Коротко / УКРАЇНА
«Медик-рятувальник-2004»
Так називаються багатонаціональні навчання в рамках програми НАТО «Партнерство заради миру» (Rescuer medcuer-2004), що розпочалися на території трьох прибалтійських країн — Латвії, Литви й Естонії. У них беруть участь і медики України. Основна мета навчань, повідомляє прес-служба Міністерства оборони, — проведення тренувань із ліквідації наслідків стихійного лиха та попередження терористичних актів на територіях країн Прибалтики, а також покращання взаємодії між військовими та цивільними органами при координації запобігання гуманітарним катастрофам і стихійному лиху. У навчаннях беруть участь представники 11 країн-членів і партнерів НАТО — Вірменії, Болгарії, Грузії, Естонії, Латвії, Литви, Польщі, Румунії, США, України та Хорватії. У ході навчань планується відпрацювати питання надання медичної та гуманітарної допомоги великим групам людей, розгортання штабу миротворчого контингенту, морського та берегового госпіталів, містечок для умовно потерпілих, їхнього матеріально-технічного забезпечення, а також провести комп’ютерні навчання рятувальних загонів. Крім того, планують навчання водолазів із метою виявлення дій терористичних груп і розмінування морської ділянки та гідротехнічних споруд. Навчання «Rescuer medcuer-2004» триватимуть до 30 липня.
55-м побратимом Києва може стати столиця Перу
Столиця Перу Ліма хоче стати 55-м містом-побратимом Києва. Як відзначалося на зустрічі перуанської делегації на чолі з міністром закордонних справ цієї країни Мануелем Родрігесом із мером Києва Олександром Омельченком, уряд і столиця Перу зацікавлені в розвитку партнерських і побратимських відносин із Києвом. Про це агентству «Інтерфакс-Україна» повідомили вчора в прес-службі Київської міськадміністрації. Перуанська сторона зацікавлена в досвіді Києва в питаннях вирішення проблем урбанізації, екологічної безпеки, а також комунальних і транспортних проблем у місті. Зі слів М. Родрігеса, для Ліми, в якій проживають близько 9 млн. осіб, ці питання є дуже актуальними. У свою чергу О. Омельченко відзначив, що Київ має чим поділитися з перуанською столицею. Зокрема, сказав він, Київ лідирує за всіма основними показниками в державі: в місті практично відсутнє безробіття, постійно зростає зарплата, до столиці прямують 32% від усіх іноземних інвестицій в українську економіку. За 12 років незалежності Київ підписав угоди про братерство та співпрацю з 54 столицями світу, і Ліма має можливість стати 55-ю.
Нацрада з питань телерадіомовлення вирішила: української музики в ефірі має бути більше
Минулого тижня на засіданні Національної ради України з питань телебачення та радіомовлення прийняли рішення «рекомендувати телерадіоорганізаціям України збільшити частку національної музично-пісенної продукції в програмному наповненні свого ефіру». Крім того, в рішенні Нацради передбачається об’єднати зусилля цього державного органу, Міністерства культури та мистецтв, Держкомтелерадіо, інших державних і громадських організацій «для здійснення системної підтримки та заохочення вітчизняних виконавців, які через телерадіоефір гідно популяризували музично-пісенну культуру українського народу». Для цього планується залучати кошти й організаційні можливості зацікавлених телерадіоорганізацій. Як повідомляє прес-служба Нацради (www.nradatvr.kiev.ua), рішення прийняли з метою усунення проблем, порушених у «Відкритому листі українських співаків, музикантів, авторів, підприємців шоу-бізнесу щодо катастрофічної ситуації в аудіовізуальному просторі України» (сам лист оприлюднили ще в лютому).
Іншим рішенням Нацрада визначила, що з 1 серпня телеканали повинні ввести єдиний розмір візуальних позначок кіновідеопродукції (тих самих кружків, трикутників і квадратів у нижньому кутку екрана. — Ред. ). У рішенні визначено, що розмір цей повинен становити 5% від висоти кадру телевізійного зображення; крім того, візуальна позначка має бути суцільного забарвлення.
Артисти з Цюріха — для Валі Поліщук
У Ялті та Севастополі пройде низка благодійних концертів класичної музики «Кримські вечори», кошти від яких буде передано на лікування 14-річної кримчанки Валі Поліщук, хворої на рак. Як повідомляє агентство «Контекст-медіа», за словами директора кримського Фонду гуманітарних ініціатив Євгена Новицького, кримчанка Валя Поліщук проходить в одній із російських клінік лікування, на яке потрібно близько 37 тисяч гривень. «Для сім’ї Валі зібрати таку суму немислимо, — говорить Євген Новицький, — допомогу в цьому їй надає Місія «Подолання» і Товариство батьків та друзів дітей, які перехворіли або хворіють на рак», що входить до складу Фонду гуманітарних ініціатив. Благодійні концерти на користь Валі Поліщук відбудуться в римо-католицькому храмі в Ялті, а також у Будинку офіцерів у Севастополі. «Потрапити на концерт можна за запрошеннями, внісши благодійний внесок, — повідомив Євген Новицький. — Внесок становитиме від 5 до 20 гривень, таким чином, ми плануємо зібрати для Валі 2-2,5 тисячі доларів». На концертах у Ялті виступлять артисти із Швейцарії — солістка хору Воскресенського православного приходу Цюріха Марія Батова (сопрано), Андреас Шмідт (контр-тенор), органістка Ірина Цайтц, у севастопольському концерті також беруть участь камерний хор «Мадригал» Будинку офіцерів ЧФ РФ та камерний оркестр Севастополя. За словами Євгена Новицького, акція пройде за підтримки барона Едуарда фон Фальц-Фейна — мецената, російського дворянина, який проживає в князівстві Ліхтенштейн, повiдомляє Микита КАСЬЯНЕНКО , Сімферополь.
Випуск газети №:
№125, (2004)Рубрика
День України