Коротко / УКРАЇНА
Кандидати виходять в ефір
Учора кандидати в президенти України розпочали передвиборні виступи на національному радіо і телебаченні. Черговість виступів і публікацій програм була визначена шляхом жеребкування в Центральній виборчій комісії на початку серпня, нагадує Інтерфакс-Україна. Згідно із законом про вибори президента України, кожному кандидату буде надано ефір на УТ-1 для ведення передвиборної агітації по 10 хв. у три етапи. Виступи кандидатів транслюватимуться щодня, крім вихідних днів, у період між 19.00 і 22.00 з 1 вересня по 8 жовтня. На УР-1 кандидатам буде надано по 45 хв. ефірного часу — три рази по 15 хвилин. Відповідно до результатів жеребкування, 1 вересня на УТ-1 виступили Роман Козак, Олександр Базилюк, Василь Волга. На УР-1 — Віктор Янукович, Iгор Душин, Сергiй Комiсаренко.
У будинку Городецького розмістять шедеври мистецтва
Президент Леонід Кучма підписав указ про створення на базі будинку Владислава Городецького в Києві музейно-культурного Центру «Шедеври мистецтва України». Як повідомляє Інтерфакс-Україна з посиланням на прес-службу глави держави, в указі Президент доручив уряду створити музейно-культурний центр протягом місяця. Кабінету Міністрів доручається при розробці законопроектів про держбюджет на 2005 і наступні роки передбачити витрати на забезпечення роботи Центру. Міністерство культури разом із Державним управлінням справами має протягом місяця розробити концепцію діяльності Центру, визначити порядок його роботи, передбачивши широкий доступ до експозиції для відвідувачів. Держкомітет із питань теле- і радіомовлення забезпечуватиме широке висвітлення заходів, пов’язаних із підготовкою експозиції та відкриттям Центру.
Червона калина у городі гнеться
Червона калина дозріла в 70-річного Петра Кривохижого з Летави Чемеровецького району (Хмельницька область). На його городі — аж 102 кущі цієї оспіваної у народі рослини різних видів. Уперше він посадив калину 30 років тому, коли народився його син на ім’я Сергій. Вродила рясно — від червоних кетягів аж гілки гнуться. Отож пан Петро зайняв монопольне становище на продовольчому ринку найближчого до його Летави міста — Кам’янця-Подільського. Товар іде нарозхват. Бо продавець, наголошуючи на цілющих властивостях ягід, охоче розповідає, як робити з них узвари, настої, екстракти і т. ін., супроти чого та як застосовувати. Петро Кривохижий згадує, що свого часу здавав урожай на місцевий консервний завод гуртовими партіями. До 600 кілограмів за сезон. Потім підприємство чомусь втратило комерційний інтерес до багатої на вітаміни калини. Тому він був змушений вдатися до прибутковішої роздрібної торгівлі. Одначе пропагандист і агітатор автентичної рослини ще не втратив остаточно надію на повернення свого товару у промислове виробництво. І розробив поки ще не запитану технологію виготовлення напою «Калинонька», повідомляє Михайло ВАСИЛЕВСЬКИЙ , «День»
Освітяни Рівненщини житимуть краще
Такий доволі оптимістичний висновок можна зробити після прес-конференції начальника Рівненського обласного управління освіти і науки Миколи Демчука. За його словами, з 1 вересня ставка шкільного вчителя зросте на 15 відсотків і складатиме 500 гривень, а через рік навіть 1000. Умови праці вчителів та навчання учнів теж невпинно покращуватимуться. Уже цього року на базі школи N 10 м.Рівне відкриє свої двері школа «Престиж». А в селі Олександрія Рівненського району для дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, введено в експлуатацію школу-інтернат. Тут навіть буде басейн та комфортабельні кімнати європейського зразка для проживання. Відтепер діти-сироти будуть забезпечені пристойним харчуванням з розрахунку 8—13 гривень на добу. Не буде проблем цього року в рівненських школах і з забезпеченням учнів підручниками. А 15 тисяч першокласників отримають свій перший «Буквар» безкоштовно. Сергій СТЕПАНИШИН , Рівне.
Злодії міняють професії
Учора вперше сіли за парти нового навчального центру №31 в Ізяславі 45 засуджених. Злодії, грабіжники, шахраї, здирники, наркокур’єри, сутенери, позбавлені волі за іншими статтями Кримінального кодексу України, почали вчитися на токарів, фрезерувальників, верстатників-деревообробників. «Засуджені у віці від 20 до 25 років одержали можливість оволодівати робітничими професіями,» — повідомила для «Дня» інспектор із зв’язків з громадськістю управління Держдепартаменту з виконання покарань у Хмельницькій області Наталія Павлішина. Вона вказує: на ринку праці поза зоною є великий попит, що не задовольняється, саме на послуги цих категорій фахівців. З нагоди Дня знань у колонії відбулися врочистості. Виступили громадяни начальники, їхні підопічні, представники місцевих властей. «Такі ж заходи організували цього дня і у Шепетівській виправній колонії №98, де також сіли за парти перші учні нового навчального центру,» — продовжила інспектор із зв’язків з громадськістю. Згадала, що у підрадянські часи в місцях віддалених була система профтехосвіти, одначе на ній чомусь поставили хрест. Тепер відновлюють. З розвитком вітчизняної економіки підвищується попит на представників робітничих професій — у зоні й поза нею. Михайло ВАСИЛЕВСЬКИЙ , «День».
Випуск газети №:
№155, (2004)Рубрика
День України