% проти 55% наприкінці серпня). Також зросла кількість громадян, які мають намір обов’язково взяти участь у виборах глави держави (відповідно 70% проти 68%) Ще 16% українців «скоріше за все» прийдуть на виборчі дільниці, повідомляє Наталія ТРОФІМОВА, «День».
Допомога дітям Беслана
Уряд Російської Федерації висловив вдячність одеситам за відправлену минулого тижня до Беслана гуманітарну допомогу і пропозицію розмістити в кращих здравницях дітей, що потерпіли внаслідок теракту. За словами консул-радника Генерального консульства РФ у Одесі Володимира Антипова, Одеса стала першим в Україні містом, яке направило до Беслана авторефрижератор з гуманітарною допомогою — 12 тонн продуктів харчування. (Її протягом кількох днів зібрали підприємства, громадські організації та просто жителі міста). Але iз оздоровленням дітей доведеться поки зачекати. Свою підтримку та допомогу Росії (серед іншого — й з відновлення здоров’я заручників) запропонували багато міст та країн. Ці ініціативи розглядатимуться в комплексі. Крім того, за словами дипломата, зараз відправити дітей до здравниць неможливо, оскільки більшість із них ще не позбавилися шоку після пережитого, проходять медичну та психологічну реабілітацію в лікарнях. При цьому батьки їх не відпускають від себе ні на крок.
Як розповів голова Одеської обласної національно-культурної громади «Алан» Казбек Марзаганов, влада Беслана та Владикавказа також поки не прийняла пропозицію організації розмістити в одеських санаторіях 30 дітей, потерпілих внаслідок теракту. Але представники діаспори збираються запрошувати сім’ї постраждалих приватним чином і розміщувати у себе в будинках та квартирах. Але буде це дещо пізніше. «Я сам народився у 20 кілометрах від Беслана. Знаю багатьох із цієї школи. Багато моїх знайомих втратили там своїх дітей. Їм потрібен час. Ще не висохли сльози»,— сказав Казбек Марзаганов. Iнформацiю пiдготувала Олена АСТРАХОВИЧ, «День».
Пільги обіцяють замінити грошима
Давно вже назріла необхідність переглянути існуючу в нашій державі систему надання пільг та субсидій. Адже коли третина мешканців України є пільговиками, державний бюджет може такого навантаження просто не витримати. А 50 законодавчих актів, які регламентують надання пільг, викликають лише плутанину в місцевих реєстрах. Дійшло до того, що неможливо назвати точну кількість пільговиків.
Саме з метою наведення у цій сфері елементарного порядку в Головному управлінні праці та соціального захисту населення Рівненської облдержадміністрації запропонували нову концепцію заміни пільг iз оплати житлово-комунальних послуг адресною допомогою. На думку чиновників, нова система буде прозорішою, вигіднішою споживачам і в першу чергу тим, житло яких обладнано приладами обліку газу, води і тепла. Згідно з проектом, держава має виплатити адресну допомогу за 100 відсотків спожитої енергії, але якщо людина використала лише 75 відсотків, то різницю може залишити собi, повідомляє Сергій СТЕПАНИШИН, Рівне.
Кораблі йдуть у похід
На українському флоті розпочався збір-похід з’єднань, частин і підрозділів зі складу Об’єднаних сил швидкого реагування (ОСШР) і сил забезпечення — передає «Інтерфакс-Україна» з посиланням на прес-службу українського флоту. У зборі-поході беруть участь близько 30 кораблів, суден і катерів, 6 літаків і 2 вертольоти, близько 50 одиниць автобронетехніки, понад 2,3 тисячi чоловік особового складу. Під час заходів буде проведено низку командно-штабних, льотно-тактичних і тактичних навчань, виконано понад 110 бойових вправ, у тому числі ракетні стрільби з електронними пусками, артилерійські та торпедні стрільби, тральні бойові та підривні бойові, а також авіаційні вправи. За час збору-походу планується подолати понад 6100 морських миль і понад 3100 кілометрів. Керівник збору-походу — головнокомандуючий Військово-морськими силами віце-адмірал Ігор Князь. Збір-похід з’єднань, частин і підрозділів українського флоту проводиться відповідно до Плану підготовки ВМС на 2004 рік і завершиться 25 вересня.
Ще одна новина, пов’язана з ОСШР — розпочалися випускні екзамени в курсантів Деснянського навчального центру (Чернігівська область). Протягом десяти днів курсанти здаватимуть екзамени з тактичної, вогневої, гуманітарної, фізичної підготовки та інших навчальних дисциплін. Після екзаменів, які триватимуть до 24 вересня, кожному курсанту буде присвоєно кваліфікацію молодшого спеціаліста Сухопутних військ із врученням відповідного посвідчення. Випускники навчального центру — три з половиною тисячі курсантів-випускників — незабаром поповнять ряди військових частин і з’єднань Об’єднаних сил швидкого реагування.
Випуск газети №:
№165, (2004)Рубрика
День України