Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

Коротко / УКРАЇНА

18 серпня, 00:00

Прем’єр заявляє про амністію доходів громадян

Учора прем’єр-міністр України Віктор Янукович, який перебуває з робочим візитом у Греції, зустрівся в Афінах із провідними грецькими бізнесменами. Темою розмови Януковича з місцевими підприємцями стали перспективи україно- грецької торгово-економічної співпраці. Під час переговорів прем’єра з власником однієї з основних грецьких суднобудівних компаній Атанасісом Ласкарідісом обговорювали реалізацію масштабного інвестиційного проекту, що передбачає будівництво нафтових танкерів нового типу на Миколаївському суднобудівному заводі, повідомило агентство Інтерфакс-Україна з посиланням на прес-службу Кабінету Міністрів. «Попри те, що Україна не входить до Європейської асоціації суднобудівників, українських фахівців цієї галузі та ваші технології в світі високо цінують», — заявив грецький підприємець.

В. Янукович також зустрівся з президентом Грецько-української торговельно-промислової палати Янісом Поліхронопулосом. Сторони обговорили можливість поромного сполучення між Одесою та грецькими містами. На думку співрозмовників, це дасть можливість не лише значно збільшити потік туристів, а й покращити торгово-економічні відносини між двома державами.

На думку В. Януковича, нинішні темпи зростання української економіки можна втримати шляхом легалізації тіньового капіталу. За його словами, слід створити відповідну законодавчу базу, яка б стимулювала цей процес. «Економічне зростання примушує нас шукати нові рішення. Я вбачаю резерви в легалізації тіньового капіталу. Цей процес розрахований на п’ять років», — сказав він. Зі слів глави уряду України, цей процес передбачає лібералізацію податкової системи, податків фізичних і юридичних осіб. «Ми також вважаємо, що настав той час, коли треба здійснити амністію доходів громадян, які зараз перебувають у тіні», — наголосив В. Янукович.

Нелегальна «мінералка»

Нелегальний завод із виробництва мінеральної води «Врадієвська» виявили працівники податкової міліції під час спецоперації «Акцизна марка» в одному з сіл Миколаївської області. Як повідомляє Інтерфакс-Україна з посиланням на Головне управління податкової міліції Державної податкової адміністрації України, природно-столову воду «Врадієвська» почали добувати ще на початку ХХ століття, а в радянські часи її розливали в скляні пляшки працівники колгоспу. З моменту організації на базі колгоспу фермерського господарства розроблена свердловина перейшла в руки приватної структури. Незважаючи на відсутність сертифікату якості, а також необхідних дозволів санепідемстанції й інших місцевих контролюючих органів в умовах повної антисанітарії 14 робітників розливали воду в пластикові пляшки. Щодня з конвеєра сходило понад 1 тис. пляшок газованої води. Собівартість однієї півтораралітрової пляшки мінеральної води не перевищувала 20 коп., на автотрасі вони продавалися вже по 2,5 грн. Підприємці податків не сплачували й не укладали трудових договорів із робітниками. Незаконну діяльність підприємства припинено, вилучено понад 12 тис. пляшок готової продукції. Усього з початку року працівники податкової міліції вже виявили 750 підпільних цехів. Із незаконного обігу вилучено товарів і продукції на 95 млн. гривень.

Суд визначив морякам покарання в Україні

Апеляційний суд Києва у вівторок, привівши у відповідність вирок Центрального кримінального суду Іраку стосовно українських моряків судна «Навстар-1» Миколи Мазуренка й Івана Сощенка, визначив вважати їх засудженим згідно з українським законодавством за статтею про контрабанду. І. Сощенко та М. Мазуренко відбуватимуть покарання в Україні в СІЗО №13 згідно зі статтями 15 та 201 Кримінального кодексу України, повідомляє Інтерфакс-Україна. Строк відбування покарання — сім років — враховує перебування в іракській в’язниці з 16 серпня 2003 року. В частині стягнення штрафу з осуджених іракський вирок не виконуватимуть, оскільки це суперечить українському законодавству. Вирок Апеляційного суду може бути оскаржений у Верховному Суді України протягом десяти днів.

Як повідомлялося, судно «Навстар-1» з українським екіпажем на борту, яке вивозило з Іраку дизельне паливо, в серпні 2003 року в Перській затоці перехопив британський військовий корабель «Сазерленд». Капітана корабля М. Мазуренка та його старшого помічника І. Сощенка арештували за обвинуваченням у спробі контрабандного вивозу 3,5 тис. тонн палива. В жовтні 2003 року іракський суд засудив обох українців до семи років позбавлення волі та штрафу по $1,2 млн. із кожного. Українці в ході суду не визнавали себе винними в контрабанді дизельного палива та заявляли, що виконували доручення судовласника — компанії «Навстар» (Об’єднані Арабські Емірати). Інші 19 членів екіпажу судна повернулися до України. М. Мазуренко й І. Сощенко відбували покарання в кількох місцях, зокрема у в’язниці Абу-Греїб. 17 червня 2004 року їх екстрадували до України.

Обряд заручин легалізували

Вінницьке міське управління юстиції запровадило в міському відділі РАГСу проведення обряду заручин. Як передає korrespondent.net, обряд запроваджено згідно з Сімейним кодексом України, що набрав чинності з 1 січня 2004 року, відповідно до якого зарученими вважаються особи, котрі подали заяву на реєстрацію шлюбу. За словами заступника начальника управління юстиції Алли Артеменко, завдяки новій церемонії вінницькі наречений і наречена матимуть можливість запросити батьків, свідків, родичів при поданні заяви у РАГС. Під час заручення працівник відділу реєстрації актів громадянського стану запрошує всіх до залу церемоній і оголошує про подання заяви та про день реєстрації шлюбу. Із цього дня юнак і дівчина вважаються зарученими. На підтвердження цього юнак може подарувати коханій якусь прикрасу. У тексті церемонії нареченого й наречену попереджають про відповідальність шлюбу. Протягом місяця вони мають право анулювати своє рішення про заручення або прийняти зважене рішення перед тим, як стати на весільний рушник. А. Артеменко підкреслила, що церемонія заручення проводиться лише добровільно й за взаємною згодою нареченого й нареченої.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати